Tihase kortermajad saavutasid täiskõrguse
Rajame Tallinnas Sõpruse puiestee ja Tihase tänava nurgale äripindadega eluhoone, mille maksimaalse kõrguse saavutamise puhul võeti alla sarikapärg. Uus hoone valmib 2024. aasta esimeses pooles.
Kristiine linnaosas aadressile Sõpruse pst 26//28 rajatavas Tihase (merko.ee/tihase) arendusprojektis valmib kahest viiekorruselisest hooneosast koosnev elu- ja ärihoone, mis saab koduks 46-le perele ja kolmele väikeärile.
„Tihase kodud asuvad logistiliselt erakordses asukohas – koju jõudes leiad end rohelisest Kristiine aedlinna idüllist, ent tegelikkuses asud kesklinnale endiselt niivõrd lähedal. Oleme projekti pisidetailideni läbi mõelnud, et nii kodud ise kui ka muud hoone sees ja ümber asuvad täiendused täidaksid kaasaegse pere kõikvõimalikud vajadused,“ rääkis Tihase projekti arendusjuht Taavi Kotkas.
Tihase kortermajades on kahe- kuni neljatoalised korterid, millest kõigi juurde kuulub terrass, rõdu või lodža. Esimese korruse korteritel on lisaks terrassile ka isiklik piirdeaiaga ümbritsetud hooviala ning viimase korruse korteritel lisaks ruumikale terrassile klaasitud talveaed ja minivälibassein.
Tihase kortermajade taga on ühiseks kasutuseks mõeldud ja aiaga piiratud turvaline hooviala mängu- ja puhkealade ning viljapuudega. Hoone esimesel korrusel paikevad kolm väikeäridele sobilikku äripinda ja hoone juures on ruum rendiautode parkimiseks.
Kaht hooneosa ühendaval maa-alusel parkimiskorrusel on koduomanikele loodud elektriautode laadimispunkti paigaldamise valmidus. Parkimiskorrusel asuvad kaasaegsed panipaigad võimaldavad lisaks esemete hoiustamisele ka elektrilisi rattaid, rulasid või tõukerattaid mugavalt laadida. Samuti leiab maa-aluselt korruselt jalgrataste hoiu-, pesu- ja hooldusruumi.
Merko on Tihase arendusprojekti planeerimisse kaasanud oma ala parimad spetsialistid, et tulemuseks oleks kaasaegne, koduomanike vajadustele vastav ja Kristiine linnaosaga kenasti sobituv lahendus. Hoone arhitektuurse lahenduse autoriks on arhitektuuribüroo Luhse ja Tuhal, siseviimistluspaketid on loodud koostöös LÄVI sisearhitektidega ning peresõbralik maastikuarhitektuuri lahendus on töötatud välja koostöös Signe Kasepaluga.