Kõik uudised

Ehitame Pelgulinna riigigümnaasiumi

Täna, 15. veebruaril 2022 sõlmisime Riigi Kinnisvaraga lepingu Pelgulinna riigigümnaasiumi ehituseks Tallinnas.

Lepingu raames ehitame Kolde pst 67a aadressile neljakorruselise koolihoone, mille juurde kuuluvad välitegevusalad, haljastusega linnapark, juurdepääsu- ja liikumisteed ning jalgratta- ja autoparkla. Uus koolikompleks valmib 2023. aasta augustis.

„Koolihooned saavad olla ehitatud keskkonnasäästlikult ja Pelgulinna riigigümnaasium on selleks hea näide. Pelgulinna riigigümnaasium saab olema laiapõhjalise puidukasutusega haridushoone, kus paljud erinevad kandeelemendid ja nende viimistluskihid on valmistatud ristkihtpuidust. Välisseintele rajatakse puidust päikesevari, mille arhitektuurne lahendus ja funktsionaalsus tagab klaaspindade varjestuse ning loob õppehoonele unikaalse välisilme,“ sõnas Riigi Kinnisvara projektidirektor Raivo Toom.

„Kooliehitus on kõige otsesemas mõttes investeering tulevikku. Tellija on valmistanud ette arhitektuurselt kauni, keskkonnasäästliku ja ümbrusesse sobituva lahenduse, mida meil on suur au ja uhkus valmis ehitada. Pelgulinna riigigümnaasium saab olema parimate tingimustega ja kvaliteetselt ehitatud hariduse kodu,“ ütles Merko Ehitus Eesti juhatuse esimees Ivo Volkov.

„Pelgulinna riigigümnaasiumi õppekava tuumaks on küsimus, kuidas lahendada probleeme, millele ei ole lihtsaid ja kiireid lahendusi. Sedasorti pedagoogika vajab paindlikku ja kogukonnale avatud õpikeskkonda ning mul on väga hea meel, et uus koolimaja ning seda ümbritsev park neid väärtuseid kannavad,” kinnitas Tallinna Pelgulinna riigigümnaasiumi direktor Indrek Lillemägi.

Pelgulinna riigigümnaasiumi välimisse perimeetrisse on paigutatud klassiruumid ja suuremad avalikud alad, sisemuses aga ruumid, mis ei vaja otsest päikesevalgust – näiteks, riietusruumid, abi- ja hoiuruumid. Õppehoone ehitusalune pind on 3773 ruutmeetrit ja suletud netopind 8273 ruutmeetrit. Kinnistule rajatakse juurdepääsu- ja liikumisteed, jalgratta- ja autoparkla, kõrg- ja madalhaljastus.

Õppehoone valmib arhitektuuribüroo Arhitekt Must ideekavandi «Seitse venda» järgi, mille autoriteks on Ott Alver, Alvin Järving, Mari Rass, Jõnn Sooniste, Katrin Vilberg, Lisett Laurimäe, Karoliine Kuus ja Kaire Koidu.