Arenduse kõrge ehituskvaliteedi taga seisab Merko professionaalsus ja aastatepikkune kogemus.
Tiiu 14 eluhoonete energiaarvutusel põhinev energiatõhususarv vastab klassile A. Tiiu 14/1 hooneosa koosneb kolmest trepikojast, milledest esimene on 8- ning teine ja kolmas 5-korruselised. Kokku on 14/1 hoones 63 korterit.
Korterelamute maa-aluste korruste kandekonstruktsiooniks on monoliitsest raudbetoonist valatud postid, talad ja seinad ning neid ühendav monoliitne vahelagi. Hoonete maapealsete korruste kandekarkass monteeritakse 3-kihilistest raudbetoon-elementidest. Korruste vahelaed ehitatakse suurema helipidavuse tagamiseks 265 mm õõnes- ja täispaneelidest.
Korterites on tubade vahel kipsplaatkattega metallkarkassist seinad, pesuruume ümbritsevad seinad laotakse kergplokkidest. Korterite vahelised seinad rajatakse parema helikindluse tagamiseks 200 mm paksustest raudbetoonpaneelidest. Igas hoones on kolm liftiga trepikoda.
Pea kõigil korteritel on lodžad, nende alumises osas on klaasist rõdupiire ja ülemisi klaase on võimalik avada. Kõigi 1. korruse korterite juurde kuulub puitlaudisega isiklik terrass.
Korteril on 3-kordse klaaspaketiga puit-alumiinium aknad ja tulepüsivad spoonitud puit-välisuksed. Sise- ja välisuste kõrgus on esimesel ja viimasel korrusel 230 cm ning teistel korrustel 210 cm.
Korteri eluruumide kõrgus on ~2,9 meetrit. Tavapärasest avaramad on kõrgeima, 8. korruse korterid, kus laed on ~3,2 meetrit kõrged.
Hooned on ühendatud kaugküttesüsteemiga. Ruumipõhiselt reguleeritav vesipõrandaküte tagab energiasäästliku sisekliima. Korterites tagab kvaliteetse siseõhu korteripõhine rootorsoojustagastusega sundventilatsioon. Ventilatsiooniseade on silma eest varjul, kas vannitoa ripplae taga või suuremate korterite puhul majapidamisruumis. Kööginurkades on valmidus (välja ehitatud torustik ja kaabeldus) mootoriga köögikubu paigaldamiseks. Kubu väljatõmbetorule on paigaldatud elektriajamiga tagasivooluklapp, et vältida tuuliste ilmade puhul kubu mittetöötamise ajal torustikus heli tekkimist.
Kõigis 4- ja 5-toalistes korterites on paigaldatud jahutusagregaat ja selle maksumus sisaldub korteri hinnas. 2- ja 3-toalistes korterites tagame jahutusagregaadi paigaldamise võimaluse ning jahutusagregaadi saab klient soovi korral meilt lisatasu eest juurde soetada. Korterisisese jahutusseadme võib klient paigaldada iseseisvalt ka tulevikus.
Korterid on ehitatud „Targa maja“ põhimõttel, mis tähendab, et korteri sisekliima, fonosüsteem ja erinevate näitude jälgimine on lahendatud läbi automaatika. Korteri standardne “Targa maja“ installatsioon sisaldab kütte ja ventilatsiooni juhtimist, pilti ja heli edastavat ukse fonosüsteemi, elektrinäitude ning sooja- ja külma vee näitude jälgimist. Elektri ja veenäidud edastatakse automaatselt maja haldurile. Kõike eelnevat saab juhtida ja jälgida korterisiseselt puutetundlikult ekraanilt või üle interneti.
Hooned on ühendatud Tallinna vee- ja kanalisatsioonivõrku. Soe tarbevesi valmistatakse hoone keldrikorrusel asuvas soojasõlmes. Veearvestite näidud võetakse kauglugemise teel, näit loetakse automaatselt ja suunatakse halduri andmebaasi.
Kaugloetavad elektriarvestid asuvad maa-alusel korrusel kilbiruumides. Korteri elektri- ja nõrkvoolukilp paikneb esikukapi nišis, suurematel korteritel majapidamisruumis. Kilbis on valvekeskuse valmidus, sideühendused ning vaba koht arvutivõrgu ruuterile ja muudele aktiivseadmetele. Tagatud on tehniline valmidus telefoni-, interneti- ja TV-teenuste lepingute sõlmimiseks erinevate pakkujatega.
