Noblessner arendused
allveelaeva logo

MERKO

Allveelaeva 4 elu- ja ärihoonet projekteeris ja ehitas Merko, kellel on kinnisvara arendamisel rohkem kui 30-aastane kogemus. Pikaajalise, hoolika ja hooliva töö tulemusena kannab Merko juba mitmendat aastat järjest Eesti mainekaima kinnisvaraarendaja tiitlit (Emor 2019, 2020, 2021, 2022, 2023).

ENERGIAKLASS

Allveelaeva 4 hoone vastab energiatõhususarvu klassile B.

VUNDAMENT, SEINAD, LAED JA KATUS

Hoone toetub vaivundamentidele. Parkla kandvad konstruktsioonid on monoliitsest raudbetoonist välisseinad, monteeritavad raudbetoonelementidest siseseinad ja monoliitsest raudbetoonist postid, millele toetub monoliitsest raudbetoonist vahelagi. Esimese korruse kandvad konstruktsioonid on monteeritavad raudbetoonelementidest seinad, monoliitsest raudbetoonist postid ja talad. Alates teisest korrusest on vertikaalsed kandvad konstruktsioonid monteeritavad raudbetoonelementidest seinad. Vahelae paneelide peale on sammumüra tõkestamiseks paigaldatud isolatsioonikihid ja valatud betoonist tasanduskiht. Hoonel on rullmaterjalist katusekattega lamekatus. Fassaadide valdavaks kattematerjaliks on hoone kehandile ruumilist tekstuuri ja detailsust lisav kolme erinevat tooni tellisplaatvooder, millele sekundeerib hoone ülemiste korruste tasandil valget värvi kergelt sädelev krohv.

SISESEINAD, SISETREPID JA KORIDORID

Korterite vahelised kandeseinad on monteeritavatest raudbetoonpaneelidest, mittekandvad seinad ning korterite ja trepikoja vahelised siseseinad on betoonkividest. Vannitubade seinad ja šahtid on kergplokkidest. Korterite siseseinad on metallkarkassil kipsplaatseinad, milles kasutatakse isolatsioonimaterjalina mineraalvilla. Köögimööbli ja teleri kinnitamise tsoonides on kipsplaatseintesse lisatud OSB-tugevdused. Hoonesisesed trepimarsid ja vahemademed on monteeritavatest raudbetoonelementidest. Hoones on igas trepikojas lift. Trepikoja ja liftihallide seinad on värvitud, lagedeks on ripplagi.

RÕDUD JA TERRASSID

Rõdud on monteeritavatest raudbetoonplaatidest ning terrasside ja rõdude põrandad on kaetud puitlaudisega. Rõdudel ja lodžadel on klaaspiirded ning prantsuse rõdudel on metallpiirded.

AKNAD JA UKSED

Esimese korruse äripinnad on klaasfassaadiga. Alates teisest korrusest on hoonel kolmekordse klaaspaketiga puit-alumiiniumraamidega aknad. Kortermajade peauksed on alumiiniumprofiilist, klaasitud. Korterite välisuksed on kaetud tammespooniga, mis on koridori poolt musta peitsiga ja korteri poolt valge peitsiga viimistletud. Korteri siseuksed on vastavalt siseviimistluspaketile.

KÜTE JA VENTILATSIOON

Hoone on ühendatud Utilitas Tallinna kaugküttesüsteemiga. Äripindadel on radiaatorküte, korterites on mugav ja energiasäästlik põrandaküte. Küttetorustike kollektorkapid on paigaldatud esikukapi nišši või koduhoiuruumi. Korterid on varustatud soojustagastusega korteripõhise ventilatsioonisüsteemiga. Ventilatsiooniseadmed paiknevad koduhoius, garderoobikapis või vannitoa ripplae taga. Soojustagastus aitab säästa energiat ja filtreeriv õhuvahetus vähendab tolmuosakeste hulka ruumis. Köögikubude jaoks on paigaldatud korteripõhised eraldiseisvad väljatõmbekanalid.

JAHUTUS

Kliendi tellimusel on jahutuse väljaehitamise võimalus nurgakorterites (3-toalised) ja kõikides katusekorrusel olevates korterites (elutoas ja suuremas magamistoas). Äripindadel ehitatakse valmis kohtjahutus.

VEEVARUSTUS JA KANALISATSIOON

Hoone on ühendatud Tallinna linna vee- ja kanalisatsioonivõrku. Soe tarbevesi valmistatakse maja soojasõlmes. Veearvestite näidud võetakse kauglugemise teel, näit loetakse automaatselt ja suunatakse halduri andmebaasi.

ELEKTRIAUTO LAADIMINE

Parkimiskohad on varustatud elektriauto laadimispunkti paigaldamise valmidusega. Tehniliselt tähendab valmiduse loomine targa keskseadme ja laadijate paigalduseks vajalike kaabelduste välja ehitamist. Keskseade on varustatud dünaamilise koormuse mõõtmise arvestiga, mis mõõdab kogu hoone tarbimist ja suunab vaba kasutamata võimsuse laadijatesse. Kui elanik otsustab endale keskkonnasõbraliku elektriauto soetada või on see tal juba uude koju kolides olemas, saab ta tulenevalt majja rajatud laadimissüsteemi olemasolule pöörduda korteriühistu poolt valitud teenusepakkuja poole, kes tegeleb lõplike ühenduste loomisega.

ELEKTRI- JA NÕRKVOOLUSÜSTEEMID

Korterite kaugloetavad elektriarvestid asuvad korruste jaotuskeskustes. Elektri- ja nõrkvooluosaga korteri kilp paikneb süvistatult esikukapi seinas. Elektriosas on automaatkaitsmed ja nõrkvooluosas on valvekeskuse valmidus, TV ja sideühendused ning vaba koht arvutivõrgu aktiivseadmetele (ruuter). Korteritesse on paigaldatud pistikupesad ja lülitid ning sanitaarruumidesse ja esikusse valgustid. Tubades on moodulpesa interneti jaoks.

TARK KODU

Kõik korterid on varustatud targa kodu lahendusega, mille abil saab juhtida korteri sisekliimat ja videofonot ning jälgida korteri tehnosüsteeme nii korterisiseselt monitorilt kui ka internetipõhiselt läbi nutiseadme. Sisekliima juhtimine hõlmab ruumide kütet ja ventilatsiooni ning jahutusseadmete olemasolu korral ka jahutuse juhtimist. Ventilatsiooni reguleerimine toimub korteripõhise CO2 anduri või käsitsi valitud režiimi järgi. Lisaks võimaldavad targa kodu lahendused ka elektrinäitude ning sooja- ja külma vee näitude jälgimist.

PAKIKAPP

Allveelaeva 4 maja juurde paigaldatakse C-box pakikapp, mida saavad kasutada nii kullerid ja teenusepakkujad kui ka sõbrad ja teised eraisikud, kellelt pakki ootad. Kaupade sisestamine ja väljavõtt käib ühekordsete koodidega. Tänu reguleeritavale sisetemperatuurile ei rikne paki sisu ka pikemal hoiustamisel.

Küsi personaalset pakkumist

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.