Energiaklass

Teelise 6 ja Teelise 8 // 10 hooned vastavad energiatõhususarvu klassile B.

Vundament, seinad, laed ja katus

Hoonete kandvad konstruktsioonid toetuvad raudbetoonist madalvundamentidele, maa-aluse korruse kandvad seinad on monoliitsest raudbetoonist. Alates esimesest korrusest on välisseinad põhimahus laotud kiviplokkmüüritisest, osaliselt on kasutatud monoliitset raudbetooni ja kergkonstruktsioone. Hoonete välisseinad on soojustatud ja kaetud diagonaalse puitlaudisega. Vahelaed on raudbetoonist õõnespaneelidest, mille peale on sammumüra tõkestamiseks paigaldatud isolatsioonikihid ja valatud betoonist tasanduskiht. Hoonetel on rullmaterjalist katusekattega lamekatus.

Siseseinad, trepid ja koridorid

Korterite vahelised siseseinad on suurema helikindluse tagamiseks laotud täisbetoneeritud betoonkividest, vannitubade seinad ja šahtid on kergplokkidest ning korterite siseseinad on metallkarkassil kipsplaatseinad. Köögimööbli ja teleri kinnitamise tsoonides on kipsplaatseintesse lisatud OSB-tugevdused. Hoonesisesed trepimarsid ja vahemademed on monteeritavatest raudbetoonelementidest. Igas trepikojas on lift.

Rõdud ja terrassid

Peaaegu kõikidel korteritel on klaaspiirete ja valgustusega rõdud, mis on kaetud PVC rullmaterjalist kattega. Esimesel ja neljandal korrusel olevate terrasside põrandad on kaetud terrassilaudadega, esimese ja neljanda korruse rõdude põrandatel on PVC kate.

Aknad ja uksed

Hoonetel on 3-kihiliste klaaspakettidega sissepoole avanevad PVC aknad, mis on väljast hallikaspruunid ja seest valged. Hoonete välisuksed on alumiiniumkonstruktsioonis klaasuksed, korteritel on puidust tammespooniga mürasummutavad välisuksed. Korterite siseuste valikus on nii tahveluksed kui ka spooniga sileuksed.

Küte, ventilatsioon ja veevarustus

Kortermajade soojavarustuse tagab kinnistu loodenurgas asuv ühine  gaasikatlamaja. Korterites on mugav ja energiasäästlik vesipõrandaküte, küttetorustike kollektorkapid on paigaldatud esikukapi nišši või koduhoiuruumi. Korterid on varustatud soojustagastusega korteripõhise ventilatsioonisüsteemiga ja köögikubude jaoks on paigaldatud korteripõhised eraldiseisvad väljatõmbekanalid. Majad on ühendatud Tallinna linna vee- ja kanalisatsioonivõrku. Veearvestite näidud võetakse kauglugemise teel automaatselt ja suunatakse halduri andmebaasi.

Elektri- ja nõrkvoolusüsteemid

Korterite kaugloetavad elektriarvestid asuvad keldrikorrusel peakilbiruumis ning elektri- ja nõrkvooluosaga kilbid korterites süvistatult esikukapi seinas või koduhoiuruumis. Elektriosas on automaatkaitsmed ja nõrkvooluosas on valvekeskuse valmidus, TV ja sideühendused ning vaba koht arvutivõrgu aktiivseadmetele (ruuter). Korterites on pistikupesad ja lülitid ning sanitaarruumides, majapidamisruumis ja esikus ka valgustid. Tubades on moodulpesad interneti jaoks.

Hooviala

Kõrghaljastusega hooviala kinnistu loodenurgas on betoonist lauatennise laud, kiik ja karusell-ronimisvõrk. Hoovi teine mänguväljak asub Teelise 10 majast idas, vaatega rabametsale. Suurem osa elanike parkimiskohtadest on hoonete maa-alusel korrusel, lisaks on kinnistu lõunapiiril maapealne autoparkla. Rattaid saab hoida maa-alusel korrusel olevas jalgrataste ruumis. Samuti on jalgrattaparklad Teelise 6 ja Teelise 8 hoonete sisehoovides ning Teelise 10 põhjapoolse trepikoja ees.

Liikumisraskustega inimeste liikumisvõimalused

Enamike trepikodade sissepääsud on maapinnaga tasa, erandiks on vaid Teelise 8 üks trepikoda. Kõikides maapinnale avanevates trepikodades pääseb välisuksega samalt tasapinnalt lifti, et hooneid saaksid mugavalt kasutada ka liikumisraskustega inimesed. Vertikaalplaneering on lahendatud nii, et jalgtee katend tõuseb sissepääsu betoonplaadini jõudes samale kõrgusele. Seda Teelise 8 trepikoda, kuhu maapinna tasandilt ei pääse, saab kasutada keldrikorruse kaudu – sealt pääseb lifti.

Korterid on valmis!