Korterites on sisearhitekti valitud asukohtades lülitid ja pistikupesad, ripplagedega ruumides on süvistatud valgustid ning terrassidel ja lodžadel välitingimustesse sobilik valgusti ja pistikupesa.
Elektril töötavate kergliikurite laadimiseks on kõigis panipaikades eraldi mõõdetava tarbimisega pistikupesa. Parkimiskohtadel on elektriauto laadimispunkti paigaldamise valmidus. Hoones on dünaamilise koormuse mõõtmise arvestiga laadimise keskseade, mis mõõdab hoone tarbimist ja suunab vaba võimsuse laadijatesse. Isikliku laadimisjaama saab soetada või rentida teenusepakkuja käest.
Maa-alusel korrusel asub lisaks isiklikele parkimiskohtadele ja panipaikadele ning tehnoruumidele ka ühiskasutuses hobiruum, kus on kõik võimalused jalgratta hooldamiseks ja pesemiseks. Samuti töölaud suuskade määrimiseks. Maa-aluse korruse seinu kaunistab graafika.
Hoonete esimesel korrusel on nii tänavalt kui kortermaja fuajeest ligi pääsetavad ruumid lapsevankrite hoiustamiseks ja jalgrataste parkimiseks. Samuti asub esimesel korrusel, panduse kõrval, prügiruum.
Esimese korruse terrassidele lisavad privaatsust tugimüüriga tõstetud haljasalad ja istutuskastid.
Hoovi ulatuv panduse kaldkatus on käidav ala ja osaliselt ka haljastatud. Kogukonnaia püsihaljastusest leiab ka söödavate viljadega istikuid. Tugimüürid pakuvad istumisvõimalust nii väli perimeetril kui aias sees.
Hoovides on erinevat tüüpi mängualad eelkõige pisematele lastele – veemänguala, liivamänguala, suur kummikattega kaldpind, polder-ronimiskaljud. Hoovialal kogunevad vihmaveed juhitud kivise põhjaga ja haljastatud nõlvadega lohku, mis pakub põnevat looduslikku mängumaastikku.
Hoonete kõigis sissepääsudes on astmeta ligipääs, mis on mugav liikumisraskustega elanikele ning hädavajalik kõigile, kes ratastooli või lapsevankriga liiguvad. Hoonete üldaladel on Bluetooth-ühendust kasutavad kontaktivabad läbipääsusüsteemid.
Pille 11/Veerenni 36b eluhoonete energiaarvutusel põhinev energiatõhususarv vastab klassile B.
Hoonete maapealsed hoonemahud on kolme-, nelja- ja kuuekorruselised. Hoonete kandekarkassi moodustavad maa-aluses osas monoliitsest raudbetoonist valatud postid ja seinad ning neid ühendav monoliitne vahelagi. Maapealsete korruste kandekarkass moodustub monteeritavatest kolmekihilistest raudbetoonelementidest.
Erinevate korterite vahel olevad seinad on peamiselt raudbetoonpaneelidest. Korterisisesed seinad on kipsplaatkattega metallkarkass-seinad. Pesuruumide seinad on laotud blokist. Kõigis kaheteistkümnes eluhoones on liftiga trepikoda.
Korterite rõdud ja lodžad on piiratud klaasist rõdupiiretega, täiendava tasu eest saab juurde soetada suletavad ülemised rõduklaasid. Esimese korruse korteritel rõdupiiret ei ole, lodža on avatud terrassile.
Korteritel on 3-kordse klaaspaketiga puit-alumiinium aknad. Korterite välisuksed on tulepüsivad spoonitud puituksed. Siseuksed on vastavalt lagede kõrgusele 210 cm või 230 cm kõrged ning nende viimistluses on võimalik valida värvitud tahvelukse või spoonviimistlusega puitukse lahenduste vahel.
Eluruumide kõrgused varieeruvad 2,8 ja 3,2 meetri vahel, ripplagede piirkondades on kõrguseks vähemalt 2,4 meetrit.
Hooned on ühendatud Utilitas Tallinna kaugküttesüsteemiga. Ruumipõhiselt reguleeritav vesipõrandaküte tagab energiasäästliku sisekliima. Küttetorustike kollektorkapid on paigaldatud esiku kappidesse või koduhoiuruumi. Kvaliteetse õhuvahetuse ja tervisliku siseõhu tagab korteripõhine soojustagastusega sundventilatsioonisüsteem. Igasse korterisse on projekteeritud mehaaniline sissepuhke- ja väljatõmbesüsteem koos väljatõmbeõhu soojustagastussüsteemiga. Köökidesse on pliidi kubude jaoks projekteeritud eraldi ventilatsioonitorustik, mis juhib õhu katusele. Süsteem vajab töötamiseks mootoriga kubu, mille tarnib ja paigaldab korteri tulevane omanik.
