Kõik uudised

Tondiraba Jäähall pälvis Aasta Betoonehitise tiitli

Eesti Betooniühing kuulutas Aasta Betoonehitiseks 2014 Tondiraba Jäähalli. Žürii hinnangul on tegemist sujuvas ja konstruktiivses koostöös rajatud arhitektuurselt lihtsa ja kena ning ehituslikult keerulise hoonega, mis paistab silma betooni mitmekülgse kasutamisega.

Merko Ehitus Eesti pälvis ehituse ja betoonitööde auhinna, konkursi peaauhinna sai Kadarik Tüür Arhitektid OÜ, tellija auhinna Tallinna Spordi- ja Noorsooamet, konstruktori auhinna Civen OÜ, Novarc Group AS, betooni auhinna E-Betoonelement AS, Rudus AS, HC Betoon AS ning raketise auhinna Peri AS.

Žürii sõnul on tegemist esteetiliselt nauditava, ehitustehniliselt keeruka multifunktsionaalsete kasutusvõimalustega spordihalliga, mis eristub teiste põhjamaiste jäähallide seast just suurema läbidisainituse poolest. Žürii esimees Aadu Kana lisas, et Tondiraba Jäähalli puhul paistab silma betooni mitmekülgne kasutamine ning betoonitööde väga hea kvaliteet, lisaks on Tondiraba jäähallis eriti hästi õnnestunud betooni ja puidu liit.

Tondiraba Jäähall on täis erakordseid lahendusi alates 4500 raudbetoonist elemendist, 2000 ruutmeetri suurusest ilma ühegi vuugita valatud betoonpõrandast kuni imposantsete, kuni 62 meetri sildega puitfermideni. Kokku kasutati jäähalli ehitustöödel ligi 9400 m³ betooni, 1400 m³ liimpuitu.

Tänavusele konkursile laekus 13 tööd. Konkursile sai esitada 2014. aasta jooksul tellijale üle antud betoonehitisi ja neis kasutatud konstruktsioone ja menetlusi. Konkursi žüriisse kuulusid esindajad Eesti ehitusala liitudest.