Kõik uudised

Uus-Veerenni laieneb vineerist inspiratsiooni saanud Uus-Veerenni Pargina

Uus-Veerenni järgmise etapina rajatakse arendusala Vana-Lõuna tänava poolsesse külge Pille tänava äärde Uus-Veerenni Park kortermajad, millesse tuleb kokku 59 ühe- kuni neljatoalist korterit.

Uus-Veerenni Pargi (merko.ee/veerenni-park) kahe neljakorruselise ja ühe kuuekorruselise hoone juurde rajatakse haljastus ning lõuna- ja läänepäikesele avatud puhke- ja mänguala, jalakäijatele ehitatakse välja kvartalisisesed kergliiklusteed ja autodele maa-alune parkla.

„Uus-Veerennisse on päev-päevalt aina rohkem elu tekkimas. Üle 130 pere on juba oma uutesse kodudesse sisse kolinud ja äripindadel käib tegevus. Jätkame ehitamist Veerenni tänava ääres, aga laiendame tootevalikut pakkudes arendusala teises servas uut arhitektuurset lahendust ja kvartalisisest asukohta,“ ütles Merko Ehitus Eesti kinnisvaraarendusdivisjoni direktor Tiit Kuusik.

Uus-Veerenni Pargi arhitektuurse lahenduse loomisel sai arhitekt Velle Kadalipp inspiratsiooni vineerist kui materjalist, millele samas asukohas varem asunud Lutheri vabrik ajalooliselt väärtust on lisanud. Vineeri kihilise struktuuri ja triibulise läbilõike vihjeid on kujundusvõtetena näha nii majade fassaadidel kui ka trepikodades. Kõrgem hoonemaht on oma vormilt kumer nagu painutatud vineer, mis kaardub ümber kõrvalasuva liiklusringi.

Uued korterelamud on B energiaklassiga ja ehitatakse Targa Maja põhimõttel. Hoonetes on ühe- kuni neljatoalised korterid, millest osades on privaatsed rõdud või sisehoovi avanevad terrassid. Korterites on soojustagastusega sundventilatsioon ja ruumipõhiselt juhitav vesipõrandaküte.

Uus-Veerenni Park korterite suurused jäävad vahemikku 33–133 ruutmeetrit ja ruutmeetrihinnad on vahemikus 2746–3795 eurot.

Vastavalt AS Merko Ehitus kontserni 23.03.2020 otsusele mitte käivitada pandeemia oludes järgmise kolme kuu jooksul uusi arendusprojekte ja seniste projektide uusi ehitusetappe, on Uus-Veerenni Pargi hoonete valmimise tähtaeg selgumisel.

Uus-Veerenni on Tallinna kesklinna suurim terviklik elamuarenduse ala, mis paikneb Veerenni, Vana-Lõuna ja Tehnika tänavate vahel. Arendusprojekti kogumahus rajatakse järgmise kümne aasta jooksul ligi poolsada uut kortermaja. Hoonete esimestele korrustele valmivad pinnad väikeäridele ja -büroodele, arenduse hilisemas järgus rajatakse lasteaed ja ärihoone.

Uus-Veerenni esimeses etapis valmisid 2019. aasta lõpuks kaksteist hoonet kokku 137 korteri ja 8 äripinnaga ning teise etapi raames valmib 2020. aasta lõpuks kaheksa hoonet kokku 88 korteri ja nelja äripinnaga. Veerenni tänava äärsete ehitusetappide info leiab aadressilt merko.ee/veerenni-allee.