Kõik uudised

Noblessneri valgustusmasti ehib valgusinstallatsioon “Pesa”

Noblessneri sadamalinnaku endise valgustusmasti otsas asub nüüdsest metalli- ja valguskunsti ühendav installatsioon „Pesa”. Merko tellitud taies on loodud elavdama linnaruumi ning innustama vanade ja rakenduseta seisvate tööstusobjektide vääristamist. „Pesa” on esimene osa võimalikust suuremast avaliku linnaruumi kujundamise projektist.

Viieaastase Stina joonistatud kurepesa pildist inspiratsiooni saanud valgusinstallatsioon paikneb Noblessneri sadamalinnakus Peetri tänaval pikalt rakenduseta seisnud valgustusmasti otsas. Teos on vaadeldav nii Noblessneri territooriumilt kui ka mööda Kalaranna tänavat liigeldes.

„Pesa” teostas disainiagentuuri Velvet ja Eesti valgusdisaini stuudio UN-LIKE ühine meeskond. Pesale vormi andvad oksaraod on tehtud Merko ehitusobjektide metallijääkidest, mis on toonitud mastiga sarnaseks. 

Elukeskkondade arendamisel laiendame Merko kvaliteetse kodu tähendust ka ümbritsevale linnaruumile. Loome paigale tähendust ja kujundame uusi maamärke, kasutades ära arendusalade kohapealseid võimalusi ja vääristades sealset ajalugu.

„Hoonete silmapaistva arhitektuuri ja korterite kvaliteedi kõrval on inimestele aina olulisem elukeskkond kui tervik. Mida ägedam ja eristuvam see on, mida rohkem võimalusi see pakub ja mida kihvtimad on elemendid kodu ümbruses, seda tähenduslikum on kodukandi lugu. Noblessner on kaunis näide ajaloolise ja uuendusmeelse sümbioosist kaasaegse linnaruumi loomisel,” sõnas Merko Kodude juht Indrek Tarto

Oleme koostöös BLRT Grupiga rajanud Noblessnerisse ajaloolise allveelaevatehase territooriumile kodusid alates 2017. aastast. Tänaseks on seal valminud 505 korterit ja 42 äripinda. Noblessnerist on saanud inimestele ja merele avatud sadamalinnak ning käimas on arhitektuurivõistlus järgmiste uuselamute ja neid ümbritseva linnaruumi lahenduste leidmiseks.

Noblessneris viimati valminud kodudega saab tutvuda aadressil www.merko.ee/allveelaeva.

Foto: Tõnu Tunnel