Kvaliteetne teostus heale ideele

Merko mitmekülgse kogemusega spetsialistid leiavad sobiva lahenduse igale olukorrale.
Lubadustest kinnipidamine, kvaliteet ja paindlikkus on väärtused, millest hoolime.

 • Hoonete ehitus ja lai valik lisateenuseid

  Ehitame äri- ja bürookomplekse, kaubandus- ja meelelahutuskeskusi, hotelle ja spaasid, tootmis- ja tööstushooneid, korterelamuid, koole, haiglaid, muuseume ja muid avalikus kasutuses hooneid. Oleme püstitanud väga kitsastes oludes linnasüdamesse uusi kõrghooneid, oleme rajanud tõmbekeskustesse suuri tootmis- ja tööstusparke ning rekonstrueerinud vanu ja väärikaid muinsuskaitse objekte.

  Pakume strateegilist nõustamist ja tellija vajadustele vastavat terviklahendust alates arendusprojekti ettevalmistusest ja projekteerimisest, tehnoloogiliste lahenduste analüüsimisest ja konstruktsioonide arvutustest kuni valminud hoone sisustamise ja garantiiteeninduseni.

  Kuidas me
  kõrgustes ehitame?

  Maakri ärikvartal on ülikeerulistes oludes ehitatud keskus linna südames. See ühendab seitset hoonet, millest neli on 20. sajandi algusest pärinevad arhitektuurimälestised ja kolm uued hooned. 30-korruselise kõrghoone kerkimist ei näe just iga päev.

  Üldehitajate erilised tööd

 • Insenertehnilised objektid ja infrastruktuurirajatised

  Projekteerime ja ehitame keskkonnatehnilisi objekte (joogi- ja reoveepuhastid, pumplad, ühisveevärgi- ja kanalisatsiooni torustikud, vaakumkanalisatsioonisüsteemid), teerajatisi (maanteed, sillad, tunnelid, viaduktid, rööbasteed, väljakud), sadamarajatisi (kaid, lainemurdjad), jääkreostuse ohutustamise ja muid insenertehnilisi rajatisi. Meie ehitusbrigaadid rajavad torustikke kaevemeetodil ja suundpuurimistehnoloogiat kasutades.

  Meie sõsarettevõte Tallinna Teede AS pakub kõiki teehoiutöid, ettevõttel on oma tehnika, tööjõud, asfalditehas ning akrediteeritud labor teede ja teeehitusmaterjalide katsetamiseks.

  Insenerehitus
  kui raketiteadus

  Trammitunneli ehitamine sõitva rongi alt läbi ei ole naljaasi. See nõuab erakordselt põhjalikku planeerimist, peensusteni täpset teostust ja häid partnereid. Kilomeeter uut trammiteed ei ole vaid võimalus sõita lennujaama, vaid ühendus kõigi lennusihtkohtadega maailmas.

  Insenerehitajate erilised tööd

 • Elektrivõrkude, tootja- ja tarbijapaigaldiste rajamine

  Projekteerime ja ehitame kesk- ja kõrgepingel töötavaid elektrivõrke. Merkost saab alajaamad, kaabelliinid, elektrivõrguga liitumise punktid, tootja- või tarbijapaigaldised ja kõik muud elektrivarustuse objektid. Projekteerime ja rajame ka hoonesiseseid tarbijapaigaldisi, kortermajade elektrivõrke ja valgustuslahendusi.

  Tarnime vajalikud materjalid, ehitame hooned ja muud rajatised, paigaldame, seadistame ja testime seadmed ning viime elektripaigaldise töösse. Meid usaldavad elektrivarustuse kui elutähtsa teenuse pakkujad Eestis ning meil on kogemus ka rahvusvaheliste tellijate ja koostööprojektidega.

  Elekter
  loob võimalused

  Oleme korraldanud alajaama trafot transportiva 230-tonnise veose vedu ning uputanud merre kilomeetreid ligi 20-sentimeetrise läbimõõduga kaablit – kõik selleks, et eestimaalastel oleks kvaliteetsem elektrivarustus ja igal hetkel tuled põlemas.