Kõikidesse 4-toalistesse korteritesse (v.a korterites, mis asuvad aadressidel Veerenni 36b/1 ja Veerenni 36b/6) on paigaldatud Targa maja poolt juhitav jahutussüsteem.
Korterid on ehitatud “Targa maja“ põhimõttel, mis tähendab, et korteri sisekliima, läbipääs ja erinevate näitude jälgimine on juhitud läbi automaatika. Korteri standardne “Targa maja“ installatsioon sisaldab kütte ja ventilatsiooni juhtimist, pilti ja heli edastavat ukse fonosüsteemi, elektrinäitude ning sooja- ja külma vee näitude jälgimist. Elektri ja veenäidud edastatakse automaatselt maja haldurile. Kõike eelnevat on võimalik juhtida ja jälgida korterisiseselt monitorilt või läbi interneti.
Hooned on ühendatud Tallinna linna vee- ja kanalisatsioonivõrku. Soe tarbevesi valmistatakse maja soojasõlmes. Veearvestite näidud võetakse kauglugemise teel, näit loetakse automaatselt ja suunatakse halduri andmebaasi. Äripinnad saavad sooja vee nende enda pinnal asuvast boilerist.
Elektri- ja nõrkvooluosaga korteri jaotuskilp paikneb süvistatult esiku kapi seinas või koduhoiu ruumis. Kilbi elektriosas on automaatkaitsmed ja nõrkvooluosas on valvekeskuse valmidus, sideühendused ning vaba koht arvutivõrgu ruuterile ja muudele aktiivseadmetele. Pistikupesasid on arvestatud igasse tuppa vähemalt kaks. Valgustid paigaldatakse ripplagedesse köögis, esikutes, leiliruumis ja pesuruumides. Elektriarvestid on kauglugemisega ja paiknevad kortermaja parklas asuvas voolumõõtja kilbis. Eluruumidesse on ette nähtud sidepesad TV ja interneti jaoks. Korteri sisevõrk on välja ehitatud Cat6 kaablitega, need koonduvad elektrikilbi nõrkvooluosas ja lõpetatakse RJ45 pesadega. Tagatud on tehniline valmidus telefoni-, interneti- ja TV-teenuste lepingute sõlmimiseks erinevate teenusepakkujatega. Igas korteris on kaabeldus lokaalse valvesüsteemi paigalduseks, mida on võimalik ühendada mehitatud valvega.
Hooneid ühendab ühine maa-alune korrus, kus asuvad parkimiskohad ja panipaigad. Lisaks leiab maa-aluselt korruselt hobiruumi, kus on koht ratta/lapsevankri pesemiseks, rehvide täitmiseks ja tööriistad pisemateks remonditöödeks. Samuti on hobiruumis töölaud suuskade määrimiseks. Maa-aluse korruse seinu kaunistab graafika.
Hooviala on jagatud kaheks – ühel pool asuvad mängualad lastele erinevate mänguatraktsioonidega nagu kiiged, liivakast, batuut, liumägi ning teisel pool asub täiskasvanutele suunatud vaiksem ala koos kasvuhoonete ja puhkealadega. Kogu hoovi ümbritseb tark sadevee süsteem (SUDS), mis võimaldab vihmavett keskkonnasõbralikult ära kasutada. Jalgrattaga tulijatele on paigaldatud rattahoidjad.
Pille tänava poolsete hoonete esimesele korrusele on ette nähtud äripinnad, mille sissepääsud on tänavatasandilt ja otse väljast, ilma trepikoda läbimata. Äripindade külastajatele on hoonete ees tänaval olemas parkimiskohad.
Tiiu 12 eluhoonete energiaarvutusel põhinev energiatõhususarv vastab klassile B.
Kortermaja kandekarkassi moodustavad maa-aluses osas monoliitsest raudbetoonist valatud postid ja seinad ning neid ühendav monoliitne vahelagi. Maapealsete korruste kandekarkass moodustub monteeritavatest ühe- ja kolmekihilistest raudbetoon elementidest. Vahelaed ehitatakse suurema helipidavuse tagamiseks 265-millimeetristest õõnespaneelidest.
