Septembri algusest saab trammiga lennujaama

01.09.2017

Septembri algusest käivitas Tallinna Linnatranspordi AS regulaarse trammiliikluse Tallinna Lennujaama. Ehituse peatöövõtja on AS Merko Ehitus Eesti ja KMG Inseneriehituse AS, tööd lennujaama trammiliiniga külgneva avaliku ruumi heakorrastamisel jätkuvad novembrini.

Tööd 4. trammiliini viimiseks lennujaamani käivitusid läinud aasta augustis. Trammitee pikendus algab Peterburi maantee äärde rajatud pöördekanjonist, kulgeb tunnelis raudtee ja Suur-Sõjamäe tänavate alt läbi, jõuab süvendis tõustes Keevise tänaval taas maapinnale ning lõpeb tagasipöörderingiga lennujaama juures.

Tallinna Linnatranspordi AS nõukogu esimehe Taavi Aasa sõnul on lennujaama viiva trammitee pikenduse näol tegemist rajatisega, mis muudab oluliselt linna senist logistikat. „Lisaks kiirele ühendusele kesklinna ja lennujaama vahel, annab see ka uued arenguperspektiivid Ülemiste Cityle. Kui viime tulevikus trammtee sadamasse ja ühendame kaks Eesti peamist akent Euroopasse, oleme saavutanud täiesti unikaalse olukorra, mis tõstab linna atraktiivsust nii reisisihina kui mugavat transiiti pakkuva olulise liiklussõlmena,“ loetles Aas trammitee valmimisega kaasnevaid võimalusi.

Tallinna Linnatranspordi ASi juhatuse esimees Enno Tamm kirjeldas lõppenud ehitust kui üht viimaste aastakümnete keerukamat ja innovatiivsemat. „Trammitee rajamist komplitseeris vajadus viia see raudtee ja Suur-Sõjamäe tänavate alt läbi. Ehitaja oli silmitsi tõsiste väljakutsetega, kuidas tagada ehituse ajaks rongide liiklus. Uudne lahendus ning kõrgendatud turvanõuded muutsid projekti teostamise aeganõudvaks ja kalliks, ent tulemuseks on Tallinna esimene trammitunnel. Tunneli 150 meetrise suletud osa ja 125 meetri pikkuse rambi rajamisel teisaldati ca 10 000 m³ hüdrovasaratega purustatud paasi ja 6000 m³ pinnast. Valati või monteeriti kokku ca 1000 m³ betooni, millele lisanduvad trammiteed ja kandekonstruktsioonid mahuga ligi 700 m³,“ kirjeldas Tamm teostatud töid.

Trammitee pikenduse rajamine oli linna ja riigi koostööprojekt. „Uus trammiliin, mis alates tänasest seob kokku lennujaama, Rail Baltica tulevase põhilise reisiterminali Ülemistel ja Tallinna kesklinna, on sajandi taristuprojekti esimene käegakatsutav tulemus. See on hea näide sellest, kuidas erinevate osapoolte koostöös on võimalik projekte ladusalt teostada ning luua transpordiühenduste osas uut kvaliteeti,“ lausus Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi Rail Baltica projekti koordinaator Kristjan Kaunissaare.

Trammitee ja tunneli ehituse peatöövõtja on AS Merko Ehitus Eesti ning KMG Inseneriehituse AS. Ligikaudu 700 meetrisel rööbastee avamine muudab Tallinna kõige hõlpsamalt ligipääsetava lennujaamaga pealinnaks Euroopas. Trammitee lennujaamani viimise maksumuseks on 12,5 miljonit eurot. Tööd lennujaama trammiliiniga külgneva avaliku ruumi heakorrastamisel jätkuvad novembrini. Tehakse haljastustöid, kõnniteekatendite paigaldamist ning pargiala ehitustöid vastavalt Keevise tänava disainprojektile. Tööd jätkuvad ka lennujaama tagasipöörderingil asuval linnaväljakul ning lennujaama peatusehoone ja Lennujaama tee põhjapoolse haru ehitusel. Lisaks rajatakse statsionaarne liikluskorraldus ja välisvalgustus.

 

Tere tulemast meie uuenenud kodulehele!

Asud praegu Eesti juhtiva ehitusfirma
AS Merko Ehitus Eesti kodulehel
www.merko.ee.

Börsil noteeritud AS Merko Ehitus kontserni kodulehe aadress on nüüdsest
group.merko.ee.

Welcome to our new website!

You are currently on the website of
AS Merko Ehitus Eesti, Estonian leading construction company.
www.merko.ee.

The website of AS Merko Ehitus group listed on Nasdaq OMX Tallinn, is from now on
group.merko.ee.