Kvaliteetsed kodud looduse embuses

10
11
2-5
A
2025

Õielehe kodudel on

Leia oma kodu

Tubade arv
Hinnavahemik
Mugavused
Staatus

Arhitektuur

Õielehe kodude puhul on olulisteks märksõnadeks päikesevalgus, privaatsus ja funktsionaalsus. Meie eesmärk on luua loodusega suhestuv hubane elukeskkond, kus tänu hoonete liigendatusele tekib mõnus äärelinnalik tunnetus, justkui elaks omaette majas. Lisaks on elutubades suured aknad, mille vaated on vähemalt kahte suunda, pakkudes rohkelt avarust ja valgust.

Privaatsuse suurendamiseks on esimese korruse terrasside ette kavandatud lillekastid, mis pakuvad elanikele võimalust rahulikult koduhoovi võlusid nautida. Samas saavad lapsed terrassilt otse hoovi mängima minna. Siin on väikestel inimestel turvaline mängida ning suurematel mõnus naabritega suhelda ja ühiseid tegevusi ette võtta.

– Ahitektuuribüroo PIN Arhitektid

Majade arhitektuur

 
Markus Nimik
Kermo Themas

Õielehe sisustuspakettide loomisel pidasime oluliseks pakkuda kõigile midagi isikupärast. Pakettide valikust võib leida nii heledat ja helget stiili, mis sobib skandinaavialiku kodu otsijatele kui ka julgemaid toone põnevust hindavatele inimestele. Lisaks pakume lahendust ka neile, kes eelistavad lihtsat ja modernset ning neile, kes ihkavad looduslähedust ja kodust soojust. Nii saab iga uus elanik just endale sobiva lahenduse. Oluline on, et iga kodu kannaks endas selle elaniku unistusi ja individuaalsust.

– Ahitektuuribüroo PIN Arhitektid

Sisearhitektid

 
Katrin Kaevats
Marit-Brit Tamme

Jüri arenduse kortermajade ja ridaelamute ümbruse kujundamise aluseks on nende tänavate nimed – ÕIE ja LEHE. Elamute vahele rajatakse õie ja lehe kujulised mänguplatsid lastele. Valitud on disainilt ja tonaalsuselt tagasihoidliku välimusega tooted, mis sobituvad ümbritseva loodusliku keskkonnaga, projekteeritud hoonete arhitektuuriga ja muude rajatistega.

Elumajade ümber loovad roheluse muru, niidulilled, pinnakattetaimed, ilupõõsad ja -puud, marjapõõsad, viljapuud ning vihmapeenardesse ja taimekastidesse istutatavad püsililled ja kõrrelised. Lisaks olemasoleva kõrghaljastuse liikidele (kask, astelpaju, aed-õunapuu) kasutatakse majade ümbruse haljastamisel ka teisi liike ja nende erinevaid sorte. Valitud taimed on dekoratiivsed kas oma viljade, lehtede ja/või õite poolest.

Keskkonnasäästlikkuse kohapealt on arenduse väliruum kavandatud nii, et kogu väljakaevatav pinnas kasutatakse ära siledale alale reljeefi loomiseks. Seeläbi suurendatakse eraalade privaatsust ja lastele luuakse rohkem tegevusvõimalusi (näiteks kelgumägi). Lisaks on suuremat tähelepanu pööratud sademevee erinevale kasutusele, et seda maksimaalselt immutada looduslikul viisil pinnasesse. Samas saavad lapsed mängimiseks vajaliku vee võtta tehislikult loodud lompidest.

– Ahitektuuribüroo Loovmaastik

Maastikuarhitektid

 
Toomas Põld
Maret Abel

Ajajoon


talv 2024

Õielehe kodude ehituse algus


kevad 2025

valmivad esimesed kodud Õielehe kvartalis


TULEVIK

jätkub järgmiste majade ehitus

Galerii