Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Uus-Veerenni kodu, kus tähenduslikel detailidel on oma lugu

Eva-Maria Leetma Kinnisvaraarenduse turundusjuht

Merko poolt loodavas Uus-Veerenni kvartalis asuv Eva kodu on nende perel järjekorras juba kolmas Merko poolt rajatud kodu – Sõpruse puiesteelt seati sammud armastatud Noblessnerisse ning viimased aastad on kodu nime ja tunnet kandnud turvaline aedlinn linnasüdames – Uus-Veerenni.

Fotograaf: Märt Lillesiim

Fotograaf: Märt Lillesiim

Kõik teed viivad Uus-Veerenni
Uus-Veerenni jäi Eva perekonnale suuresti asukoha poolest silma – ühelt poolt lähedal kesklinnale, teiselt poolt saab sealt hõlpsasti ka teistesse linnaosadesse või linnast üldse välja liikuda. Kohvikud ja melu on jalutuskäigu kaugusel, samas on piirkond ise rahuliku kulgemise ja mõnusa olemisega, lapsesõbralik ja roheline – ning olgugi, et kesklinn on lähedal, siis linnamüra ei häiri.

Fotograaf: Märt Lillesiim

Fotograaf: Märt Lillesiim

Fotograaf: Märt Lillesiim

Uus-Veerenni on justkui omaette linn linna südames – lisaks järgemööda valmivatele kodudele ja armastatud hoovialadele, sai möödunud aasta detsembris valmis Uus-Veerenni kvartali enda park, kus lapsed saavad lustida mänguatraktsioonidel ja täiskasvanud lõõgastuda värskes õhus. Lisaks leiab pargist lugemisnurga raamatukappidega, kust saab põnevat lugemist haarata. Ning et elu oleks veelgi lõbusam, leiab pargist ka Jass Kaselaane autorlusega loomapead ehk kunstiteose ühisnimetajaga «Lelud». Pargi läheduses on parasjagu ehitamisel ka kvartali oma lasteaed.

Fotograaf: Siim Kingisepp

Soovidele vastav kodu
Kodu valikul olid olulisteks tingimusteks rõdu olemasolu, kus soojal suveõhtul istuda, samuti oli kesksel kohal planeering, mis antud kodu puhul võlus avatud köögi ja söögitoaga, väikese walk-in garderoobinurgaga ning kahe vannitoa olemasoluga, mis muudab elu lapsega lihtsamaks. Kirsiks tordil olid kõrged laed, mis annavad ruumile niivõrd palju avarust juurde ning kalasabaparkett, mida Eva oli alati omale soovinud. Mõningaid elemente sai vastavalt Eva pere soovidele ka kodu juures muudetud. Näiteks sai köögi servast eemaldatud väike seinaosa ning musta värvi uksed ja liistud asendatud valgetega.

Fotograaf: Märt Lillesiim

Fotograaf: Märt Lillesiim

Fotograaf: Märt Lillesiim

Fotograaf: Märt Lillesiim

Igal detailil oma lugu jutustada
Eva pere kodust leiab mitmesuguseid isikupäraseid detaile, mis kõnelevad lugusid pere väärtustest ja hobidest. Pere olemust annavad vahetult edasi klassikalises võtmes köök, must kõrkjatega vaas rõdul, klassikaline Apollo kuju elutoa nurgas, vinüülimängija ja raamatutele asetatud ümar seenelamp elutoas. Need esindavad Eva perekonna armastust kunsti, muusika, looduse ja hubase kodu vastu. Lisaks võib Eva kodust leida pisikese kollektsiooni LEGO autosid, mille kokku panemisest on saanud mõnus nokitsemine abikaasaga ja mis mõjuvad efektselt ka sisustuselementidena. Kodu üldine olemus on klassikaline ja ajatu, mitmete väikeste krutskite ja põnevate nüanssidega siin ja seal. Välise vaatlejana on kohe tuntav, et ruumikasutus on äärmiselt läbi mõeldud (siinkohal peegeldub pereliikmete inseneritaust) ja lisaks välisele ilule (sõltumata vaatenurgast on mulje terviklik, stiilipuhas, aga seejuures ka äärmiselt hubane ja soe) on samaväärselt olulisel kohal olnud ka praktilisus.

Fotograaf: Märt Lillesiim

Fotograaf: Märt Lillesiim

Fotograaf: Märt Lillesiim

Fotograaf: Märt Lillesiim

Uus-Veerenni kvartalis asuvad Tiiu 12 kodud on värskelt valminud ja sissekolimiseks valmis. Järgmise etapi – Pille 11/Veerenni 36b kodud on järgemööda valmimas ning on sealjuures viimaseks etapiks, mis Veerenni tänava äärde rajatakse. Tutvu kodudega siin!

Vaata ka neid