Kõik uudised

Ehitame Tallinnasse kaks uut hotelli

Aadressil Tartu mnt 49 valmib 2024. aasta lõpuks kunagise kino Eha asemele elegantne Hampton by Hilton hotell ning aadressil Sadama 4 alustab 2025. aasta lõpus tööd Baltimaade esimene Hyatt Place hotell.

Hampton by Hilton hotelli rajamiseks astuti esimesed sammud juba 2020. aasta alguses, ent siis nurjas plaanid koroonapandeemia. Nüüd sõlmiti ehitusleping taas Merko Ehitus Eestiga.

Kinnistu omaniku ja hotelli arendaja GVP Invest Estonia OÜ esindaja Sigitas Daugnoras rõõmustas, et vahepealsete raskete tingimuste järel näitab Tallinna majutusteenuste turg tugevaid taastumise märke. „Märkame stabiilsuse taastumist ning Rootsi, Saksa ja Prantsuse külastajate naasmist,“ märkis Daugnoras.

Vastavalt projektile, mis sai ehitusloa juba 2019. aasta suvel ning mille kavandas arhitekt Tõnis Tarbe, kerkib Tartu maantee ja Jakobsoni tänava nurgale peamiselt viiekorruseline ja osaliselt kuuekorruseline hoone, milles on 185 tuba. Praegune ajale jalgu jäänud kinohoone lammutatakse.

Hampton by Hilton on üks maailma tuntumaid hotellibrände, millel on peaaegu 3000 hotelli 31 riigis üle maailma. Hamptoni külastajaskond koosneb peamiselt keskastme juhtidest, ärireisijatest, turistidest ja lastega peredest, kes hindavad hotellide suurepäraseid asukohti ja mõistlikke hindu. Hotellikett rõhutab mugavust ja kaasaegset disaini, pakkudes teenuseid, meelelahutust ja einestamist veidi tagasihoidlikumates kogustes, kuigi hommikusöök on alati Hampton by Hiltonis hinna sees.

Hyatt Place saab olema Baltimaade esimene Hyatti hotelliketi standarditele vastav majutusasutus. Hotelli asukoht kiirelt arenevas sadamapiirkonnas, tulevast Rail Balticu terminali ja Tallinna Vanasadamat ühendama hakkava trammitee lähistel loob mugava võimaluse nii laeva, rongi kui lennukiga saabuvatele Tallinna külalistele.

Allkirjastatud lepingu järgi rajatakse ehituse esimese etapina 2024. aasta lõpuks hoone karp, misjärel jätkuvad siseviimistlus- ja sisustustööd.

„Meie eesmärk on luua kaasaegne ja kõrgeimate kvaliteedistandarditega hotell. Hyatt hotellikett on üks suurimaid tegijaid globaalsel hotelliturul, meil on hea meel, et saame teda lõpuks esitleda ka Eesti pealinnas,“ ütles Estma HPT juhatuse liige Igor Viskub.

Viskub väljendas heameelt, et pärast pikki aastaid avaneb Tallinn lõpuks merele: „Hotelli asukoht ei ole valitud juhuslikult. Kesklinn liigub stabiilselt mere poole ja vanalinna lähedus on lisaeelis. Projekt peaks meelitama Tallinna turiste ja looma umbes sada uut töökohta,“ ütles Viskub.

„Ehituslepingule on eelnenud pikk ettevalmistusperiood. Meil on hea meel, et saame aidata kaasa Eesti hotelliturule uue kvaliteedi toomisel. Heas koostöös jätkuv põhjalik töö tagab plaanipärase tulemuse, mida lisaks tellijale ka Tallinna elanikud ja külalised nautida saavad,“ sõnas Merko Ehitus Eesti juhatuse esimees Ivo Volkov.

2025. aasta lõpus avatavas kuue maapealse ja ühe maa-aluse korrusega hotellis valmib 169 tuba, sealhulgas peretoad ja sviidid. Hotellis alustab tööd Zoom restoran, lobby-baar ja stiiilse atmosfääriga baar hoone viimasel korrusel. Lisamugavusi pakuvad fitness-saal ning mitmesuguste sündmuste võõrustamiseks paindlikult muudetavad konverentsi- ja üritusteruumid.

Hoone pindala on 14 780 m2, millest osa rajatakse hotelli- ja osa bürooruumidena. Osa büroopindu antakse rendile ning teisele osale kolivad Estma OÜ-ga seotud ettevõtted. Büroo- ja hotellihoone arhitektuuri on loonud Karisma arhitektid.