Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Milline on kodude tulevik?

Eva-Maria Leetma Kinnisvaraarenduse turundusjuht

Tulevikku on kiiresti muutuvas ühiskonnas keeruline ennustada, aga kindlasti muutuvad kinnisvaraarenduses järjest aktuaalsemaks energiasäästu ja rohepöördega laiemalt seotud teemad. Kuna klientide soovid on erinevad, lisandub ka edaspidi turule nii avaramaid planeeringuid, kus igal pereliikmel on võimalik oma kodukontorit või -kooli pidada, kui ka kompaktsema plaanilahendusega elamispindu.

Uued kortermajad kavandatakse A energiamärgisega hoonetena. „Üsna pea hakkame nägema hoonete katustel, kui neid vähegi on ruumi paigutada, päikeseparke. Hoonete ventilatsioonisüsteemid ja küttesüsteemid muutuvad järjest efektiivsemaks ja targemini juhitavaks. Korterid varustatakse „targa kodu“ juhtimissüsteemidega, mille kaudu on korteripõhiselt võimalik juhtida ning jälgida kütet, ventilatsiooni, jahutust ja valgustust. Kasutusele tuleks veel võtta täna lihtsalt kanalisatsiooni minev sooja vee energiajääk,“ loetleb Uus-Veerenni asumi rajamist tervikuna juhtiv Alar Toomik.

“Targa kodu” juhtimissüsteem Uus-Veerenni arenduse korteris. Kasutamisvõimalustest täpsemalt: merko.ee/garantii

Uus-Veerenni müügijuhi Eve Soppe sõnul pööravad kliendid üha enam tähelepanu korterite sisekliimale, mistõttu on temaatika arendajate jaoks aina tähtsam. Iga korteriarenduse puhul kaalutakse läbi parimad tehnilised lahendused sisekliima tagamiseks (ventilatsioon, küte ja jahutus) ning mõeldakse läbi hoone arhitektuursed aspektid, millega head sisekliimat toetada saab (näiteks passiivse jahutuse pakkumine arhitektuursete lahenduste abil).

Uus-Veerennis on rattaparklate kasutamine väga populaarne. Foto: Tiit Veermäe

Märgatav muutus saab suure tõenäosusega aset leidma inimeste liikumiseelistustes. Usume Merkos, et linlased hakkavad järjest enam eelistama isikliku autoga sõitmisele alternatiivseid liiklemisviise – ühiskondlik transport, jalgratas, tõukeratas, rendiauto pikemate vahemaade läbimiseks, taksoteenus, jalgsi mõistlike vahemaade läbimine. Arendusala planeerides tuleb seega rajada liikumisviiside paljusust toetav ja turvaline taristu, mis loob võrdsed võimalused kõigile liiklejatele. Taristu rajamisel tuleb arvestada ka sellega, et kaetud oleksid elektriliste liikumisvahendite laadimisvõimalused.

„Eesti korteriostja on väga tark – oskab küsida ja teab, mis on hea. Pingutame igati, et meie rajatavad korterid oleksid innovatiivsed, heade planeeringutega, laitmatu ehitustööde ja materjalide kvaliteediga, trendikad ja tulevikusuundumusi arvestavad,“ kinnitab Merko Ehitus Eesti kinnisvaraarenduse valdkonna juht Jaan Mäe.

Vaata ka neid