Kõik uudised

Ehitame Lahekaldasse järgmised kortermajad

Jätkame Tallinnas Maarjamäe paekaldal paikneva Lahekalda elukvartali ehitamist. Järgmisena valmib Lahekalda viienda etapi raames kaks kortermaja kokku 108 korteriga.

Aadressidele Paekalda 19 ja 21 kerkivate 8-korruseliste A-energiaklassiga hoonete korterite suurused jäävad vahemikku 36–125 ruutmeetrit.

„Lahekalda kvartal on koduks juba ligi 350 perele. Hiljuti Paekalda 23/1 ja 23/2 aadressidel valminud korterelamutes on enam kui pooled kodud ostja leidnud. Jätkame ka tänases turusituatsioonis plaanipäraselt järgmise etapi ehitustegevusega, et tagada kvartali terviklik areng ja pakkuda inimestele paremat elukeskkonda,“ kommenteeris Merko Ehitus Eesti kinnisvaraarenduse valdkonna juht Jaan Mäe.

Paekalda 19 ja 21 kortermajade arhitektuurse lahenduse on loonud Arhitektuuribüroo PLUSS arhitektid. Merko rajab hoonete ümber haljastatud puhkealad täiskasvanutele ja lastele ning paigaldab mõlema hoone katustele päikesepaneelid. 

Lahekalda kvartali kaheksa esimest maja enam kui 380 korteriga on valmis. Viimati valmisid 2022. aasta lõpus kortermajad 98 korteriga aadressidel Paekalda 23/1 ja Paekalda 23/2, milles enam kui pooled korteritest on müüdud ja ülejäänud uute koduomanike jaoks sissekolimiseks valmis.

Lahekalda kvartal asub Tallinnas Kadrioru ja Pirita vahel Maarjamäe looduskaunil kõrgendikul. Arendusprojekti kogumahus ehitatakse järgmise kümnekonna aasta jooksul ligi veerandsada uut korterelamut enam kui tuhande korteriga. Hoonete sisehoovides on haljastatud puhke- ja mängualad ning lisaks on piirkonda planeeritud terviklikku elukeskkonda toetava kaubandus- ja teenindusfunktsiooniga hooned. Kiirelt arenevale piirkonnale lisab väärtust Pirita terviseradade ja merepromenaadi lähedus.

Registreeri oma huvi, kui soovid esimeste seas Paekalda 19 ja 21 korterite müügi algusest kuulda. Lisainfo Lahekalda arendusprojekti kohta merko.ee/lahekalda.

Enam kui kolmekümne tegutsemisaastaga on Merko rajanud Eestis, Lätis ja Leedus üle 10 000 kvaliteetse kodu ning loonud parema elukeskkonna tuhandetele. Kvaliteedi ja korteriostja mugavuse tagamiseks haldame korteriarenduse kõiki etappe alates uue projekti kavandamisest ja projekteerimisest kuni korterite ehitamise, müügi ja garantiiaegse teeninduseni. Suuremad ehituses olevad elukvartalid on Uus-Veerenni ja Lahekalda. Kõigi Merko arendusprojektide kohta leiab infot aadressil merko.ee/kodud.