Kõrgete lagedega stiilne penthouse näidiskorter Uus-Veerennis
Kõrgete lagedega stiilne penthouse pakub nii avaraid vaateid, rahulikku hubast keskkonda ja ka üksipulgi läbimõeldud tehnilisi lahendusi. Tegemist on soliidse näidiskorteriga Uus-Veerenni kvartali arenduses, kus viimistluses on kombineeritud arenduse paketitooteid uudsete materjalidega, et tunnetada, kuhu suunda tulevikus liikuda.
Juba sisenedes jääb silma, et tavapärase plaaditud esiku asemel katab põrandat betooni meenutav mikrotsement ning ka san. ruumides on sama lahendus nii põrandatel kui seintel. “Pilvise” moega ühtne pinnakate, mida siinkohal pakub Šveitsi tootja Sika, välistab vuugid ja mõjub eriliselt. Tubade seintel on kergelt tekstuurse pinnaga looduslik lubivärv Haim salongist (varasema nimega Safran), mis annab sooja tundega mati tulemuse. Praktilistel kaalutlustel on lapsetoa voodi taga kasutatud hoopis säbrulist korktapeeti salongist Muster. Lõuna-Euroopa korgitamme koorest saadav korgipuru on antistaatiliste ja helisummutavate omadustega täielikult taastuv looduslik materjal. Samas toas on teise intrigeeriva lisandusena paigaldatud seina haavapuukoorest paneel, mida on võimalik ka märkmetahvlina kasutada. RMK ja Lõuna-Eesti meistritega koostöös valmistab neid kohalik väikeettevõte ForGreenerLife.
Novaatorlikest toodetest rääkides tuleks eriti esile tõsta magamistoa laevalgustit, mis töötati välja koos Okka firmaga, kus tegeletakse männiokastest toodete arendamisega. Materjal, mida kogutakse RMK raiealadelt, on taaskord ülimalt jätkusuutlik ja annab interjööris helisummutavat efekti. Valgusti ise seevastu on kokku pandud parima värviedastusindeksiga LED-ribadest, mida Silman Elekter tarnib ning mõjub ruumis oma mõõtmete, ruuge värvitooni ja okastele, aga ka lakke suunatud dimmerdatava valgustugevusega justkui suur punane kuu, tekitades mõnusa meditatiivse meeleseisundi.
Valguslahendusele on selles näidiskorteris erilist rõhku pandud mujalgi – ise süttib valgus nii master magamistoas trooniva Softrendi voodi all, aga samuti ka esikugarderoobis ning kõikides san. ruumides valamukapi all. Sel moel on väga mugav pimedal ajal oma toimetusi teha, kui ei soovi, et liigne hele valgus une röövib. Ka siinkohal aitas lahendused välja töötada Silman Elekter.
Natuke teistlaadi on magamistoa kaudu ligipääsetav majandusruum. Seal asub kinni ehitatud kapis uudne Eesti imelaps – niiskustagastusega Airobot ventseade ning kvaliteetne Leedu vannitoamööbel Kame, mille peeglikapi- ning ülasahtli valgus on väikse ruumi jaoks piisav ka ilma laevalgustita. Muudes san. ruumides leiab Merko poolt iga korteri juurde käiva Duravit mööbli koos kvaliteetsete Hansgrohe segistitega, mis valmivad Saksa-Šveitsi piiri ääres üksteisest vaid paarikümne kilomeetri kaugusel.
San. tehnika osas on paketitoodetest muudetud vaid vanni, valituks osutus elegantse lõike ja vanaroosa välisküljega lätlaste PAA. Selle ette sobitus imehästi samuti lõunanaabrite disainitud sametine vannikardin Splash, mille siseosa on veekindel ning pikkuselt veidi lühem, et vanni sisse ära mahuks.
