Kõik uudised

Alustasime Tartus Erminurme eelviimase etapi ehitust

Tartu linna ja valla piiril asuv Erminurme on hubane elukvartal, milles on tänaseks valminud üheksa kahe- kuni kolmekorruselist korterelamut. Arendusala eelviimase etapina ehitame 2025. aasta suveks kaks kolmekorruselist hoonet aadressidele Erminurme tee 2 ja Erminurme tee 22.

Erminurme kodud asuvad Euroopa suurimaks ja nüüdisaegseimaks muuseumiks hinnatud Eesti Rahva Muuseumi kõrval ning mitmekesiseid looduses liikumise võimalusi pakkuva Raadi mõisakompleksi lähistel. Elukvartali esimene kortermaja valmis 2021. aasta augustis, tänaseks elab Erminurmes ligi 150 peret.

„Erminurmes on tekkinud mõnus kogukonnatunne ja paljudest naabritest on saanud head sõbrad. Hinnatakse rahulikku elukeskkonda ja uute kortermajade pakutavaid mugavusi, aga ka logistilist lähedust Tartu keskusele. Samuti on pälvinud heakskiitu avalik ruum, mida me hoonete ümber loome,“ kinnitas Merko Ehitus Eesti Lõuna-Eesti osakonna juht Juhan Varik. „Piirkonna varasema ajaloo talletamiseks rajasime uue elukvartali keskele 7000 ruutmeetri suuruse pargiala. Endise sõjaväelennuvälja kaponiiri vahel asub nüüd avalikuks kasutuseks mõeldud puhke- ja mänguala, mis on olulisel kohal piirkonna rohe- ja puhkealade võrgustikus ning kutsub elanikke oma kodudest välja liikuma,“ rääkis Varik.

Erminurme viienda etapi kaks kortermaja on kolmekorruselised A-energiaklassiga hooned, milles valmib kokku 36 korterit. Kahe- kuni neljatoaliste korterite suurused jäävad vahemikku 48–91 ruutmeetrit. Klientide soovidele vastu tulemiseks on selles etapis lisatud hoonetesse ka väiksema pindalaga kolmetoalisi kortereid. Uute elumajade ümber rajame haljastatud hooviala ning parkimiskohad sõidukitele.

Hubane ja naabruse miljöösse sobitatud Erminurme koosneb 12 kahe- kuni kolmekorruselisest korterelamust kokku 224 korteriga. Elukvartali arhitektuurse lahenduse on loonud OÜ Põldme Arhitektuur, lähtudes sihist kujundada eri tüübiga hoonetest harmooniline tervik. Korterite siseviimistluspaketid on Merko loonud koostöös sisearhitekt Ilona Põldmega. Erminurme pargiala on kujundanud maastikuarhitekt Tiina Tuulik arhitektuuribüroost Järve & Tuulik OÜ.

Erminurme kodudega saab tutvuda aadressil merko.ee/erminurme.

Enam kui kolmekümne tegutsemisaastaga on Merko rajanud Eestis, Lätis ja Leedus üle 10 000 kvaliteetse kodu ning loonud parema elukeskkonna tuhandetele. Kvaliteedi ja korteriostja mugavuse tagamiseks haldab Merko korteriarenduse kõiki etappe alates uue projekti kavandamisest ja projekteerimisest kuni korterite ehitamise, müügi ja garantiiaegse teeninduseni. Kinnisvara arendab ja kortereid müüb OÜ Merko Kodud, hooneid ja taristut ehitab AS Merko Ehitus Eesti. Merko suuremad ehituses olevad elukvartalid on Uus-Veerenni ja Lahekalda Tallinnas ning Erminurme Tartus, uusim arendusprojekt on Õielehe kvartal Jüris. Kõigi Merko arendusprojektide kohta leiab infot aadressil merko.ee/kodud