vesilennuki logo
Liigu alla

Baltimaade parimaks linnaruumi arenduseks tunnistatud Noblessner asub mere kaldal Lennusadama kõrval, jalutuskäigu kaugusel Tallinna kesk- ja vanalinnast. Kunagisest Tsaari-Venemaa tähtsaimast allveelaevade tehasest on saanud stiilne ja kaasaegne merele avatud linnaruum. Siin on suurejoonelise arhitektuuriga ajaloolised tööstushooned, jahisadam, kunstigaleriid, linna parimad söögikohad, värvikas kultuurielu ning kõrgkvaliteedis uusarendus.

Noblessner on Tallinna üks kõige populaarsemaid, ilusamaid ja ihaldusväärsemaid piirkondi.

Noblessneri jahisadama kõrvale kerkib peagi viis avarate rõdudega maja. Igasse hoonesse on planeeritud 25–35 korterit ja ligi 400 m² äripinda. Need mitmes mõttes erilised Vesilennuki majad moodustavad ühtse terviku Noblessneri ajalooliste tööstushoonete ja tänaste uute kortermajadega Staapli tänaval.

Hoonete parkimiskohad on viidud turvaliselt maa alla. Valgusküllased, keskmisest kõrgemate lagedega korterid pakuvad kõiki mugavusi ja luksust, mida kaasaja eliitklassi kinnisvaralt soovida. Arenduse kõrge ehituskvaliteedi taga seisab Merko professionaalsus ja aastatepikkune kogemus.

Noblessneri uusi kortereid ja äripindu arendab Kodusadam OÜ, mille osanikud on BLRT Grupp ja Merko Ehitus Eesti. Vesilennuki majade arhitektuur sündis läbi kõrgetasemelise arhitektuurivõistluse, mille võitis KOKO arhitektid. Hoonete loojaid inspireeris meri, sadamarajatised ja Noblessneri enam kui sajandipikkune ajalugu. Hoonete sisearhitektuurne lahendus on Kaos Arhitektidelt. 

ASUKOHT

Noblessner on inimsõbralik, stiilne ja turvaline: linnaväljak, paljud teed ja merepromenaad on üksnes jalakäijate ning kergliikluse päralt. Siin on alati värske õhk, vaimustavad merevaated ja ohtralt avarust. Noblessneri merepromenaadilt avanevad imeilusad vaated mere kohal loojuvale päikesele!

Vesilennuki majad kerkivad Noblessneri jahisadama kõrvale. Kui soovid elada mere ääres kesklinna külje all ja pead lugu kultuurisündmustest, parimatest söögikohtadest ning suvisest sadama- ja linnamelust, on Noblessner just Sulle loodud.

illustration
  • 5
  • 161
  • ~2000 m²

HINNATUD SADAMALINNAK

Enam kui kümme aastat on Noblessneris toimunud maailmatasemel muusika- ja kultuurisündmused, Noblessner on inspireerinud paljusid kunstnikke, filmiloojaid ja fotograafe. Täna tegutsevad siin Kai kunstikeskus, Shishi, Põhjala pruulikoda, koguperekeskus PROTO avastustehas, galeriid ja mitmed Tallinna parimad söögikohad.

Mere ääres elamise mõte võiks sobida eriti neile, kel suhe merega isiklik ja lähedane. Tänu jahisadamale on Noblessneris võimalik hoida oma meresõidukit sõna otseses mõttes kodu kõrval. Noblessneri jahisadamas on 130 kaikohta, aastaks 2025 on kaikohti planeeritud ligi 400.

Noblessneri auhinnad

• Baltic Real Estate Awards 2020 – The Best Urban Regeneration (parim linnaruumi uuenemine);
• Tallinna ettevõtlusauhind – Arendusprojekt 2019;
• Muinsuskaitseameti tunnustus Noblessneri valukoja taastamise eest;
• Tallinna linna ja Muinsuskaitseameti tunnustus Kai kunstikeskuse hoone taastamise eest.

Järgmine teema Asukoht

Küsi infot

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.