0%

Tartu mnt 52 on Sinu uus kodu linna südames, milles ja mille ümber koondub kõik eluks oluline. Merko aastatepikkune kogemus ja kõrgelt hinnatud kvaliteet igas detailis loob kindla ja turvalise elukeskkonna võimaldades keskenduda kõige olulisemale. Tartu mnt 52 on koht kvaliteetajaks perega, arenevaks karjääriks ja puhkuseks, lastele mängimiseks, romantiliseks jalutuskäiguks ning linna õhtuste südametuksete nautimiseks. Kõik vajalik on pelgalt jalutuskäigu kaugusel – tegus ja kaasaegne pealinn on Sinu peopesal.

UUS MODERNNE
ELAMUKVARTAL

Arhitektide Martin Aunini ja Marti Kahu projekteeritud majad ehitab Merko, kes hubase ja ajas kestva kodu loomisel pöörab erilist tähelepanu helikindlusele ja energiasäästlikkusele. Hoone arhitektuurilist lahendust täiustavad kõrge kvaliteediga isikupärased siseviimistluspaketid, mille on loonud sisearhitektid Eerik Olle ja Ahti Peetersoo. Südalinnas unikaalne ja terviklikult arendatud elukvartal koosneb kokku viiest kortermajast, mille keskel on privaatne, valgustatud, mitmekesise haljastuse ning puhke- ja mängualadega sisehoov. Klaasitud rõdudelt avanevad imelised vaated linnale. Mugavat ja ilmastikukindlat pääsu koju võimaldab turvaline ja köetud maa-alune autoparkla.

Elamukvartali ehitust on alustatud kahetasandilisest maa-alusest köetavast autoparklast, mis ühendab viit kortermaja. Esimese etapi raames valmib 2016. aasta lõpuks kolm maja: Tartu mnt ääres 8-korruseline A maja ning sisetänavas 13-korruseline B maja ja 5-korruseline C maja. Elamukvartali teise etapi raames valmib 2017. aasta suvel 5-korruseline maja Lastekodu tänaval ning 7-korruseline D maja sisetänavas.

PRIVAATNE
SISEHOOV
Valgustatud sisehoovis on mitmekesine haljastus ning puhke- ja mängualad

Tartu mnt 52 elamukvartali teeb ainulaadseks sisehoov, mis seob I ja II etapi raames valmivad majad ühtseks tervikuks. Siseõu ühendab südalinna tuiksoone ja linna vaiksema poole, lisades urbanistikku keskkonda pargilikku meeleolu. Hoovi planeerides on mõeldud nii lastele kui täiskasvanutele – turvalises ja valgusküllases hoovis on mänguväljak ja puhkenurgad, külluslik haljastus muudab selle privaatseks oaasiks. D hoone esimese korruse korteritel on unikaalsed avatud terrassid, kus saab nautida sumedaid suveõhtuid.

TUNTUD MERKO
KVALITEET
B-energiaklassiga hooned ehitatakse monteeritavatest raudbetoonelementidest, välisseinteks on monteeritavad kolmekihilised sandwich-raudbetoonelemendid.
Korterite energiasäästlikkuse tagab soojustagastusega ventilatsioon, mis võtab värske õhu sisehoovist või katuselt, et vältida tänavaõhu sattumist korteritesse.
Mugavustunnet lisab vesipõrandaküte tänu millele ei ole korteris radiaatoreid, mis varjaks kaunist vaadet kõrgetest akendest.
Korterid on avarad, valgusküllased ja funktsionaalse planeeringuga. Ülemiste korruste korterid on varustatud jahutusseadmetega.
Suurema helikindluse tagavad korterite vahelised monteeritavatest raudbetoonidest seinad ja tänavapoolsetel külgedel kaheraamilised puitraamides aknad. Valgusküllased rõdud on klaasitud.
Parkimiskohad ja panipaigad asuvad kõiki hooneid ühendavas kahekorruselises maa-aluses köetavas parklas.

Tartu mnt 52 esindab
kvartaalset hoonestust uues võtmes.
Arhitektideks on Martin Aunin ja Marti Kahu.

Tartu mnt 52 esindab kvartaalset hoonestust uues võtmes – samal ajal sulandub linnapilti ja tõuseb sellest esile. Vastavalt korruselisusele on ehitis „tükeldatud“ viieks selgelt eristuvaks majaks, erineva kõrgusega elamud moodustavad tervikliku perimeetri ümber mitmele tasapinnale laotunud siseõue. Hoonete ühtne visuaal on loodud ajatu tellismustriga fassaadidel. Avaratel, suurte akendega korteritel on erineva iseloomuga klaasitud rõdud ja erkerid, millel piir sise- ja välisruumi vahel kaob.