Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Ra Luhse: Tihase projekti märksõnadeks on avarus, valgusküllasus ja esinduslikkus

Ra Luhse Tihase arendusprojekti arhitekt

Meil on hea meel, et konkursitööga välja pakutud lahendus sobis Merko nägemusega tulevasest kortermajast Sõpruse puiestee äärde. Varasemalt on meil olnud väga viljakas koostöö ja seetõttu teadsime juba ette, missuguse nõudlikkusega arendab klient projekti, kus iga pisidetail peab olema läbi mõeldud ja põhjendatud.

Fotograaf: Siim Kingisepp

Arvame, et Sõpruse puiestee ja Tihase tänava nurgal asuvad Tihase kodud on väga hästi õnnestunud just tänu heale koostööle, kus suur roll oli eeskätt tugeval tellijapoolsel projektimeeskonnal. Veel tööprojekti staadiumis kuni ehituse lõpuni tegime koos mitmesuguseid muudatusi ja tänu sellele, et saime olla projektiga kuni lõpuni maksimaalselt „kaasas“, vastas tulemus kõigiti ootustele.

Fotograaf: Märt Lillesiim

Arvan, et suutsime võtta asukohast maksimumi. Soovisime luua suurlinliku maja, mis sobiks peatänava äärde, olles samas sidus nii naaberehitiste kui kogu tänavaruumiga. Märksõnadeks avarus, valgusküllasus, esinduslikkus. Kohe alguses oli eesmärgiks kasutada ära võimalikult palju krundi enda võimalusi, jätta õueala elanikele maksimaalselt mänguväljakute ja rekreatsioonipindade jaoks, paigutades enamuse parkimisest maa alla.

Fotograaf: Märt Lillesiim

Fotograaf: Märt Lillesiim

Fotograaf: Märt Lillesiim

Fotograaf: Märt Lillesiim

Korterite väärtust suurendavad kindlasti ulatuslikud laiad rõdud ja suured katuseterrassid viiendal korrusel ning maapealsed terrassid esimesel korrusel. Tänava poole jäävad rõdud on klaasitud, moodustades topeltfassaadi, millest tulenevalt on toas hubane ja vaikne ning ei saa arugi, et kodu nõnda suure tänava ääres asub. Hoone fassaadid on kavandatud esinduslikena, suurte akende ja avarate klaasfassaadidega trepikodadega, mis liigendavad hoonemahte ja juhivad valgust hoone sisemusse.

Fotograaf: Märt Lillesiim

Fotograaf: Märt Lillesiim

Korterid on planeeringud on loogilised ja hästi õnnestunud, kuna eesmärgiks ei olnud iga hinna eest saada maksimaalset korterite arvu, vaid pöörata tähelepanu pigem kvaliteedile. Arvestasime, et korterid peavad olema avarad, hea kasutusega, kus olulisel kohal on elanike privaatsus. Eraldi tahaks rõhutada suurepärast koostööd sisearhitektidega.

Fotograaf: Märt Lillesiim. Sisekujundus: Loreida Hein.

Fotograaf: Märt Lillesiim. Sisekujundus: Loreida Hein.

Fotograaf: Märt Lillesiim. Sisekujundus: Loreida Hein.

Hoone peaks hästi sobima just kiire elustiiliga linlikuma elulaadi pooldajale, kes peavad lugu eeskätt kvaliteedist ja mugavustest. Ühendused kesklinna ja muude linnaosadega on mööda magistraali kiired ja väga head.

Hoonet ise on väga mugav ja loogiline kasutada, kuna tee parklast otse korterisse on võimalikult lühike. Kogu maa-alune parkla on üks tervik, kus pääseb trepikodade kaudu mõlemasse hoonemahtu. Kogu elamu kasutus on Targa maja kontseptsiooni järgiv ja vastab kindlasti ka nõudlikuma kliendi soovidele, alates parkla varustusest ja lõpetades korterite sisustusega.

Tihase kodude arhitektideks on Ra Luhse ja Kristine Kurro. Siseviimistluse lahendused on valminud koostöös LÄVI sisearhitektidega – Kristjan Urke, Silvia Leet ja Marii Leemet. Tihase kodud on sissekolimiseks valmis!

Vaata ka neid