Kõik uudised

Merko ehitab Paeparki modernse 14-korruselise korterelamu

Merko käivitas Paepargi korteriarenduse neljanda etapi ning alustas kolmest majast esimese, Paepargi 49 maja ehitust, mis valmib 2015. aasta lõpuks. 14-korruselises majas on 60 korterit, kõrgeimal korrusel on kaks eriti luksuslikku penthouse korterit, mida iseloomustavad kõrged laed, avarad terrassid, suurepärased vaated, jahutussüsteem ja targa kodu lahendus.

„Paepargi muutub iga uue arendusetapiga üha terviklikumaks elukeskkonnaks, mille tuumaks on jätkuvalt hea asukoht ja infrastruktuur ning Paepargi puhkeala. Uued, 14-korruselised modernsed kortermajad sobituvad hästi piirkonna arhitektuuriga ning pakuvad elanikele häid vaateid nii lähiümbruskonnale kui Ülemiste järvele, vanalinnale ja merele,“ ütles Merko müügijuht Irina Mutli. Kolme esimese etapi käigus valminud üheksas majas on Merko müünud üle 150 korteri.

Uute kortermajade täiustatud tehnosüsteemid sisaldavad korteripõhist ventilatsioonisüsteemi ja vesipõrandakütet. Viimase kahe korruse korterid vastavad ka väga nõudliku kliendi soovidele, sisaldades põhipaketis sauna, jahutussüsteemi ja targa kodu lahendusi. „Viimasel, 14. korrusel asuvad umbes 120 ruutmeetri suurused ning kolme meetri kõrguste lagedega eksklusiivsed penthouse korterid, mille akendest ja terrassidelt kogupinnaga 40 ruutmeetrit avanevad võrratud vaated Paepargi tiigile, Ülemiste järvele, vanalinnale ja merele. Penthouse korterid on väga hea hinna ja kvaliteedi suhtega, arvestades nende avarust, asukohta, tehnosüsteeme, vaateid ning seda, et nende hinnas sisaldub ka panipaik ja parkimiskoht  korterelamu 1. korruse garaažis,“ lisas Mutli.

Paepargi neljas etapp hõlmab liftiga varustatud kolme 14-korruselist maja aadressidel Paepargi 49, 51 ja 53, mille arhitektiks on AB Luhse & Tuhal ning sisearhitektideks Eerik Olle ja Ahti Peetersoo. Esimesel kuuel korrusel on 1-3-toalised korterid ning 7. kuni 14. korrusel asuvad 2-4-toalised korterid. Koduostja saab valida mitme siseviimistluspaketi vahel. Uue arendusetapi korterite ruutmeetri hind on vahemikus 1800–2250 eurot.

Paepargi kortermajad asuvad Sikupilli asumis Pae pargi alal kesklinna ja Kadrioru vahetus läheduses. Kunagine paekivikarjäär on Merko ja Tallinna linna koostöös muudetud kauniks tiigiks, mille ümbrus heakorrastati pargiks koos valgustatud purskkaevu ja sillaga, vaateplatvormide, suure erinevate mängualadega perepargi ja kergliiklusteedega. Spordisõpradele on asfaltkattega kõnnitee kõrvale rajatud kooremultšiga kaetud suusarada, mida saab suvel tervisejooksu rajana kasutada. Rajatud on ka jõulinnak ja petankiplatsid.

Merko Ehitus on arendanud ja ehitanud Baltikumis kodu tuhandetele peredele ning tõusnud Eesti juhtivaks korteriarendajaks. Parima kvaliteedi tagamiseks haldab Merko arenduse kõiki etappe: kavandamine, projekteerimine, ehitamine, müük ja garantiiaegne teenindus. Eesmärgiga luua kvaliteetset elukeskkonda, arvestab ettevõte uute eluasemete planeerimisel ja ehitamisel inimeste vajadusi, turvalisust, keskkonnasõbralikkuse ja -säästlikkusega ning kõrgete kvaliteedinõuetega ehitusel ja materjalide valikul.