Arenduse kõrge ehituskvaliteedi taga seisab Merko professionaalsus ja aastatepikkune kogemus.
Tiiu 12 eluhoonete energiaarvutusel põhinev energiatõhususarv vastab klassile B.
Kortermaja kandekarkassi moodustavad maa-aluses osas monoliitsest raudbetoonist valatud postid ja seinad ning neid ühendav monoliitne vahelagi. Maapealsete korruste kandekarkass moodustub monteeritavatest ühe- ja kolmekihilistest raudbetoon elementidest. Vahelaed ehitatakse suurema helipidavuse tagamiseks 265-millimeetristest õõnespaneelidest.
Korterite vahelised seinad on parema helikindluse tagamiseks raudbetoonpaneelidest. Korterisisesed seinad on kipsplaatkattega metallkarkass seinad. Märgruumide seinad laotakse kergplokkidest. Kõigis kolmes eluhoones on liftiga trepikoda.
Korterite rõdud on piiratud klaasist rõdupiiretega. Esimese korruse korteritel rõdupiiret ei ole, lodža on avatud terrassile.
Korteritel on 3-kordse klaaspaketiga puit-alumiinium aknad. Idapoolses fassaadis paiknevad aknad on varustatud fassaadil asuvate ribakardinatega.
Korterite lagede kõrgus on ligi 2,75 meetrit, ripplaed kuivades ruumides ligi 2,4 meetrit ja märgruumides ligi 2,3 meetrit.
Hooned on ühendatud Utilitas Tallinna kaugküttesüsteemiga. Ruumipõhiselt reguleeritav vesipõrandaküte tagab energiasäästliku sisekliima. Küttetorustike kollektorkapid on paigaldatud esiku kappidesse või koduhoiuruumi. Kvaliteetse õhuvahetuse ja siseõhu tagab korteripõhine soojustagastusega sundventilatsioonisüsteem. Igasse korterisse on projekteeritud mehaaniline sissepuhke- ja väljatõmbesüsteem koos väljatõmbeõhu soojustagastussüsteemiga. Köökidesse on pliidi kubude jaoks projekteeritud eraldi ventilatsioonitorustik, mis juhib õhu katusele. Süsteem vajab töötamiseks mootoriga kubu, mille tarnib ja paigaldab korteri tulevane omanik.
Korterid on ehitatud “Targa maja“ põhimõttel, mis tähendab, et korteri sisekliima, läbipääs ja erinevate näitude jälgimine on juhitud läbi automaatika. Korteri standardne “Targa maja“ installatsioon sisaldab kütte ja ventilatsiooni juhtimist, pilti ja heli edastavat ukse fonosüsteemi, elektrinäitude ning sooja- ja külma vee näitude jälgimist. Elektri ja veenäidud edastatakse automaatselt maja haldurile. Kõike eelnevat on võimalik juhtida ja jälgida korterisiseselt monitorilt või läbi interneti.
Elektri- ja nõrkvooluosaga korteri jaotuskilp paikneb süvistatult esiku kapi seinas või koduhoiuruumis. Kilbi elektriosas on automaatkaitsmed ja nõrkvooluosas on valvekeskuse valmidus, sideühendused ning vaba koht arvutivõrgu ruuterile ja muudele aktiivseadmetele. Pistikupesasid on arvestatud igasse tuppa vähemalt kaks. Valgustid paigaldatakse ripplagedesse köögis, esikutes, leiliruumis ja pesuruumides. Elektriarvestid on kauglugemisega ja paiknevad kortermaja parklas asuvas voolumõõtja kilbis. Eluruumidesse on ette nähtud sidepesad TV ja interneti jaoks. Korteri sisevõrk on välja ehitatud Cat6 kaablitega, need koonduvad elektrikilbi nõrkvooluosas ja lõpetatakse RJ45 pesadega. Tagatud on tehniline valmidus telefoni-, interneti- ja TV-teenuste lepingute sõlmimiseks erinevate teenusepakkujatega.
Hoonete ühises maa-aluses parklas asuvad parkimiskohad ja panipaigad. Maa-aluse korruse seinu kaunistab graafika.
Eluhoonete juures on tegevust lastele ja mugavad istumiskohad. Jalgrattaga tulijatele on paigaldatud rattahoidjad. Hoonete tagumises küljes asub 2022. aasta detsembris avatud Uus-Veerenni park, kus saavad lapsed lustida mänguatraktsioonidel ja täiskasvanud lõõgastuda värskes õhus. Pargis on lugemisnurk raamatukappidega ning et oleks veelgi lõbusam, on parki üles saanud ka Jass Kaselaane autorlusega loomapead ehk kunstiteos ühisnimetajaga „Lelud“.
Tiiu 12/2 hoone sissepääsu juurde on paigaldatud universaalne pakikapp C-box, mis on reguleeritava sisetemperatuuriga ning seda saab kasutada: e-ostude kontaktivabaks vastuvõtmiseks kõikidelt kulleritelt, kaupade tagastamiseks või üleandmiseks erinevatele kulleritele, kaubavahetuseks sõpradega.