Kõik uudised

Merko on juba neljandat aastat järjest Eesti tuntuim ja mainekaim kinnisvaraarendaja

Kantar Emori iga-aastasest kinnisvarabrändide uuringust selgus, et Eesti tuntuim kinnisvaraarendaja on jätkuvalt Merko. Kuulume jätkuvalt ka Eesti mainekaimate kinnisvaraarendajate esiritta.

Merko eelistena toodi ülekaalukalt esile usaldusväärsust, head kvaliteeti ja arenduste asukohti ning  kõrget professionaalsust.

«Me ei ehita maju, me kujundame elukeskkonda. Meile on oluline tervik ja pingutame väga, et Merkolt korteri ostnud inimesel oleks hea nii tema isiklikus kodus kui ka kortermajas ja hooneid ümbritsevas vahetus linnaruumis. On hea meel, et hooliv ja hoolikas töö päädib tunnustusega. Jätkame sel teel,» ütles Merko Ehitus Eesti kinnisvaraarenduse valdkonna juht Jaan Mäe tulemusi kommenteerides.

Arendajate maine pingerea tippu jõuavad Kantar Emori uuringueksperdi Mari-Ann Ploomi sõnul ettevõtted, kes süsteemselt tegelevad positiivse kliendikogemuse loomisega. “Uusarendustesse kodu soetanute ostujärgset kogemust kaardistades on näha, et enim mõjutab seda, kas arendajat oma tutvusringkonnas soovitatakse, ehituskvaliteet ning targa maja lahendused,” kommenteeris Ploom.

Selleaastases uuringus osales 417 inimest. Lisaks kinnisvaraarendajate tuntusele ja mainele selgitati välja uue kodu otsijate eelistused piirkonna osas, ootused uuele kodule ja ümbritsevale elukeskkonnale ning nende ostumotiivid ja -eelarve, millele vastas 257 küsitletut. Uuringus osales ka 206 hiljutist koduostjat, kes andsid hinnangu oma kliendikogemusele.

Uuringusse oli kaasatud 25 Eestis tegutsevat kinnisvaraarendajat ja küsitlus toimus 2022. aasta septembrikuus.

Merko on Eesti tuntuima ja mainekaima kinnisvaraarendaja tiitli pälvinud ka 2019., 2020. ja 2021. aastal.