Kõik uudised

Merko Ehitus ja Tallinna Teede AS pälvisid konkurentsivõimelisima ettevõtte tiitli

9. oktoobril 2014 toimunud pidulikul ettevõtluskonkursside galaõhtul sai AS Merko Ehitus kontsern tunnustust: AS Merko Ehitus pälvis Eesti konkurentsivõimelisima ehitusettevõtte auhinna ning kontserni kuuluv Tallinna Teede AS konkurentsivõimelisima väike- ja keskettevõtte auhinna.

  

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektori Mait Paltsi sõnul selgitab Konkurentsivõime Edetabel välja tugevaimad ettevõtted nende edukuse, tulemuslikkuse ja jätkusuutlikkuse järgi. „Tegu on justkui ettevõtte kompleksvõimega, mis avaldub väga heades majandustulemustes – suuremas läbimüügis, paremates finantstulemustes, efektiivsuses ja produktiivsuses. Tunnustame ettevõtteid, kelle areng on aastate jooksul olnud jätkusuutlik ning kes on andnud ühiskonda märkimisväärse panuse. Peame oluliseks võrdselt suurte ettevõtetega tunnustada ka väikseid, et nad oleksid eeskujuks ja teerajajaks teistele alustajatele,“ lisas Palts.

Konkursi koduleheküljel http://www.ettevotluskonkurss.ee/ on võimalik tutvuda võitjatega ning vaadata ka galaõhtu ülekande salvestust. Konkursi parimatest valminud trükisega „Eesti Parimad Ettevõtted 2014“ saab tutvuda lingil https://www.fingler.com/mag/122938. Raamatust leiab ettevõtte tutvustused ja intervjuud juhtidega.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Eesti Tööandjate Keskliidu poolt korraldatava Konkurentsivõime Edetabeli parimad selgitatakse välja nii suurettevõtete, kesk- ja väikeettevõtete kui ka mikroettevõtete arvestuses. Lisaks koostatakse edetabelid 12 valdkonnas: jaekaubandus, hulgikaubandus, tööstus ja energeetika, toiduainetööstus, ehitus, side/kommunikatsioon/IT-teenused, transport ja logistika, arhitektuur ja projekteerimine, turism, finantsvahendus, äriteenindus ja kinnisvara, teenindus. Konkurentsivõime Edetabeli konkursil osales sel aastal 472 ettevõtet.