Korterite vahelised seinad on parema helikindluse tagamiseks raudbetoonpaneelidest. Korterisisesed seinad on kipsplaatkattega metallkarkass seinad. Märgruumide seinad laotakse kergplokkidest. Kõigis kolmes eluhoones on liftiga trepikoda.
Korterite rõdud on piiratud klaasist rõdupiiretega. Esimese korruse korteritel rõdupiiret ei ole, lodža on avatud terrassile.
Korteritel on 3-kordse klaaspaketiga puit-alumiinium aknad. Idapoolses fassaadis paiknevad aknad on varustatud fassaadil asuvate ribakardinatega.
Korterite lagede kõrgus on ligi 2,75 meetrit, ripplaed kuivades ruumides ligi 2,4 meetrit ja märgruumides ligi 2,3 meetrit.
Hooned on ühendatud Utilitas Tallinna kaugküttesüsteemiga. Ruumipõhiselt reguleeritav vesipõrandaküte tagab energiasäästliku sisekliima. Küttetorustike kollektorkapid on paigaldatud esiku kappidesse või koduhoiuruumi. Kvaliteetse õhuvahetuse ja siseõhu tagab korteripõhine soojustagastusega sundventilatsioonisüsteem. Igasse korterisse on projekteeritud mehaaniline sissepuhke- ja väljatõmbesüsteem koos väljatõmbeõhu soojustagastussüsteemiga. Köökidesse on pliidi kubude jaoks projekteeritud eraldi ventilatsioonitorustik, mis juhib õhu katusele. Süsteem vajab töötamiseks mootoriga kubu, mille tarnib ja paigaldab korteri tulevane omanik.
Korterid on ehitatud “Targa maja“ põhimõttel, mis tähendab, et korteri sisekliima, läbipääs ja erinevate näitude jälgimine on juhitud läbi automaatika. Korteri standardne “Targa maja“ installatsioon sisaldab kütte ja ventilatsiooni juhtimist, pilti ja heli edastavat ukse fonosüsteemi, elektrinäitude ning sooja- ja külma vee näitude jälgimist. Elektri ja veenäidud edastatakse automaatselt maja haldurile. Kõike eelnevat on võimalik juhtida ja jälgida korterisiseselt monitorilt või läbi interneti.
Elektri- ja nõrkvooluosaga korteri jaotuskilp paikneb süvistatult esiku kapi seinas või koduhoiuruumis. Kilbi elektriosas on automaatkaitsmed ja nõrkvooluosas on valvekeskuse valmidus, sideühendused ning vaba koht arvutivõrgu ruuterile ja muudele aktiivseadmetele. Pistikupesasid on arvestatud igasse tuppa vähemalt kaks. Valgustid paigaldatakse ripplagedesse köögis, esikutes, leiliruumis ja pesuruumides. Elektriarvestid on kauglugemisega ja paiknevad kortermaja parklas asuvas voolumõõtja kilbis. Eluruumidesse on ette nähtud sidepesad TV ja interneti jaoks. Korteri sisevõrk on välja ehitatud Cat6 kaablitega, need koonduvad elektrikilbi nõrkvooluosas ja lõpetatakse RJ45 pesadega. Tagatud on tehniline valmidus telefoni-, interneti- ja TV-teenuste lepingute sõlmimiseks erinevate teenusepakkujatega.
Hoonete ühises maa-aluses parklas asuvad parkimiskohad ja panipaigad. Maa-aluse korruse seinu kaunistab graafika.
Eluhoonete juures on tegevust lastele ja mugavad istumiskohad. Jalgrattaga tulijatele on paigaldatud rattahoidjad. Hoonete tagumises küljes asub 2022. aasta detsembris avatud Uus-Veerenni park, kus saavad lapsed lustida mänguatraktsioonidel ja täiskasvanud lõõgastuda värskes õhus. Pargis on lugemisnurk raamatukappidega ning et oleks veelgi lõbusam, on parki üles saanud ka Jass Kaselaane autorlusega loomapead ehk kunstiteos ühisnimetajaga „Lelud“.
Tiiu 12/2 hoone sissepääsu juurde on paigaldatud universaalne pakikapp C-box, mis on reguleeritava sisetemperatuuriga ning seda saab kasutada: e-ostude kontaktivabaks vastuvõtmiseks kõikidelt kulleritelt, kaupade tagastamiseks või üleandmiseks erinevatele kulleritele, kaubavahetuseks sõpradega.