Kõik uudised

Ehitame Tallinna Kaubamaja Grupile logistikakeskuse

Sõlmisime Tallinna Kaubamaja Gruppi kuuluva TKM Kinnisvaraga ehituslepingu logistikakeskuse rajamiseks Maardusse. Aadressile Paemurru 1 kerkiv keskus hakkab teenindama Tallinna Kaubamaja Grupi ettevõtete kaubamahtusid.

Tulevase keskuse kogupindala on 17 200 ruutmeetrit ja selle valmimine on plaanitud 2024. aasta sügisesse. Tänapäevase A-energiaklassi hoonena planeeritud logistikakeskus ehitatakse vastavalt BREEAM sertifikaadi nõuetele. Hoone ümber rajatakse keskuse tööks ja teenindamiseks vajalik taristu.

„Logistikakeskuse rajamine lisab Tallinna Kaubamaja Grupi ettevõtetele uusi ärivõimalusi ja suurendab oluliselt tööprotsesside efektiivsust. See on suur samm kogu Grupi edasise arengu mõistes, kaasaegse keskuse rajamine annab paremad võimalused muuta meie ettevõtete tarneahelad efektiivsemaks ning seega pakkuda meie klientidele veelgi paremat ostukogemust,“ rääkis Tallinna Kaubamaja Grupi juhatuse esimees Raul Puusepp. „Tallinna Kaubamaja Grupis tehakse aasta jooksul üle 48 miljoni ostu, enamus neist Selveri 74 kaupluses. Oleme aastate jooksul oluliselt kasvanud, oma logistikakeskuse rajamine tundus ainuvõimalik samm,“ lisas Puusepp.

„Valitud asukoht on heade ühendustega oluliste liiklussõlmede juurde ning ligi viie hektari suurune krunt võimaldab tulevikus ka hoone laiendamist, sõnas TKM Kinnisvara juhatuse esimees Peeter Kütt. Küti sõnul rajatakse logistikakeskuse katusele päikeseenergia park, mille energiatoodang katab märgatava osa hoone elektri tarbimisest. „Kõik need valikud annavad tulemuseks igati tänapäevase ja säästliku ehitise ning kaasaegsed töötingimused töötajatele,“ lisas Kütt.

Merko Ehitus Eesti üldehitusdivisjoni direktor Marek Hergauki sõnul algab sõlmitud lepinguga Eesti kaasaegseima logistikakeskuse ehitus. „Anname oma parima, et heas koostöös tellijaga saaks valmis kvaliteetne ja jätkusuutlik kompleks, mis lihtsustab tellija igapäevast tööd ja protsesse ning aitab tal tänu hoone energiatõhususele ka kulusid kontrolli all hoida,“ sõnas Hergauk.