vesilennuki logo
Liigu alla

Vesilennuki elu- ja ärihooneid projekteerib ja ehitab Merko, kellel on kinnisvara arendamisel rohkem kui 30-aastane kogemus. Pikaajalise, hoolika ja hooliva töö tulemusena kannab Merko juba mitmendat aastat järjest Eesti mainekaima kinnisvaraarendaja tiitlit (Emor 2019, 2020, 2021, 2022).

ENERGIAKLASS

Vesilennuki 18 elu- ja ärihoone vastab energiatõhususarvu klassile B.

VUNDAMENT, SEINAD, LAED JA KATUS

Hoone kandekonstruktsioonid toetuvad raudbetoonist vaivundamendile. Keldrikorruse ja esimese korruse kandekonstruktsioonid on monoliitsest raudbetoonist. Alates teisest korrusest moodustavad kandekonstruktsiooni monteeritavast raudbetoonist kandeseinad ning õõnespaneelidest vahe- ja katuslaed. Raudbetoonist ja termoroovidest kandekarkassiga välisseinad on soojustatud ning kaetud vasksete plekkpaneelidega ja kiviplaatidega. Vahelae paneelide peale on sammumüra tõkestamiseks paigaldatud isolatsioonikihid ja valatud betoonist tasanduskiht. Hoonel on rullmaterjalist katusekattega lamekatus.

SISESEINAD, SISETREPID JA KORIDORID

Korterite vahelised kandeseinad on monteeritavatest raudbetoonpaneelidest, mittekandvad seinad ning korterite ja trepikoja vahelised siseseinad on  betoonkividest. Vannitubade seinad ja šahtid on kergplokkidest. Korterite siseseinad on metallkarkassil kipsplaatseinad, milles kasutatakse isolatsioonimaterjalina mineraalvilla. Köögimööbli ja teleri kinnitamise tsoonides on kipsplaatseintesse lisatud OSB-tugevdused. Hoonesisesed trepimarsid ja vahemademed on monteeritavatest raudbetoonelementidest. Trepikoja ja liftihallide seinad on värvitud, lagedeks on ripplagi. Igas majas on lift. Esimesel korrusel on üldkasutatav ruum jalgrataste ja vankrite hoiustamiseks.

RÕDUD JA TERRASSID

Lodžad on monteeritavatest raudbetoonplaatidest. Merepoolsed konsoolsed rõdud ja nendel paiknevad klaasitud lodžad on terasest kandekonstruktsiooniga. Välisterrasside ja rõdude põrandad on kaetud laudisega. Rõdudel ja lodžadel on klaaspiirded. Prantsuse rõdud koosnevad klaaspiirdest ja puidust käsipuust.

AKNAD JA UKSED

Esimese korruse äripinnad on klaasfassaadiga. Alates teisest korrusest on hoonel kolmekordse klaaspaketiga puit-alumiiniumraamidega aknad. Kortermajade peauksed on puidust. Korterite välisuksed on koridori poolt kaetud tammespooniga ja korteri poolt sama viimistlusega nagu korteri siseuksed. Korteri siseuksed on puitspooniga sileuksed või värvitud tahveluksed.

KÜTE JA VENTILATSIOON

Hooned on ühendatud Utilitas Tallinna kaugküttesüsteemiga. Korterites on mugav ja energiasäästlik põrandaküte. Küttetorustike kollektorkapid on paigaldatud esikukapi nišši või koduhoiuruumi. Korterid on varustatud soojustagastusega korteripõhise ventilatsioonisüsteemiga. Ventilatsiooniseadmed paiknevad koduhoius, garderoobi kapis või vannitoa ripplae taga. Soojustagastus aitab säästa energiat ja filtreeriv õhuvahetus vähendab tolmuosakeste hulka ruumis. Köögikubude jaoks on paigaldatud korteripõhised eraldiseisvad väljatõmbekanalid.

JAHUTUS

Kolme- ja enamatoalistel korteritel on elutoas ja suuremas magamistoas paigaldatud seinapealsed jahutusseadmed, samuti on need paigaldatud osadele väiksematele korteritele tulenevalt suvise ruumiõhu temperatuuri nõudest. Vastav märge on lisatud korteri info juurde hinnakirjas. Jahutusseadmed on paigaldatud ka kõikidele äripindadele.

VEEVARUSTUS JA KANALISATSIOON

Hooned on ühendatud Tallinna linna vee- ja kanalisatsioonivõrku. Soe tarbevesi valmistatakse maja soojasõlmes. Veearvestite näidud võetakse kauglugemise teel, näit loetakse automaatselt ja suunatakse halduri andmebaasi.

ELEKTRI- JA NÕRKVOOLUSÜSTEEMID

Korterite kaugloetavad elektriarvestid asuvad korruste jaotuskeskustes. Elektri- ja nõrkvooluosaga korteri kilp paikneb süvistatult esikukapi seinas. Elektriosas on automaatkaitsmed ja nõrkvooluosas on valvekeskuse valmidus, TV ja sideühendused ning vaba koht arvutivõrgu aktiivseadmetele (ruuter). Korteritesse on paigaldatud pistikupesad ja lülitid ning sanitaarruumidesse ja esikusse valgustid. Tubades on moodulpesa interneti jaoks.

TARK KODU

Kõik korterid on varustatud targa kodu lahendusega, mille abil saab juhtida korteri sisekliimat ja videofonot ning jälgida korteri tehnosüsteeme nii korterisiseselt monitorilt kui ka internetipõhiselt läbi nutiseadme. Sisekliima juhtimine hõlmab ruumide kütet ja ventilatsiooni ning jahutusseadmete olemasolu korral ka jahutuse juhtimist. Ventilatsiooni reguleerimine toimub korteripõhise CO2 anduri või käsitsi valitud režiimi järgi. Lisaks võimaldavad targa kodu lahendused ka elektrinäitude ning sooja- ja külma vee näitude jälgimist.

Küsi infot

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.