Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

2-toaline näidiskorter Uus-Veerennis – pisike, kuid mugavuse arvelt järeleandmisi tegema ei pea

Loreida Hein Sisekujunduse projektijuht

Kas tükike eksootikat stiilses kastmes koos avaruse, valguse ja kõige muu heaks eluks vajalikuga saab paigutada 35-ruutmeetrisesse korterisse? Jah, Merko Uus-Veerenni arenduses on sisearhitekt Loreida Heinal see tõesti õnnestunud! On mõnus elutuba kompaktse sohvaga, töönurk, täisvarustuses köök, privaatne magamisruum, arvukalt mahukaid panipaiku ning suur duširuum, kuhu mahub kenasti ka kuivati pesumasina otsa ning kõik see näeb välja üheaegselt põnev ja väärikas.

Fotograaf: Märt Lillesiim

Fotograaf: Märt Lillesiim

Fotograaf: Märt Lillesiim

Korteri funktsionaalne peenhäälestus on loodud eritellimusel valminud sisustuse abil, mille konstrueeris läbi ja pani paika mööblitootja Enima. Magamisruum on eraldatud elutoast lükandpaneelide abil, mis sinepikarva seinaga ühte sulanduvad, töölaua alt saab välja keerata söögilaua, ilma et peaks arvutit kokku pakkima, ka köögis on iga sentimeeter ära kasutatud ning tänu seinaga toon-toonis ülemistele kappidele on panipaiku palju, kuid visuaalselt mõjub ruum avara, mitte ülekoormatuna. Köögis on lisaks põhivarustusele olemas uksega varjatud koht ka mikrolaineahjule. Köök ulatub küll otsapidi esikutsooni, kuid tööpinda süvistatud Damixa pumppudel, mis koos segistiga eksklusiivset vaskset tooni, võimaldab nõudepesuvahendi silma alt ära kaotada.

Fotograaf: Märt Lillesiim

Fotograaf: Märt Lillesiim

Fotograaf: Märt Lillesiim

Fotograaf: Märt Lillesiim

Fotograaf: Märt Lillesiim

Esikus loovad avarust suured peegeluksed, millest üks avaneb ka toa poole, et oleks mugav suure peegli ees riideid selga sobitada. Kapi sees on lisaks mahukatele sahtlitele ka pistikupesa, et näiteks varstolmuimejat sinna laadima panna. Magamistoa garderoob on samuti mahukate sahtlitega ning sisevalgustus on paigutatud ühte külge, et voodis magajat mitte häirida, kui elukaaslane end varem tööle sätib.

Fotograaf: Märt Lillesiim

Fotograaf: Märt Lillesiim

Ka muu sisustus on võimalikult kasutajakeskselt valitud – nii diivanilaud, üks öökapi aset täitev taburet kui ka esikunurga juures paiknev pink on piisavalt tugevad, et nende otsa astuda ülemiste kappideni ulatumiseks, aga samas ka kerged ja käepärased, et laua äärde tõsta, kui rohkem sõpru külas.

Vähemtähtsad pole ka detailid – päris palju sisustuselemente pärineb Perenne salongist, näiteks kunstiteosena mõjuv magnetelementidega seinariiul, mida saab ise vastavalt soovile “ümber ehitada”, imposantne paberpalmikust magamistoavalgusti, mis on Läti disain ning tammepuidust Pulo suundvalgustid, mis omakorda Eesti disain. Legendaarne kodumaine disainelement on ka Tarmo Luisu linnumaja-lamp, mis koos seinasuuruse pilttapeediga viib fantaasia unenäolisesse vihmametsa.

Fotograaf: Märt Lillesiim

Fotograaf: Märt Lillesiim

Loodusearmastus peegeldub kogu korteri olemuses – soe naturaalne tammeparkett ja uksespoon, parajas koguses stiilseid freestriipudega mööblikilpe ja naturaalsest siidist külgkardinad Siidistuudiost. Samuti tammene Woodmani voodi, mille peats mõjub elegantse intarsiana. Samalt tootjalt on ka humoorikaks, ent praktiliseks lisanduseks töölaua kohale paigaldatud seinasahtel, mis algselt küll öökapiks mõeldud. Need ja mitmed muudki mööbliesemed, näiteks šokolaadipruun diivan, on Furgneri valikust.

Fotograaf: Märt Lillesiim

Fotograaf: Märt Lillesiim

Duširuum mõjub eriti suursuguselt, olles samas vallatult hipilik oma pehme vaiba ja mererohust punutistega. Isikupärane puidumustriline põrandaplaat ja sakilise faktuuriga õrn marmormuster seinas on kaunis kombo Merko viimistluspakettidest. Lisaks muidugi ka vannitoakapid Saksa kvaliteedi esindajalt Duravit.

Näidiskorterile kohaselt on ka aksessuaarid, lauanõud ja voodilinad hoolikalt kogu korteri kujundusega kokku sobitatud – pisiasjad teevad elu suureks!

Video: Siim Kingisepp

Näidiskorter on sisustatud Merko sisekujunduse projektijuhi Loreida Heina poolt. Tutvu Uus-Veerenni kvartali ja veel vabade kodudega!

Vaata ka neid