Arenduse kõrge ehituskvaliteedi taga seisab Merko professionaalsus ja aastatepikkune kogemus.
Sõpruse pst 26//28 elu- ja ärihoonete energiaarvutusel põhinev energiatõhususarv vastab klassile A. Hoonete katustele on paigaldatud päikesepaneelid.
Korterelamu maa-aluse korruse kandekonstruktsioonideks on monoliitsest raudbetoonist postid, talad ja seinad, mida katab õõnespaneelidest vahelagi. Maapealsete korruste kandekarkass moodustub monteeritavatest 1- ja 3-kihilistest raudbetoon elementidest. Vahelaed on suurema helipidavuse tagamiseks 265 mm õõnespaneelidest.
Korterite vahelised seinad on parema helikindluse tagamiseks 200 mm paksustest raudbetoonpaneelidest. Korterisisesed seinad on kipsplaatkattega metallkarkass seinad. Märgruumide seinad on laotud kergplokkidest. Mõlemas maapealses hoonemahus on kaks liftiga trepikoda.
Rõdud ja 5. korruse terrassid on piiratud klaasist rõdupiiretega. Sõpruse pst ääres olevad rõdud on lahendatud lodžadena, kus alumistele klaasist rõdupiiretele on paigaldatud täiendavalt rõdu sulgevad liugklaasid. Esimese korruse terrasside ja privaatsete hoovialade metallpiirdesse on paigaldatud väravad, mis loovad juurdepääsu ühisele hoovialale.
Korteritel on 3-kordse klaaspaketiga puit-alumiinium aknad. Korterite välisuksed on tulepüsivad spoonitud puituksed. Siseuksed on vastavalt lagede kõrgusele 210 cm või 230 cm kõrged.
Esimese korruse korteritel on lagede kõrgused tavapärasest kõrgemad ehk 3,1 meetrit. 2.–4. korrusel on korterite lagede kõrguseks 2,75 meetrit. Viimasel ehk viiendal korrusel on jällegi laed kõrgemad ehk 3,0 meetrit.
Hooned on ühendatud Utilitas Tallinna kaugküttesüsteemiga. Ruumipõhiselt reguleeritav vesipõrandaküte tagab energiasäästliku sisekliima. Küttetorustike kollektorkapid on paigaldatud esiku kapi nišši või koduhoiuruumi. Kvaliteetse õhuvahetuse ja siseõhu tagab korteripõhine rootor soojusvahetiga sundventilatsioonisüsteem. Ventilatsiooniseadmed paiknevad koduhoius, garderoobis või vannitoas. Köögikubude jaoks on paigaldatud korteripõhised väljatõmbekanalid. Kõikidesse korteritesse on projekteeritud elu- ja ühte magamistuba jahutav jahutussüsteem, mida on võimalik korteri tulevasel omanikul täiendava tasu eest juurde osta.
Korterid on ehitatud “Targa maja“ põhimõttel, mis tähendab, et korteri sisekliima, läbipääs ja erinevate näitude jälgimine on juhitud läbi automaatika. Korteri standardne “Targa maja“ installatsioon sisaldab kütte ja ventilatsiooni juhtimist, pilti ja heli edastavat ukse fonosüsteemi, elektrinäitude ning sooja- ja külma vee näitude jälgimist. Elektri ja veenäidud edastatakse automaatselt maja haldurile. Kõike eelnevat saab juhtida ja jälgida korterisiseselt monitorilt või üle interneti.
Hooned on ühendatud Tallinna linna vee- ja kanalisatsioonivõrku. Soe tarbevesi valmistatakse maja soojasõlmes. Veearvestite näidud võetakse kauglugemise teel, näit loetakse automaatselt ja suunatakse halduri andmebaasi. Äripinnad saavad sooja vee nende enda pinnal asuvast boilerist.
Kaugloetavad elektriarvestid asuvad parklas voolumõõtjate kilbis. Elektri- ja nõrkvooluosaga korteri kilp paikneb süvistatult esiku kapi seinas või koduhoius. Korterisse on paigaldatud sisearhitekti valitud asukohtadesse lülitid, pistikupesad ja ripplagedesse süvistatavad valgustid. Korteri rõdu, terrass ja lodža on varustatud välitingimustesse sobiva valgusti ja pistikupesaga. Tagatud on tehniline valmidus telefoni-, interneti- ja TV-teenuste lepingute sõlmimiseks erinevate pakkujatega. Kergliikur-vahendite laadimiseks on kõik panipaigad varustatud tarbimist arvestava pistikupesaga.
Parkimiskohad on varustatud elektriauto laadimispunkti paigaldamise valmidusega. Tehniliselt tähendab valmiduse loomine targa keskseadme ja laadijate paigalduseks vajalike kaabelduste välja ehitamist. Keskseade on varustatud dünaamilise koormuse mõõtmise arvestiga, mis mõõdab kogu hoone tarbimist ja suunab vaba kasutamata võimsuse laadijatesse. Kui elanik otsustab endale keskkonnasõbraliku elektriauto soetada või on see tal juba uude koju kolides olemas, siis saab ta tulenevalt majja rajatud laadimissüsteemi olemasolule pöörduda korteriühistu poolt valitud teenusepakkuja poole, kes tegeleb lõplike ühenduste loomisega.
Hoonete ühises maa-aluses parklas asub suur jalgrataste ja kärude ruum. Rattaruumi on paigaldatud seinale kinnitatavad jalgrattahoidjad ja olemas on koht ka ratta pesemiseks. Igale korterile on ette nähtud panipaik, mis on kergliikurvahendite laadimiseks varustatud pistikupesaga. Maa-aluse korruse seinu kaunistab graafika.
Majade taga on aiaga piiratud hooviala, kus asuvad väikelaste ja suuremate laste mängualad koos asfaltkattega ringrajaga ning vaiksem puhkeala koos piknikulaudade ja istumiskohtadega. Ümbritseva roheala ja mänguväljaku reljeef on lainjas ning haljastus on lopsakas ja mitmekülgne.
Mõlema maja ees on kaldtee, mis hõlbustab käru või ratastooliga liikumist.
Sõpruse pst 26 maja esimesel korrusel on kolm äripinda, mille sissepääsud on tänavatasandilt. Ruumidesse pääseb otse väljast, ilma trepikoda läbimata. Äripindade külastajatele on olemas eraldi parkimiskohad.