Kõik uudised

Tihase arendusprojekt sai valmis

Kristiine linnaosas Sõpruse puiestee ja Tihase tänava nurgal on lõppenud kahest hooneosast koosneva viiekorruselise elu- ja ärihoone ehituse. Sissekolimiseks valmis Tihase korterid saavad koduks ligi viiekümnele perele ning hoone esimesel korrusel on ruumid kolmele väikeärile.

„Tihase kodud pakuvad suurepärast kooslust – aedlinnalik koduümbrus, kliendi igapäevaeluks lisamugavusi pakkuv projekt, kvaliteetne hoone ja õueruum, paiknemine kesklinna lähedal hea ühistranspordiühendusega asukohas. Peensusteni on läbi mõeldud nii hoone siselahendused kui ka elamuid ümbritsev õueala, et kaasaegse perekonna kõik olulised vajadused oleksid kaetud,“ kommenteeris Tihase projekti arendusjuht Taavi Kotkas.

Tihase kortermajades on erilist rõhku pandud akende helipidavusele, et välised helid ei segaks kodust õhustikku. Hoones on 46 kahe- kuni neljatoalist korterit, millest kõigi juurde kuulub terrass, rõdu või lodža. Esimese korruse korteritel on lisaks terrassile ka piirdeaiaga ümbritsetud privaatne hooviala. Igas trepikojas asub üks eksklusiivne viimase korruse korter, millel on ruumikas katuseterrass koos klaasitud talveaia ja minivälibasseiniga.

Hoone taga asub majaelanike ühiskasutuseks mõeldud turvaline koduõu mängu- ja puhkealade ning viljapuudega. Lastele on loodud erinevat liikumisvõimalust pakkuvad tegevusalad ning täiskasvanutele rahulikum lõõgastusala. Hoone esimesel korrusel paikevad kolm väikeäridele sobilikku äripinda seovad kodumaja avaliku linnaruumiga.

Autovaba koduümbruse võimaldamiseks ja autojuhi mugavuse tagamiseks pargivad autod hoone küttega keldrikorrusel. Parkimiskohtadele on loodud elektriautode laadimispunkti paigaldamise valmidus ning kaasaegsetes panipaikades on võimalik ka elektrilisi kergliikureid laadida. Majaelanike ühiseks kasutuseks on hoonesse sisustatud rataste hoiu-, pesu- ja hooldusruum.

A-energiaklassiga Tihase kortermajade energiakulu vähendamiseks paiknevad hoone katusel päikesepaneelid. Hoone igapäevaseid halduskulusid aitab kontrolli all hoida ka see, et maa-alusele parkimiskorrusele viivat kaldteed hoitakse jäävabana tavapärase elektrikütte asemel kaugkütte abil.

Merko on Tihase arendusprojekti kaasanud oma ala parimad spetsialistid, et luua kaasaegne, koduomanike vajadustele vastav ja Kristiine linnaosaga kenasti sobituv lahendus. Hoone arhitektuurse lahenduse autoriks on arhitektuuribüroo Luhse ja Tuhal, siseviimistluspaketid on loodud koostöös LÄVI sisearhitektidega. Privaatne ja peresõbralik maastikuarhitektuuri lahendus on töötatud välja koostöös Signe Kasepaluga.

Tihase kodude ja äripindadega saab tutvuda aadressil merko.ee/tihase.

Enam kui kolmekümne tegutsemisaastaga on Merko rajanud Eestis, Lätis ja Leedus üle 10 000 kvaliteetse kodu ning loonud parema elukeskkonna tuhandetele. Kvaliteedi ja korteriostja mugavuse tagamiseks haldab Merko korteriarenduse kõiki etappe alates uue projekti kavandamisest ja projekteerimisest kuni korterite ehitamise, müügi ja garantiiaegse teeninduseni. Kinnisvara arendab ja kortereid müüb OÜ Merko Kodud, hooneid ja taristut ehitab AS Merko Ehitus Eesti. Merko suuremad ehituses olevad elukvartalid on Uus-Veerenni ja Lahekalda Tallinnas ning Erminurme Tartus, uusim arendusprojekt on Õielehe kvartal Jüris. Kõigi Merko arendusprojektide kohta leiab infot aadressil merko.ee/kodud