Kõik uudised

Teostame Arter keskuse sisetööd

Novembris jõustunud kokkuleppe järgi teostame Arter ärikvartali üüripindade sisetööd kokku ligi 26 000 ruutmeetri suurusel pinnal.

Kapitel arendab ja Merko ehitab Arter ärikvartalisse kvaliteetse ja tervisliku töökeskkonna, mis on mõeldud oma töötajaid väärtustavatele ettevõtetele. Kokku 38 000 ruutmeetrise üüripinnaga kvartal koos hooneid ümbritsevate välialade ja ligi 3000 ruutmeetri suuruse avaliku linnapargiga valmib 2024. aasta sügisel. Lisatööde kokkuleppe mahus tehtavate üüripindade sisetööde valmimise tähtaeg on 2025. aasta kevadel.

Arter koosneb 28-korruselisest ja 111 meetri kõrgusest Eesti kõrgeimast büroohoonest, 15-korruselisest büroohoonest, 9-korruselisest kortermajast ning neid hooneid ühendavast keskhoonest koos parkimismajaga. Keskuses valmib 29 000 ruutmeetrit A-klassi büroopinda, 3000 ruutmeetrit üürikortereid ja 6000 ruutmeetrit toitlustus- ja teeninduspinda. Kogu hoonekompleksis hakkab igapäevaselt käima tööl üle 2000 töötaja.

Keskkonnasõbralike energialahendustega liginullenergiahooned on projekteeritud ja ehitatakse rahvusvahelise BREEAM standardi Excellent kõrgele tasemele vastavalt. Hoonete jahutus- ja küttevajaduse katmiseks on kasutusel energiavaiad ja kaugjahutus. Kahekorruselisse maa-alusesse parklasse ja parkimismajja tuleb kokku ligi 470 parkimiskohta, autopesula, Eesti suurim jalgrataste siseparkla rataste pesu- ja remondialaga ning riietus- ja duširuumidega. 

Lisainfo keskuse kohta: arter.ee