Küsi pakkumist

Ehitusinfo

Lahekalda kvartali kõrge ehituskvaliteedi taga seisab Merko professionaalsus ja aastatepikkune kogemus.

Eesti tuntuim ja usaldusväärseim kinnisvaraarendaja
EMOR 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024

Hoone omadused

Energiaklass

Paekalda 19, 21, 23/1 ja 23/2 eluhoonete energiaarvutusel põhinev energiatõhususarv vastab klassile A. Hoonete katustele on paigaldatud päikesepaneelid.

Ehituskonstruktsioonid

Hoonete kandvad konstruktsioonid toetuvad raudbetoonist madalvundamendile. Hoone karkass on monteeritav, välisseinad 3-kihilistest r/b paneelidest. Vahelaed on raudbetoonist õõnespaneelidest. Paneelide peale on sammumüra tõkestamiseks paigaldatud mineraalvill ja betoonist tasanduskiht. Hoonel on rullmaterjalist katusekattega lamekatus. Paekalda 19 ja 21 hoonete kõrvale on rajatud monoliitbetoonist konstruktsioonis 2-korruseline parkimismaja, mis on külgedelt avatud.

Siseseinad, trepid ja koridorid

Kõik korterite vahel ning korterite ja trepikoja vahel olevad siseseinad on 200 mm raudbetoonpaneelidest. Vannitubade seinad ja kommunikatsioonide šahtid on kergplokkidest. Korterite siseseinad on metallkarkassil kipsplaatseinad, milles kasutatakse isolatsioonimaterjalina mineraalvilla. Köögimööbli kinnitamiseks mõeldud seinad on tugevdatud kipsplaadi alla lisatud OSB-plaadi või vineeriga. Mõlemas eluhoones on liftiga trepikoda.

Korteri omadused

Rõdud

Rõdud on ehitatud raudbetoonist monteeritavatele plaatidele. Rõdupiirded on klaasist alumiiniumprofiilidest kandesüsteemiga ja põrandaks on sile betoonpind. Rõdude ribistik on värvitud alumiiniumprofiilidest. Rõdude piirded on ehitatud selliselt, et perspektiivselt on võimalus lisada ülemine avatav klaasistus.

Aknad ja uksed

Kortermajal on 1-raamilised plastraamides aknad. Need on osaliselt avatavad ja neis kasutatakse kolmekihilist klaaspaketti. Maja välisuks on metallraamides klaaspaketiga uks. Korterite välisuksed on kaetud tammespooniga ja ukselengid on kaetud analoogse spooniga. Siseuksed on vastavalt valitud siseviimistluspaketile standardkõrgusega puitspooniga sileuksed või värvitud tahveluksed. 8. korruse korterite uksed on kõrgusega 2,3 meetrit.

Lagede kõrgus

2.–7. korrusel on korterite lagede kõrguseks 2,8 meetrit, esikutes ja vannitubades on lagede kõrguseks 2,4 meetrit. Viimasel ehk kaheksandal korrusel on laed kõrgemad ehk 3,0 meetrit.

Küte ja ventilatsioon

Küte ja sisekliima

Kortermaja soojavarustuse allikas on kaugküte ja majal on oma soojasõlm. Korterites on mugav ja energiasäästlik põrandaküte, küttetorustike kollektorkapid on paigaldatud esikukapi nišši või koduhoiu ruumi. Küttekulu arvestus on m2-põhine, eraldi soojamõõtjaid korteritesse pole paigaldatud.

Paekalda 23/1 ja 23/2 korterites on autonoomsed soojustagastusega sissepuhke-väljatõmbe ventilatsioonisüsteemid, millega on ühendatud ka köökide kubude väljatõmme. Kuna kubude väljatõmme on korteri ventilatsiooniseadme kaudu, siis peavad paigaldatavad köögikubud olema ilma mootorita. Kubu käivitatakse ventilatsioonisüsteemi kaudu. Ventilatsioonisüsteem paneb kubu tööle, kui vajutada seinal olevat lülitit.

Paekalda 19 ja 21 majade korterites on samuti autonoomsed soojustagastusega sissepuhke-väljatõmbe ventilatsioonisüsteemid, kuid köökide kubude väljatõmme on ühendatud eraldi šahti.

Jahutuse valmidus

7. ja 8. korruse korteritele on loodud jahutusseadmete paigalduse valmidus elutuppa ning 3-toalistel ja suurematel korteritel lisaks ühte magamistuppa. Jahutusseadme paigalduse valmidus tähendab torustikku ja kaabeldust korteri jahutusseadme planeeritud asukohast katusele planeeritud jahutusseadme välisosani.

Vee- ja elektrivarustus

Veevarustus ja kanalisatsioon

Kortermaja on ühendatud Tallinna linna vee- ja kanalisatsioonivõrku. Soe tarbevesi valmistatakse lokaalselt maja soojasõlmes. Veearvestite näidud võetakse kauglugemise teel, näit loetakse automaatselt ja suunatakse halduri andmebaasi.

Elektri- ja nõrkvoolusüsteemid

Korterite elektriarvestid on paigaldatud trepikoja jaotuskeskustesse. Korteri kilbis on kaitsmed ja nõrkvoolu osa. Elektrinäit edastatakse kauglugemise teel. Korteritesse on paigaldatud pistikupesad ja lülitid, sanitaarruumidesse ja esikusse ka valgustid. Kuni korteri kilbini on paigaldatud interneti ja telepildi edastamiseks optiline kaabel. Korterisisesel kaabeldusel on kasutatud ülikiire andmeside edastamist võimaldavat CAT6 standardile vastavat kaabeldust. Igasse tuppa on paigaldatud moodulpesa telefoni ja/või interneti jaoks. Uksetelefonisüsteem on paigaldatud esikusse.

Hoone juurde kuuluv

Hooviala

Eluhoonete juures on laste mänguväljakud. Lastealal on kummist turvakate, liivakasti ümbritseb puitkate. Jalgrattaga tulijatele on paigaldatud rattahoidjad. Hoovialadel on maastikuarhitekt Piret Kümmel taotlenud värviküllust ja mitmekesisust sulandades uue loodava kokku varasemalt rajatud hoovialade lahendustega. Hoovialal on mitmed erinevad puud ja põõsad, sealhulgas õunapuud, pihlakad, poopuud, sirelid, ebajasmiinid, põisenõelad, põõsasmaranid ja sõstrad.

Liikumisraskustega inimeste liikumisvõimalused

Paekalda 23 hoonete sissepääsud on maapinnaga tasa. Maapinnale avanevates trepikodades pääseb välisuksega samalt tasapinnalt lifti. Vertikaalplaneering on lahendatud nii, et majast pääseb ilma astmeteta nii parkimisplatsile, õue puhkealale kui ka Paekalda tänava kõnniteele.

Paekalda 19 ja 21 majade sissepääsud on tänavapinnast veidi kõrgemal. Vertikaalplaneering on lahendatud viisil, et majast pääseb ilma astmeteta nii esimese korruse parkimisplatsile, laste mänguväljakule kui ka Paekalda tänava kõnniteele. Avatud -1 korrusel asuvasse parklasse pääseb mugavalt liftiga.