  Kuidas
  elekter saarele saab?

  Nagu aasta varem Väikesesse väina, paigaldasime 2020. aasta suvel uue merekaabli ka Suurde väina – ühes tükis kilomeetrite pikkusena ja meetri kohta 67 kilogrammi kaaluvana. Vaata, kuidas me saarte varustuskindlust tõstsime.

  Elektriehitajate erilised tööd

 • Raudbetoonkonstruktsioonide ehitus- ja montaažitööd

  Teostame betoonkarkassitöid nii monteeritavatel kui ka monoliitbetooni kasutavatel üldehituslikel, insenertehnilistel ja energiavarustuse objektidel. Ehitame kogenud oskustöölistega betoonpõrandaid, vahelagesid ja muid monoliitseid raudbetoonkonstruktsioone ning monteerime raudbetoonelemente.

  Oleme püstitanud südalinna kõrghoonete, suurte hotellide ja büroode, mastaapsete spordirajatiste, parkimismajade ja kauni arhitektuuriga kortermajade karkasse. Meie spetsialistide käe all on valminud olulised liiklussõlmed, viaduktid ja tunnelid ning oleme rajanud elektrijaamu ja tuuleparkide vundamente.

  Betoonist
  saab kõike

  2009. aastal kuulutati Tallinki büroohoone tema fassaadi ümber kõrguvate valgete betoonristide tõttu aasta betoonehitiseks.
  2019. aastal oli varem pärjatud hoone katusele hea paigaldada kaamera, et jäädvustada Tallinki uue büroohoone karkassi kerkimist.

  Betoonimeeste erilised tööd

 • Ehitusmaavarade kaevandamine ja täitematerjali müük

  Kaevandame ehitusmaavarasid ja toodame neist täitematerjale, mis sobivad kasutamiseks betooni tootmisel, asfaldisegudes, hoonete ja rajatiste ehitustöödel ning teedeehituses. Meie tootmise on sertifitseerinud AS Teede Tehnokeskus ja töötame OÜ Merko Kaevandused ärinime alt.

  Müüme täitematerjale Harjumaal Anija vallas Soodla II ja Poolvahe II liivakarjääris ning Lääne-Virumaal Haljala vallas Altpere II liivakarjääris. Lisaks arendame uusi karjääre strateegilistes piirkondades üle Eesti.

  Vaata Merko karjääride materjalist ehitatut

Merko
ehituspartnerina

Eesti ühe suurema ehitusettevõttena hindame professionaalset ja kvaliteetsele tulemusele suunatud koostööd. Oleme avatud meelega ja paindlikud, rakendame pikal kogemusel põhinevaid praktikaid ja uudseid tehnilisi lahendusi, et tagada tellijale parim tulemus.

Kas teadsid, et

Merko on Eesti Digitaalehituse klastri, Eesti Ehitusettevõtjate Liidu, Eesti Betooniühingu, Eesti Vee-ettevõtete Liidu, Eesti Elektritööde Ettevõtjate Liidu, Eesti Elektroenergeetika Seltsi, Eesti Mäetööstuse Ettevõtete Liidu ja Eesti Mäeseltsi liige.

Liikmelisus peamistes erialaliitudes ja
valdkonda arendavates organisatsioonides

Merko ehitatud Telia büroohoone, Viimsi Riigigümnaasium, T1 kaubanduskeskus ja Noblessneri sadamalinnaku Staapli eluhooned on võitnud ehitusprojektide konkursil parima BIM-projekti tiitli.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi eriauhind
2017, 2018, 2019

Rajasime Tallinna vanalinna müüridele ja tornidele moodsa valguslahenduse. Nii sosistab linnamüür meile lugusid pikast ja põnevast ajaloost, tuues valguse ja varjude abil esile oma väärikad vormid ja põnevad detailid.

Kümned objektid korraga töös

Ehitame eri funktsiooniga hooneid, insenerehituslikke rajatisi ja energiavarustusobjekte.
Rajame paremat elukeskkonda ja loome mugavamat tulevikku.