Nii näidiskorteri vannitoas kui ka muudes ruumides on aknaorvadesse rajatud kaabeldus rippvalgustitele – pisikesed valgustäpid loovad barjääri sise- ja välisruumi vahel, mis annab rohkem privaatsust ka õhemate kardinate puhul. Texstudio salongist tellitud soliidse tumeda tülli juurde on soovikorral võimalik lisada ka pimendusrulood või -voldikud. Kaunis lendlev kangas ripub ka vannitoa akna ees, kuid lisaprivaatsust annab spetsiaalselt selle korteri jaoks disainitud kõrge metallstange, kuhu saab riputada oma riided ja rätikud. Nii stange kui ka muud eritellimusel valminud mööbliesemed valmistas võimekas tootja Repston. Sealsete meistrite käe alt tulid veel sauna eesruumi puitpink koos puidust riiuliga, elutoa pikk telerialus klaasist pealisplaadiga ja lapsetoa 2in1 riidekapp väljaulatuva “öökapiga”, mille pikendatud sahtlimahu esipaneelil on imeilus maaliline pähklispoon. Lisaks valmisid ruumieraldajatena toimivad taimeriiulid pikale rõdule, mis jookseb ühtsena lapsetoa, magamistoa ja master vannitoa maani akende taga.
Kodu kõige olulisemad ja pikemaajalisemad sisustuselemendid, mis on pideva kasutuskoormuse all ja mida uuendada oleks tülikas – ehk siis köök, garderoobid ja liuguksed – on kohaliku pika ajalooga sisustussalongi RUUM oma kaubamärgi EGO looming. Kvaliteedis ja esteetikas nemad järeleandmisi ei tee, mida võib igaüks metallribistikuga klaasuksi liigutades ja garderoobisisusid uurides kogeda. Sama lugu köögis, kus Cosentino kuumakindel Dekton keraamika katab nii tööpinda kui ka metallkarkassil kapiuksi ja sahtlipaneele. Elektriliselt avanevate sahtlite sees peidab end valgustus ja üllatusena võib leida ka jahutussüsteemi veinipudelite tarbeks. Tänuväärse lisafunktsiooniga on ka Hansgrohe köögisegisti, millel on eraldi olemas õrn kaskaadjuga ja valamusõel salati ning puuviljade pesemiseks.
Köök on oma olemuselt mõnusa eraldatud planeeringuga, seal paikneb ka söögilaud, mis koos muude korteris olevate kirjutuslaudadega pärineb salongist Muster. Toolid seevastu on Dectona salongist. Sealt on ka kõrge seljatoega Moooi tugitool, mida saab kasutada nii elutoas kui rõdul. Mõnusat istumist talvel kaminatule valgel või suvel suurest klaasseinast avaneva loojangutaeva seltsis saab nautida heledal mugaval Softrendi diivanil, mille taga parandab ruumi akustikat tume Aufloori ribistik. Jala all on mõnus naturaalvillane palmikkoes vaip ning efektseid disainipärle on elutoas veelgi. Näiteks kunstiakadeemia taustaga tegijatelt: Annike Laigo naturaalvildist “kivid”, stuudio Gisain valmistatud villased valgustikraed ning 3D-prinditud savist Maria Kimi vaas. Väikese kõrvalepõikena saab siin tuua tähelepanu ka aknapaledes olevate valgustite kinnitusrosettidele, mis telliti sobivad toonis ja mõõdus Tartu disainifirmalt UUP, kes need mõne päevaga bioplastist 3D-printis.
Muud valgustid pea kogu korteris on Hektor Lightilt, kes annab tehastele ka omapoolseid juhiseid, millistele parameetritele vastavaid tooteid siinse turu jaoks kokku panna. Üks paindlikumaid valgusteid on elutoa siinivalgusti – laest tulev juhe ei määra rippsiini asukohta ning suundvalgusteid saab alati ümber sättida või vajadusel ka juurde lisada. Kuna viimasel korrusel asuva näidiskorteri laed on 3,2 m kõrged, siis on korteris olemas ka disainiikooniks saanud jaapani treppredel Hals salongist.
Ruumi täiendavaid aksessuaare on valitud erinevatest kohtadest – Stockmannist ja Artifexist, Elke mööblist ja Funky Stonest, Aatriumist ja Kirbelist, Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolist ning ka mujalt.
Seintel ripuvad eriilmelised kunstiteosed, mille autor on sisearhitekt ise, olles sinna loonud nii kohaspetsiifilisi akrüülmaale, aga kasutanud ka Drink&Draw joonistusõhtutel valminud krokiisid ning kabinetis lahtikäiva Isku sohva kohal ripub taastrükk veluuril aastatetaguse Seeking Soul fotoinstallatsiooni valikust – nüüd uhkelt Craftragis raamituna.
Video: Mihkel Notta, Siim Kingisepp
Tutvu veel vabade Uus-Veerenni kodudega ja tule näidiskortereid ka kohapeale vaatama!