Energiaklass

Lahekalda kortermajad vastavad madalenergiahoone nõuetele ehk B-energiaklassile.

Asukoht

Lahekalda elupiirkond paikneb merest ca 43 m kõrgemal, 17 ha suurusel Maarjamäe paeklindil. Planeeringuala siseringi 5-korruselised elamud on L-kujulise põhiplaaniga. Majade territooriumide kasutamine toimub vabaplaneeringu põhimõtete järgi. Kruntideks jagamine on tinglik – elamud ja autode parkimiskohad paiknevad oma kinnistul, kuid sissesõite majade juurde ja parklatesse ning puhkealasid koos laste mänguväljakutega saavad elanikud ühiselt kasutada.

Õuealad

Lahekalda elamute juures on aiaga piiratud ala lastele ning istumiskohad elanikele. Lastealal on kummist turvakate, liivakasti ümbritseb puitkate. Ühistel pargialadel on lisaks haljastusele jalgteed, valgustatud istumisnurgad ning välispordivahenditega varustatud puhkealad. Haljastuse valikul on maastikuarhitekt Piret Müüripeal järginud värvikülluse põhimõtet. Hoovialadel on iluõunapuud, kirsipuud, toomingad, vahtrad ja pihlakad.

Hoone arhitektuurne kontseptsioon

Kortermajade arhitektuurse kontseptsiooni on loonud arhitekt Ilmar Klammer. Elamutel on kaks trepikoda (A ja B) ning hoone eri korpused ristuvad L-kuju nurgas. Majasisene ühendus erinevatel trepikodadel puudub. Hooned on maast lahti tõstetud mahtudega ja tänu postidele visuaalselt õhulised, aga samas tuult takistavate kinniste osadega. Esimesel korrusel on valdavalt lahtine parklapind koos sissepääsudega trepikodadesse. Korruste keskosadesse jäävad korterite panipaigad ja tehnilised ruumid. Hoone esimesel korrusel on 38 parkimiskohta, 48 panipaika, 2 jalgrataste hoiuruumi liftide kõrval, vajalikud tehnilised ruumid ning koristaja ruum mõlema trepikoja juures. Kõrgematel korrustel asuvad korterid. Peaaegu igal korteril on rõdu, millel on toonitud klaaspiirded. Rõdudel on olemas ka klaasimise võimalus. Korterelamu prügiruumi uks avaneb hoone all olevale kõnniteele.

Hoonete konstruktsioon

Elamute vundamendid on raudbetoonist lintvundamendid. Välisseinad on kolmekihilised monteeritavad raudbetoonpaneelid, mille välispind on värvitud valgeks ja tumehalliks. Sisemised kandeseinad on monteeritavatest raudbetoonpaneelidest. Vahelagedeks on õõnespaneelid. Õõnespaneelide peale on sammumüra tõkestamiseks paigaldatud mineraalvill ja betoonist tasanduskiht. Katuslagi on monteeritavatest õõnespaneelidest ning katusekatteks on rullmaterjal.

Siseseinad

Sanruumide seinad on kergplokkidest. Tubade vahelised seinad on metallkarkassil kipsseinad, milles kasutatakse heliisolatsioonina mineraalvilla. Korterite vahelised seinad on raudbetoonist paneelseinad.

Trepikojad ja koridorid

Igas elamus on 2 trepikoda, igas trepikojas on lift. Samuti on igas trepikojas eraldi ruum jalgrataste ja lapsevankrite hoiustamiseks. Trepid on monteeritavast raudbetoonist ja teraspiiretega. Treppide mademed ja koridoride põrandad on kaetud keraamiliste plaatidega, trepiastmed on tolmutõkkega immutatud betoonist.

Aknad ja uksed

Hoonetel on üheraamilised 3-kordse klaaspaketiga PVC aknad. Maja välisusteks on metallraami ja klaaspaketiga uksed. Korterite välisuksed on tammespooniga kaetud puituksed. Tubade vahelised uksed on vastavalt siseviimistluspaketile, kas naturaalse tammespooniga, valgendatud tammespooniga või valged tahveluksed.

Siseviimistlus

Korterite seinad on värvitud heledates toonides. Põrandal on 1-lipiline naturaalspooniga kaetud parkett. Sanruumide seinad ja põrandad on kaetud 60 cm x 60 cm keraamiliste plaatidega, samuti esikute põrandad. Sanruumide laed on niiskuskindlast kipsplaadist ripplaed, mis on värvitud.

Küte, ventilatsioon ja veevarustus

Kortermajade soojusallikaks on Tallinna linna kaugküttevõrk. Igal majal on eraldi soojussõlm, milles valmistatakse sooja tarbevett. Korterite tubades on mugav ja energiasäästlik vesipõrandaküte. Sanruumidesse on projekteeritud elektripõrandaküte. Trepikodades kasutatakse samuti vesipõrandakütet. Hoone on varustatud tsentraalse sissepuhke-väljatõmbe ventilatsioonisüsteemiga. Korterelamud on ühendatud Tallinna linna vee- ja kanalisatsioonivõrku.

Elektri- ja nõrkvoolusüsteemid

Korterite elektriarvestid asuvad korruste jaotuskilpides. Korteri kilbis on kaitsmed ja nõrkvoolu osa. Elektrinäit edastatakse kauglugemise teel. Korterites on pistikupesad ja lülitid, sanruumides ja esikus ka valgustid. Kuni korteri kilbini on paigaldatud interneti ja telepildi edastamiseks optiline kaabel. Korterisisesel kaabeldusel on kasutatud ülikiire andmeside edastamist võimaldavat cat 6 standardile vastavat kaabeldust. Tubades on andmesidevõrgu moodulpesad ja elektri pistikupesad. Uksetelefonisüsteem asub korteri esikus. Igas korteris on valmidus valvesignalisatsiooni seadmete paigaldamiseks.

Saada päring

Müügijuht
Irina Piirmets
+3725090107
irina.piirmets@merko.ee

Kinnitan, et olen tutvunud Merko isikuandmete kaitse põhimõtetega ja nõustun esitatud isikuandmete kasutamisega vastavalt eelnimetatud põhimõtetele.