Kõik uudised

Käivitame Uus-Veerenni kuuenda etapi ehituse

Alustame peatselt Uus-Veerenni elukvartalis uue korterelamu ehitust. Tallinna kesklinna suurimal uuselamualal on tänaseks valminud juba 500 korteriga elukeskkond, mis jätkab jõudsat arengut. Järgmised kodud valmivad Tiiu 14 aadressil 2026. aasta suvel.

Uus-Veerenni kuuenda etapina ehitatavas ja elukvartali seni kõrgeimas, kaheksakorruselises A-energiaklassiga hoones on 63 korterit. Erineva suurusega peredele mõeldud 2- kuni 5-toaliste kodude suurused on vahemikus 35–115 ruutmeetrit. Uus-Veerenni järjekorras 39. korterelamu ehitustööd algavad lähikuudel ja valmivad plaanide kohaselt 2026. aasta suvel.

„Oleme tänaseks ehitanud Uus-Veerenni eluhoonete mahust valmis üle kahe kolmandiku. Jõudsalt kasvanud kogukond, taaskasutuse ja loodusläheduse ideoloogiast lähtuv avalik linnaruum, elanike poolt pikalt oodatud kvartali lasteaed ning kogukonna soove arvestades loodud mitmekesiseid vaba aja veetmise võimalusi pakkuvad rajatised on muutnud Uus-Veerenni tõeliselt nauditavaks kodukohaks,“ kirjeldas kvartali senist arengut Merko Kodude juht Indrek Tarto.

Eelmisel aastal alustas Uus-Veerennis tööd kaasaegne Kalli-Kalli lasteaed. Eelkõige kvartali elanike soove silmas pidades on kvartalisse rajatud OMAklubi treeningsaal ning kohviku ja lokaalina toimiv rattahoolduse töökoda Rattatimm. Järgmiste hoonete ehitust ootavatel kinnistutel asub vahepark, kus kvartali elanikud saavad nautida erinevaid puhke- ja sportimisvõimalusi ning mis on võimalik hoonete ehituse käivitamisel uude asukohta ümber kolida.

Uus-Veerennis järgmisena valmiva Tiiu 14 kinnistu arhitektuurilise lahenduse on loonud KOKO arhitektid. Hoonestus koosneb erineva kõrgusega hooneosadest, mis joonduvad frondina piki Tiiu tänava sihti. Fassaadidel vahelduvad värvilise tellise ja heleda betooni pinnad loovad koos trapetsikujuliste akendega seintele rõõmsa ja mängulise ilme.

Hoovi pool asuvad valgusele avatud privaatsemad õuealad, mis lähtuvad toreda kohtumispaiga ideest. Viitena Uus-Veerenni aladele kui iidse veerenni asukohale juhitakse hoovialal kogunevad vihmaveed kivise põhjaga ja haljastatud nõlvadega veerenni kujutavasse lohku, mis pakub silmailu ja põnevat mängumaastikku lastele. Ümbritseval alal looklevad teed ja haljasalad pehmendavad hoonete geomeetrilist arhitektuuri.

Tiiu 14 elamu kõigis korterites on jahutusseadmete paigaldamise valmidus ja suuremates korterites ehitatakse jahutussüsteem välja müügihinna sees. Kortermaja kohalikuks tarbeks toodavad energiat katusel asuvad päikesepaneelid. Nagu Uus-Veerennis tavaks, on parkimiskohad viidud hoone maa-alusele parkimiskorrusele. Kõigil parkimiskohtadel on elektriauto laadimiskoha valmidus.

Uus-Veerenni on Tallinna kesklinna suurim terviklik elamuarenduse ala, mis paikneb Veerenni, Vana-Lõuna ja Tehnika tänavate vahel. Etapiviisiliselt valmivas ja kogupinnalt umbes 12 hektari suuruses kvartalis saab olema ligi 50 eluhoonet. Tänaseks on elanikud kolinud sisse 38 hoonesse.

Uus-Veerenni on pälvinud tunnustust mitmetel konkurssidel. 2020. aastal võitis kvartali esimese ehitusetapi sisehoov Eesti Maastikuarhitektide Liidu aastapreemia hooviruumi kategoorias. 2023. aastal tunnustati samal konkursil 8500 ruutmeetri suurust Uus-Veerenni avalikku pargiala koos mänguatraktsioonide, linnaruumi elavdavate skulptuuride, puhkeala ja lugemisnurgaga.

Uus-Veerenni kvartali kodudega saab tutvuda aadressil merko.ee/uus-veerenni.

Enam kui kolmekümne tegutsemisaastaga on Merko rajanud Eestis, Lätis ja Leedus üle 10 000 kvaliteetse kodu ning loonud parema elukeskkonna tuhandetele. Kvaliteedi ja korteriostja mugavuse tagamiseks haldab Merko korteriarenduse kõiki etappe alates uue projekti kavandamisest ja projekteerimisest kuni korterite ehitamise, müügi ja garantiiaegse teeninduseni. Kinnisvara arendab ja kortereid müüb OÜ Merko Kodud, hooneid ja taristut ehitab AS Merko Ehitus Eesti. Merko suuremad ehituses olevad elukvartalid on Uus-Veerenni ja Lahekalda Tallinnas ning Erminurme Tartus, uusim arendusprojekt on Õielehe kvartal Jüris. Kõigi Merko arendusprojektide kohta leiab infot aadressil merko.ee/kodud