Küsi pakkumist

Aedlinna idüll Tallinna kesklinnas

38
1-5
69214m2
23

Uus-Veerenni kodudel on

Leia oma kodu

Tubade arv
Hinnavahemik
Mugavused
Staatus

Arhitektuur

Hoonete ja maastiku arhitektid

Tiiu 12 majad

Veerenni kvartali hoonestuslaad on täis ootamatusi ja visuaalseid rütme. Tiiu 12 hooned on osa Veerenni kvartali arendusprojektist ning on justkui varasema ajaloolise hoonestuslaadi ratsionaalne peegeldus. Elamute mahud on kinnistule paigutatud väikese nurga all, koondudes kvartali mõttelise keskpunkti poole, kandes endas piirkonna hoonestuslaadi planeeringulisi rütme. Majade fassaadide tumedad ja heledad betoonpinnad kõrvuti tellispindadega moodustavad tasakaalustatud sümbioosi. Betooni jahedust elamu fassaadidel tasakaalustab puitpindade soe tekstuur. Tänavalt avanevad vaated haljastatud siseõuedesse loovad aluse turvalisele keskkonnale.

Velle Kadalipp
Pille 11 ja Veerenni 36b majad

Linn on muutuv ja arenev tervik – nii ka meie poolt kavandatud hooned Veerenni tänava ääres. Veerenni 36b/Pille 11 hoonete puhul on varasemast kogemusest võetud parim ja täiendatud see uueks säravaks elukeskkonna-komplektiks. Linna tuiksoone Tehnika tänava ääres jääb Uus-Veerenni kindlasti nähtavaks kaasaegse ja tulevikku vaatava kvartalina, mis kutsub nautima mõnusat linnakeskkonna kvaliteeti nii siin elukoha valinuid kui ka sellest alles unistajaid. Nagu kõiki meie kavandatud hooneid, iseloomustab ka siinset läbimõeldud ajas vastupidav arhitektuur.

J.-A. Tarbe
Pille 6 ja Tiiu 5 majad

Kvartali struktuuri loomisel oleme järginud kõrvalolevale Veerenni asumile omase väikese jalajäljega hoonestuse eeskuju, mis võimaldab luua intiimsemat linnaruumi ning saavutada kodudele paremaid vaateid ja valgustingimusi.

Hoonetevahelise maastikulise sidususe tekitamiseks oleme aktiveerinud ala kogu kvartalit läbiva lookleva kergliiklusteega, mis on inspireeritud kunagisest asumit läbinud veerennist. Nõgusate külgedega hoonete vahele oleme planeerinud avarad ja valgusküllased täielikult autovabad sisehoovid.

– Ahitektuuribüroo PLUSS ning Roadplan

Indrek Suigusaar
Tanno Tammesson
Rutt Piir

Sisearhitektid

Tiiu 12 majad

Kuus eriilmelist korterite viimistluspaketti loovad hea tausta nii julgeks kui ka neutraalseks siseviimistluseks. Pakettides on segatud Veerenni asumist inspireeritud hõng moodsate materjalidega. Kvaliteetsete siseviimistlusmaterjalide juures on tähelepanu pööratud igale detailile, jättes seejuures ka piisavalt vabadust tulevasele koduomanikule sisustuse loomiseks. Viimistluste loomisel on arvestatud, et ka kõige nõudlikum klient leiaks pakettide hulgast oma lemmiku.

Kersti Pilar
Pille 11 ja Veerenni 36b majad

Kvartali selle etapi hooneosad on jagatud kolme erineva majatüübi vahel, kus igat maja väärtustavad erinevad planeeringud koos omanäoliste trepihallidega. Neljakorruseline maja annab võimaluse keskenduda “industriaalsemale” viimistlusmaterjalide käsitlusele hoone üldaladel. Kuuekorruselistel hoonetel on kõrgete lagedega esimene ja katusekorrus, see lubab selgemalt vihjata modernsemale ning ajatule materjalikäsitusele. Kolmekorruseliste hooneosade korterid on väärikad ja personaalsed, ning haaravad enda alla terve korruse. Viimistluspaketid on eriilmelised ning võimalusel saab sanruumide ja eluruumide pakette omavahel kombineerida. Pakettide meeleolude hulgast leiab nii modernseid kui ka naturaalselt ajatuid ning diskreetse ornamendiga harmoonilisi detaile. Kõrged tahveluksed koos naturaalse kalasabaparketiga võimaldavad toetada ajaloolist väärikust ning siledate spoonustega materjalid võimaldavad luua põhjamaiselt rahulikku ja modernset fooni sisustamisel.

Ahti Peetersoo
Pille 6 ja Tiiu 5 majad

Uus-Veerenni keskmiste hoonete suurlinliku arhitektuuriga luuakse kvartalile tihedam süda. See inpireeris meid mõtlema erinevate kultuuride ja natuuride kihilisusele, mille kaudu pakkuda mitmekesist valikut oma kodu kujundamisel. Korterite siseviimistluse paketid on nagu ringreis maailma ägedamatesse linnadesse – nende seast võiks igaüks leida ennast kõnetava.

– LÄVI sisearhitektid

Kaur Käärma
Kristjan Urke

Ajajoon


2018

algas Uus-Veerenni elamukvartali ehitus


2019

valmisid esimesed kodud

detsember
2022

avati Uus-Veerenni pargiala

detsember
2022

elab Uus-Veerenni värskelt valminud kodudes ligi 400 perekonda

suvi
2023

jõudis lõpule elamukvartali Veerenni tänavaääre ehitustegevus

september
2023

avas uksed kohalik Kalli-Kalli Uus-Veerenni lasteaed


tulekul

kõrghooned kvartali keskel


tulekul

Viiu tänava kortermajad ja ärihoone

Galerii