Küsi pakkumist

Aedlinna idüll Tallinna kesklinnas

38
1-5
69214m2
17
8/2026

Uus-Veerenni kodudel on

Leia oma kodu

Tubade arv
Hinnavahemik
Mugavused
Staatus

Arhitektuur

Hoonete ja maastiku arhitektid

Tiiu 12 majad

Veerenni kvartali hoonestuslaad on täis ootamatusi ja visuaalseid rütme. Tiiu 12 hooned on osa Veerenni kvartali arendusprojektist ning on justkui varasema ajaloolise hoonestuslaadi ratsionaalne peegeldus. Elamute mahud on kinnistule paigutatud väikese nurga all, koondudes kvartali mõttelise keskpunkti poole, kandes endas piirkonna hoonestuslaadi planeeringulisi rütme. Majade fassaadide tumedad ja heledad betoonpinnad kõrvuti tellispindadega moodustavad tasakaalustatud sümbioosi. Betooni jahedust elamu fassaadidel tasakaalustab puitpindade soe tekstuur. Tänavalt avanevad vaated haljastatud siseõuedesse loovad aluse turvalisele keskkonnale.

Velle Kadalipp
Pille 11 ja Veerenni 36b majad

Linn on muutuv ja arenev tervik – nii ka meie poolt kavandatud hooned Veerenni tänava ääres. Veerenni 36b/Pille 11 hoonete puhul on varasemast kogemusest võetud parim ja täiendatud see uueks säravaks elukeskkonna-komplektiks. Linna tuiksoone Tehnika tänava ääres jääb Uus-Veerenni kindlasti nähtavaks kaasaegse ja tulevikku vaatava kvartalina, mis kutsub nautima mõnusat linnakeskkonna kvaliteeti nii siin elukoha valinuid kui ka sellest alles unistajaid. Nagu kõiki meie kavandatud hooneid, iseloomustab ka siinset läbimõeldud ajas vastupidav arhitektuur.

J.-A. Tarbe
Tiiu 14 majad

Tiiu 14 hooned koosnevad erineva kõrgusega hooneosadest ning on välisilmelt vaheldusrikkad. Hoonefrondid joonduvad piki Tiiu tänava sihti. Hoovi poole tekivad aga intiimsed valgusele avatud autovabad õuealad. Fassaadiviimistluses varieeruvad värvilise tellise ja heleda betooni pinnad, mis loovad rõõmsa ning mängulise välisilme. Eriliseks aktsendiks fassaadis on trapetsikujulised aknad.

Välisruumi lahendus lähtub ideest, et iga hoov on eriline ja tore kohtumispaik. Looklevad teed ja haljasalad pehmendavad arhitektuuri geomeetriat. Viitena kvartali identiteedile on hoovialal kogunevad vihmaveed juhitud kivise põhjaga ja haljastatud nõlvadega lohku, mis pakub põnevat mängumaastikku.

– KOKO arhitektid

Raivo Kotov
Anni Haldre-Isand
Carolyn Rennu
Lembit-Kaur Stöör

Sisearhitektid

Tiiu 12 majad

Kuus eriilmelist korterite viimistluspaketti loovad hea tausta nii julgeks kui ka neutraalseks siseviimistluseks. Pakettides on segatud Veerenni asumist inspireeritud hõng moodsate materjalidega. Kvaliteetsete siseviimistlusmaterjalide juures on tähelepanu pööratud igale detailile, jättes seejuures ka piisavalt vabadust tulevasele koduomanikule sisustuse loomiseks. Viimistluste loomisel on arvestatud, et ka kõige nõudlikum klient leiaks pakettide hulgast oma lemmiku.

Kersti Pilar
Pille 11 ja Veerenni 36b majad

Kvartali selle etapi hooneosad on jagatud kolme erineva majatüübi vahel, kus igat maja väärtustavad erinevad planeeringud koos omanäoliste trepihallidega. Neljakorruseline maja annab võimaluse keskenduda “industriaalsemale” viimistlusmaterjalide käsitlusele hoone üldaladel. Kuuekorruselistel hoonetel on kõrgete lagedega esimene ja katusekorrus, see lubab selgemalt vihjata modernsemale ning ajatule materjalikäsitusele. Kolmekorruseliste hooneosade korterid on väärikad ja personaalsed, ning haaravad enda alla terve korruse. Viimistluspaketid on eriilmelised ning võimalusel saab sanruumide ja eluruumide pakette omavahel kombineerida. Pakettide meeleolude hulgast leiab nii modernseid kui ka naturaalselt ajatuid ning diskreetse ornamendiga harmoonilisi detaile. Kõrged tahveluksed koos naturaalse kalasabaparketiga võimaldavad toetada ajaloolist väärikust ning siledate spoonustega materjalid võimaldavad luua põhjamaiselt rahulikku ja modernset fooni sisustamisel.

Ahti Peetersoo
Tiiu 14 majad

Siseviimistluspakettide kontseptsiooni algse impulsi andsid Tiiu 14-1 ja 14-2 hoonete punastest ja rohelistest tellistest fassaadid, mis said lähtepunktiks Pariisi ja Tokyo paketi valikutele. Teised paketid on loodud pidades silmas just tulevasi koduomanikke, et valikutes leiduks midagi kõigile – midagi neutraalset ja loomulikku põhjamaa inimesele, midagi klassikalist, midagi sume-tumedat ja midagi reibast uue-vana-mix stiili armastajale.

– KOKO arhitektid

Piret Carson
Raili Paling

Ajajoon


2018

algas Uus-Veerenni elamukvartali ehitus


2019

valmisid esimesed kodud

detsember
2022

avati Uus-Veerenni pargiala

detsember
2022

elab Uus-Veerenni värskelt valminud kodudes ligi 400 perekonda

suvi
2023

jõudis lõpule elamukvartali Veerenni tänavaääre ehitustegevus

september
2023

avas uksed kohalik Kalli-Kalli Uus-Veerenni lasteaed


tulekul

algab Tiiu 14/1 kodude ehitus


tulekul

kõrghooned kvartali keskel


tulekul

kvartali oma ärihoone

Galerii