Kõik uudised

Aasta ehitaja 2022 on Taavi Lipp

Eile toimus Tallinnas aasta olulisim ehitusvaldkonna konverents Ehitus 2023+, mille kulminatsiooniks oli auhinnagala aasta parimate tunnustamiseks.

Aasta ehitaja tiitli pälvis tänavu Merko Ehitus Eesti projektidirektor, ehitusinsener Taavi Lipp, kelle juhtimisel valmis pea 2,5 aastase ehitamise järel sel suvel Tallinna Muusika- ja Balletikool MUBA hoone.

Taavi on suurte kogemustega ehitusinsener, kelle juhtimisel valmivad ka keerukamad objektid laitmatu kvaliteediga. Ülimalt nõudliku projektlahendusega MUBA hoone ehitamist tuli korraldada linna südames keset tihedat liiklust, iga platsil toimuv liigutus pidi olema detailselt kavandatud. Kokku osales ehitustöödel ca 1500 inimest, kusjuures kiirematel aegadel töötasid korraga kuni 250 inimest. Kohati tuli töötada suisa kahes vahetuses.

Muusika- ja tantsuõpe on spetsiifiline valdkond, mistõttu oli MUBA ehitusprojektis palju erilahendusi. Tavapärasest oluliselt keerukamad olid nõuded heliisolatsioonile ja akustikale. Tähtaegselt valminud eriline hoone annab tunnistust nii projektimeeskonna kõrgest töökultuurist kui Taavi panusest selle tagamisse.

Tallinna Muusika- ja Balletikool MUBA võitis tänavu ka parima hoone ehitusprojekti tiitli. MUBA peaprojekteerija on Kolm Pluss Üks OÜ, arhitektuurse lahenduse lõid koostöös Atelier Thomas Pucher ja 3+1 Arhitektid. Hoone tellis Riigi Kinnisvara ja ehitas Merko Ehitus Eesti.

Merkost kandideeris sel aastal aasta ehitaja tiitlile ka projektidirektor Tarmo Sinisaar, kelle juhtimisel valmis sel suvel Eesti Vabariigi kagupiiri esimene etapp. Merko kontserni tütarettevõtte Tallinna Teede ASi ehitatud Tondiraba park oli nominent parima rajatise ehitusprojekti konkursil.

Aasta ehitaja 2022 Taavi Lipp. Foto: Raigo Pajula