Kõik uudised

Noblessnerisse kerkib Allveelaeva maja

Käivitame Noblessneri sadamalinnakus Allveelaeva nime kandva kortermaja ehituse, mis kerkib ehituses olevate Vesilennuki kortermajade kõrvale. Merko ja BLRT Grupi ühise arendusprojekti raames valmivasse ringmaja loogikaga Allveelaeva hoonesse tuleb 148 korterit ja 11 äripinda. Hoone valmib 2023. aasta lõpus.

Noblessneri järgmise uue hoonena kerkib sadamalinnakusse kuuekorruseline äripindadega kortermaja aadressil Allveelaeva 4 (merko.ee/allveelaeva). Avarate katuseterrasside, keskmisest kõrgemate lagede, põrandani ulatuvate akende ja suurepärase asukohaga hoones valmivad ühe- kuni neljatoalised korterid, mille suurused jäävad vahemikku 28–104 ruutmeetrit.

„Võrreldes Noblessneris hetkel ehitatavate Vesilennuki ja Lennusadama tänava uute majadega tulevad Allveelaeva hoonesse pigem väiksemad korterid. Sellised elamispinnad sobivad ideaalselt hea asukohaga linnakoduks või miks mitte ka kodukontoriks,“ kommenteeris Kodusadam OÜ juhatuse liige Tiit Kuusik. „Siinsamas asub Noblessneri jahisadam, mis on kindlasti tugev argument paadi- ja jahiomanike jaoks,“ lisas Kuusik.

Noblessneri uusi kortereid ja äripindu arendab Kodusadam OÜ, mille osanikud on BLRT Grupp ja Merko Ehitus Eesti.

Allveelaeva 4 hoone arhitektuuri on loonud arhitektuuribüroo PLUSS, kes on ka Noblessneri välialade ja sadamalinnaku esimeste kaasaegsete elu- ja ärihoonete autor. Allveelaeva maja jätkab samasuguse nauditava ja inimsõbraliku käekirjaga. Hoone sisearhitektuuri on kujundanud EEOO Studio, kliendid saavad valida kuue siseviimistluspaketi vahel.

Allveelaeva hoone parkimiskohad asuvad hoone esimesel ja maa-alusel korrusel, jättes maapealse ruumi mänguväljaku ja hubase siseõue jaoks. Maja valmib 2023. aasta lõpus.

Baltimaade parimaks linnaruumi arenduseks tunnistatud Noblessner asub jalutuskäigu kaugusel Tallinna kesk- ja vanalinnast. Kunagisest Tsaari-Venemaa tähtsaimast allveelaevade tehasest on saanud stiilne ja kaasaegne merele avatud linnaruum. Siin on suurejoonelise arhitektuuriga ajaloolised tööstushooned, jahisadam, kunstigaleriid, linna parimad söögikohad, värvikas kultuurielu ning elu- ja äripindade uusarendus.

Merko ja BLRT koostöö esimese projektina valmis 2019. aastal Noblessneri sadamalinnakus Staapli tänavale neli kortermaja 198 korteri ning 17 büroo-, toitlustus- ja kaubanduspinnaga. Ehitamisel on ka viis Vesilennuki kortermaja (merko.ee/vesilennuki) kokku 161 korteri ja 14 äripinnaga.

Noblessneri korteriarendusprojekte arendab 2014. aasta detsembris loodud ühisettevõte Kodusadam OÜ, millest AS Merko Ehitus Eesti ja AS BLRT Grupp omavad kumbki 50%.

Kolmekümne aastaga on Merko rajanud Eestis, Lätis ja Leedus üle 8500 kodu ning loonud parema elukeskkonna tuhandetele. Kvaliteedi ja korteriostja mugavuse tagamiseks haldame korteriarenduse kõiki etappe alates uue projekti kavandamisest ja projekteerimisest kuni korterite ehitamise, müügi ja garantiiaegse teeninduseni. Merko aktiivsete ja tulevaste arendusprojektide kohta Eestis leiab infot aadressil merko.ee/kodud.