Ehitusinfo

Õielehe kodude kõrge ehituskvaliteedi taga seisab Merko professionaalsus ja aastatepikkune kogemus.

Eesti mainekaim ja tuntuim kinnisvaraarendaja
EMOR 2019, 2020, 2021, 2022 & 2023

Hoone omadused

Energiaklass

Õie tänava korterelamute energiaarvutusel põhinev energiatõhususarv vastab klassile A. Hoonete katustele paigaldatakse päikesepaneelid.

Ehituskonstruktsioonid

Hoonete kandvad konstruktsioonid toetuvad raudbetoonist madalvundamendile. Majade kandvad seinad on täisbetoneeritud õõnesplokkidest. Vahelaed on monteeritavatest õõnespaneelidest sammumüraisolatsiooni ja betoonist tasandusvaluga. Hoonetel on rullmaterjaliga kaetud puitfermidel madalakaldelised viilkatused.

Trepid ja koridorid

Koridoride seinad on täisbetoneeritud õõnesplokkidest, trepimarsid ja vahemademed on monteeritavatest raudbetoonelementidest.

Korteri omadused

Siseseinad

Kõik korteritevahelised siseseinad on suurema helikindluse tagamiseks laotud 240 mm paksustest ja täisbetoneeritud õõnesplokkidest. Korterite siseseinad on metallkarkassil kipsplaatseinad. Märgruumide seinad ja kommunikatsioonide šahtid laotakse kergplokkidest.

Aknad ja uksed

Korteritel on kolmekordse klaaspaketiga PVC-raamides aknad. Korterite välisuksed on tule- ja helipidavad spoonitud puituksed. Siseuksed on värvitud tahveluksed.

Rõdud ja terrassid

Kõikidel esimese korruse korteritel on avarad terrassid ja teise korruse korteritel on rõdud, mis on kaetud terrassilaudisega.

Küte ja ventilatsioon

Küte ja sisekliima

Kortermajade soojavarustuse allikas on kaugküte ja igal majal on oma soojasõlm. Korterites on mugav ja energiasäästlik põrandaküte, küttetorustike kollektorkapid on paigaldatud esikukapi nišši või koduhoiu ruumi. Küttekulu arvestus on ruutmeetripõhine, eraldi soojamõõtjaid korteritesse pole paigaldatud. Korterites on autonoomsed soojustagastusega sissepuhke-väljatõmbe ventilatsioonisüsteemid. Köögikubude jaoks on kõikidele korteritele kavandatud eraldi väljatõmbekanalid.

Jahutuse valmidus

Korteri tulevasel omanikul on võimalik täiendava tasu eest jahutus juurde osta. Kõikidesse korteritesse on projekteeritud elutuba jahutava süsteemi valmidus. Lisaks on suuremates korterites jahutuse lisamise võimalus ka ühes magamistoas.

Vee- ja elektrivarustus

Veevarustus ja kanalisatsioon

Kortermajad on ühendatud Rae valla vee- ja kanalisatsioonivõrku. Soe tarbevesi valmistatakse lokaalselt maja soojasõlmes. Veearvestite näidud võetakse kauglugemise teel, näit loetakse automaatselt ja suunatakse halduri andmebaasi.

Elektri- ja nõrkvoolusüsteemid

Korterite kaugloetavad elektriarvestid asuvad peakilbiruumis ning elektri- ja nõrkvooluosaga kilbid korterites süvistatult esikukapi seinas või koduhoiuruumis. Elektriosas on automaatkaitsmed ja nõrkvooluosas on valvekeskuse valmidus, TV ja sideühendused ning vaba koht arvutivõrgu aktiivseadmetele (ruuter). Korterites on pistikupesad ja lülitid ning sanitaarruumides, majapidamisruumis ja esikus ka valgustid. Tubades on moodulpesad interneti jaoks. Kergliikurite laadimiseks on kõik panipaigad varustatud tarbimist arvestava pistikupesaga.

Elektriauto laadimine

Parkimiskohad on varustatud elektriauto laadimispunkti paigaldamise valmidusega. Tehniliselt tähendab valmiduse loomine targa keskseadme ja laadijate paigalduseks vajalike juhtmetaristu välja ehitamist. Keskseade on varustatud dünaamilise koormuse mõõtmise arvestiga, mis mõõdab kogu hoone tarbimist ja suunab vaba kasutamata võimsuse laadijatesse. Kui elanik otsustab endale keskkonnasõbraliku elektriauto soetada või on see tal juba uude koju kolides olemas, siis saab ta tulenevalt majja rajatud laadimissüsteemi olemasolule pöörduda korteriühistu poolt valitud teenusepakkuja poole, kes tegeleb lõplike ühenduste loomisega.

Hoone juurde kuuluv

Hooviala

Õielehe kortermajade ja ridaelamute ümbruse kujundamise aluseks on nende tänavate nimed – ÕIE ja LEHE. Elamute vahele rajatakse õie ja lehe kujulised mänguplatsid lastele. Lisaks murule loovad elumajade ümber rohelust niidulilled, pinnakattetaimed, ilupõõsad, ilupuud, marjapõõsad, viljapuud, püsililled, kõrrelised ja erinevad kõrghaljastuse liigid. Keskkonnasäästlikkuse vaates on arenduse väliruum kavandatud nii, et kogu väljakaevatav pinnas kasutatakse ära siledale alale reljeefi loomiseks. Lisaks on suuremat tähelepanu pööratud sademevee erinevale kasutusele, et seda saaks maksimaalselt looduslikul viisil pinnasesse immutada.

Liikumisraskustega inimeste liikumisvõimalused

Hoonete sissepääsud on maapinnaga tasa. Maapinnale avanevates trepikodades pääseb välisuksega samalt tasapinnalt hoonesse, et hoone esimesel korrusel paiknevaid kortereid saaksid mugavalt kasutada ka liikumisraskustega inimesed. Vertikaalplaneering on lahendatud nii, et majast pääseb ilma astmeteta nii parkimisplatsile, õue puhkealale kui ka kõnniteele.