Kõik uudised

Merko Ehitus sai valmis Puurmani liiklussõlme

AS Merko Ehitus lõpetas Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maantee ohutumaks muutmiseks Maanteeameti poolt tellitud Puurmani liiklussõlme ehituse, et asendada ligi pool sajandit tagasi rajatud kitsas sild, mis paikneb ristmike vahel ja piiratud nähtavusega piirkonnas.

Projekti esimene etapp algas 15. novembril 2006 ning selle käigus rajati Pedja jõele 67 meetri pikkune kahe sõidureaga kaarsild, rääkis Merko Ehituse projektijuht Tiit Joosti. Tartu maantee viidi 1,8 km pikkusel lõigul uuele trassile ning lisaks põhitrassile ehitati liiklussõlmele 1,9 kilomeetrit uusi peale- ning mahasõite ning kergliiklusteid. Samuti rajati Puurmani sissesõidule kahetasandiline ristmik, et muuta see turvalisemaks. “Tallinna poolt tulijad ei pea enam üle vastassuunavööndi vasakpööret tegema, vaid suunatakse uue mahasõidu kaudu viadukti alt läbi,” selgitas Joosti. Lisaks paigaldati liiklussõlmele 130-ne valgustiga välisvalgustus koos vastavate elektriliinide ja alajaamadega.

Vana silla rekonstrueerimistööd lõpetatakse projekti II etapi käigus 2008. aasta suvel.

Projektdokumentatsiooni autoriks oli AS Teede Tehnokeskus, ehitusjärelvalvet teostasid AS Teede Tehnokeskus, AS Telora-E ning AS Taalri Varahaldus.