Kõik uudised

Ehitame Ämari linnakusse uued kasarmud

Ämari sõjaväelinnakus algavad ehitustööd, mis parandavad nii ajateenijate ja tegevväelaste kui ka liitlasvägede võimalusi

Sõlmisime Riigi kaitseinvesteeringute keskusega (RKIK) projekteerimis- ja ehituslepingu, mille järgi ehitame 2024. aasta lõpuks Ämari linnakusse kolm uut majutushoonet. Täiendavalt rajame tehnovõrgud, mis võimaldavad RKIKil hiljem hooneid juurde planeerida.

RKIKi lääne porfellijuht Liisi Hallikma sõnul on järgmise nelja aasta jooksul plaanis lääne piirkonda investeerida ligikaudu 200 miljonit eurot: „Aastatel 2024–2025 on sealne fookus Ämari sõjaväelinnakul, et luua kaitseväelastele paremad tingimused nii töö- ja õppevõimalusteks kui ka Eesti kaitsmiseks sõjaolukorras. Lisaks plaanime remontida lennuraja, rajada ladustusala, lennukite varjualused, toitlustuskompleksi, tehnikahalli ja palju muud.”

Ligikaudu 15 000 ruutmeetri suuruse kogupindalaga kasarmutes valmivad ajateenijate majutusruumid, töökohad tegevväelastele ning olme- ja laoruumid. Majutusvõimalusi lisandub ka liitlasvägedes teenijatele. 

„Aitame uhkusega kaasa Eesti kaitsevõime tõstmisele. Tehes oma igapäevatööd hästi, loome ehitajatena seda, mis aitab riigi kaitsjatel keskenduda nende põhitööle. Oleme ka varem riigikaitselisi hooneid ja rajatisi edukalt ehitanud. Usume, et koostöö ja tulemus saab ka sel korral olema hea,“ sõnas Merko Ehitus Eesti juhatuse esimees Ivo Volkov.

Ämari sõjaväelinnakus on Merko ka varem töid teinud. 2009. aastal valmisid Ämari lennubaasi laokompleksi angaarid ja rekonstrueeriti liiklusala elektriosa ja rajavalgustussüsteem ning 2010. aastal ehitati hoidlakompleks ja renoveeriti lennuväebaasi liiklusala, mis tõi projektijuht Tiit Joostile „Aasta ehitaja 2010“ tiitli. 2018. aastal ehitasime 320 majutuja jaoks projekteeritud kasarmuhoone.