Kõik uudised

Rae Tehnoparki kerkib Itella Logistikakeskus

3. juunil panid AS’i Merko Ehitus juhatuse esimees Tõnu Toomik ja AS’i Merko Ehitus tulevane juhatuse esimees Tiit Roben ning Itella Corporation asepresident Joni Sundelin ja Itella Logistics tegevjuht Risto Merisalu nurgakivi ühele Eesti suurimale logistikakeskusele.

Merko Ehituse juhatuse esimees Tõnu Toomik ütles nurgakivi panemisel, et kuna logistikakeskus on kogu Rae Tehnopargi mahukaim objekt, on paralleelselt tegemist justkui kogu tehnopargile nurgakivi panekuga. Kokku käib ehitus juba 9-l krundil 41-st, ning lepingutega on kaetud 80% kogu tehnopargi 52-st hektarist.

Itella Logistics logistikakeskus saab olema 16 800 ruutmeetrine, ladustamisalal on ruumi kõrgus  14,4 m. Hoonel on väravad ja laadimissillad 28 auto üheaegseks teenindamiseks, kinnistul on planeeritud perspektiivse ehituse ala 7400 m2, ütles Merko Ehituse projektijuht Urmas Mägi.

Itella Logistikakeskuse projekteerimis- ja ehituslepingu maksumus on 157 miljonit krooni millele lisandub käibemaks. Tööde teostamise tähtajaks on 09. veebruar 2009.a.

Itella Grupp (endise nimega Soome Post) on logistikaettevõte, mis pakub nii informatsiooni kui ka füüsiliste kaupade logistikateenust. Grupp tegutseb üheksas Põhja-Euroopa riigis, pakkudes Soomes lõpptarbijaile teenust kaubamärgi Posti all ning rahvusvaheliselt korporatiivklientidele kaubamärgi Itella all.