Hoone

Ehitustööde käigus saab aadressil Pärnu mnt 328 asuv 5-korruseline maja täieliku uuenduse ja kaasaegse juurdeehituse, misläbi luuakse harmooniline tervik uue ja ajaloolise osa vahel. Kahte majaosa hakkab ühendama keskne trepikoda koos liftihalli ja galeriiga. Esimesel korrusel asuvatele äripindadele tulevad personaalsed sissepääsud otse tänavalt.

Planeeringud

Maja arhitektuurne projektlahendus asetab nii rekonstrueeritava kui ka uue hooneosa erilisele kohale. Hoonete siseosa teevad huvitavaks ilmekad fuajee ja trepihall. Liftihall koos galeriiga on kahte hooneosa ühendav lüli, kus mängivad kokku loomulik valgus suurtelt galeriipindadelt ja trepihallide valgustuslahendus. Korteritel on kõrged laed. Pesemisruumid on suurte dušialadega. Soovi korral on ehituse algfaasis võimalik dušinurk asendada vanniga. Suuremates korterites on saun ja mitmes korteris on eraldi majapidamisruum.

Ehituskonstruktsioonid

Nõmme 328 on madalvundamendiga ühe maa-aluse ja viie maapealse korrusega hoone. Olemasoleva hooneosa kandeseinad on ehitatud tellismüüritisest. Uue majaosa kandvad seinad on monteeritavatest raudbetoonelementidest. Uues majaosas on korterite vahelised seinad osaliselt monteeritavatest raudbetoonelementidest ja osaliselt kolmekihilise müüritisena, kus müüritiste vahel paikneb isolatsioonikiht koos õhkvahega. Rekonstrueeritava osa vahelaed on lahendatud monoliitse raudbetoonplaadina. Uue majaosa vahelaed on monteeritavatest õõnespaneelidest.

Aknad ja uksed

Korteritel on helipidavad puitalumiiniumprofiilidega aknad. Siseuste valikus on nii tahveluksed kui ka horisontaalspooniga sileuksed. Korterite välisuksed ja maja välisuks on puidust.

Elektri- ja nõrkvoolusüsteemid

Korterite elektriarvestid asuvad keldrikorrusel peakilbiruumis. Korteri kilbis on kaitsmed ja nõrkvoolu osa. Näidud edastatakse kauglugemise teel. Sanitaarruumides, majapidamisruumis ja esikus on süvisvalgustid. Kuni korteri kilbini paigaldatakse interneti ja telepildi edastamiseks optiline kaabel. Korterisisesel kaabeldusel kasutatakse cat 6 standardile vastavat kaabeldust. Tubades on andmesidevõrgu moodulpesad ja pistikupesad. Korterites on valmidus valvesignalisatsiooni seadmete paigaldamiseks.

Küte, ventilatsioon ja veevarustus

Maja soojavarustuse allikaks on gaasivõrk, majal on oma gaasikatel. Rekonstrueeritava majaosa korterites on radiaatorküte. WC-des ja pesuruumides on mugavusküttena paigaldatud elektriline põrandaküte. Uue majaosa korterites on vesipõrandaküte. Korteripõhine soojustagastusega sundventilatsioonisüsteem tagab korterites ja äripindadel hea õhuvahetuse. Maja on ühendatud Tallinna linna vee- ja kanalisatsioonivõrku. Näidud edastatakse kauglugemise teel.

Siseviimistlus

Eluruumide viimistluskomplektides on nii tahveluste ja profiilsete põrandaliistudega kui ka horisontaalspooniga sileustega pakette. Parkettide puhul on valikus klassikalised ühelipilised ja ajastutruud kalasabaparketid. Esikute ja pesemisruumide põrandad on kaetud viimistluspaketile vastava plaadiga. Pesuruumid on sisustatud valamukappide ja mahukate külgkappidega ning kõik sanitaarruumide peeglid on integreeritud valgustusega. Dušikomplektid sisaldavad nii peaduši kui ka eraldi käsiduši. Tualettpotid on seinasisese raami ja loputuskastiga.

Õueala

Nõmme 328 privaatne ja haljastatud sisehoov on lastele lõbusaks mängumaaks ja täiskasvanutele meeldivaks ajaveetmise paigaks. Elanike parkimiskohad paiknevad hoone keldrikorrusel, tagamaks autovaba hooviala. Sügava kummardusena Nikolai von Glehni suunas on nii hoone peasissepääsuala kui ka sisehoovi ja selle elementide kujunduse inspiratsiooniks olnud Glehni palmimaja rakumotiivid.

Tark maja

Korterid on ehitatud “Targa maja“ põhimõttel. See tähendab, et korteri läbipääs, erinevate näitude jälgimine ja kliima juhtimine toimub nii korterisisese monitori kui ka interneti kaudu.

Energiaklass

Hoone vastab energiatõhususarvu klassile C.

Galerii

Kõik kodulehed kasutatud pildid on illustratiivsed.