Telia büroohooneMustamäe tee 3 ja 3a, Tallinn

Lepingu raames rajati 14-korruseline äri- ja büroohoone ning kuue maapealse ja 1,5 maa-aluse korrusega parkimismaja. Büroohoone ja parkimismaja on rajatud vaivundamendile vaiade pikkusega kuni 19 meetrit. Büroohoone kandev karkass on monoliitsest raudbetoonist post-plaat süsteem. Kasutati poste diameetriga 400–700 mm ja sammuga kuni 8,6 meetrit. Postidele toetuv monoliitne vahelaeplaat on paksusega 300 mm.
Hoone ruumiline jäikus ja stabiilsus tagatakse hoone keskosas paikneva jäikussüdamikuga, mis moodustub liftišahtide ja trepikodade monoliitsetest 200–300 mm paksustest raudbetoonseintest. Horisontaalkoormused kantakse südamikule vahelagede kaudu. Kogu hoone horisontaalkoormus kantakse pinnasele hoone all asuvate rostvärkide ja vaiade kaudu, mistõttu on esimese korruse põrand lahendatud tavapärase pinnasele toetuva põrandaplaadi asemel 285 mm paksuse rostvärkidele toetatud ja rostvärkidega seotud kandva plaadina.
Konsoolse hooneosa vahelagede kandmiseks on esimese ja teise korruse vahelagedes postidele toetuvad järelpingestatud konsoolsed talad. Kuna esimese korruse vahelae talad on madalamad ja lühemad, kantakse osa esimese korruse koormusest teise korruse vahelae taladele üle konsooli esiservas olevate tõmbide abil.
Parkimismaja karkassi moodustavad monoliitbetoonist seinad ja postid ning järelpingestatud sarrusega monoliitbetoonist vahelagi. Vahelagede silded on valdavalt sammuga 17,3 X 7,5 meetrit. Vahelagi on projekteeritud järelpingestatud 550 mm kõrguste taladega ja 190 mm paksuse plaadiga.

Peaprojekteerimine BIM mudelis. Lisaks kasutatakse mudelprojekti ehitusmahtude arvutamiseks, hangete korraldamiseks ja tööde plaanimiseks.

Tellija:
Ekerepol OÜ
Projekti nimi:
Telia büroohoone
Kategooria:
Hooned
Ehitise tüüp:
Äri-, büroo- ja administratiivhooned
Arhitekt:
PIN arhitektid
Tööde iseloom:
Uus ehitis
Riik:
Eesti
Aadress:
Mustamäe tee 3 ja 3a, Tallinn
Projekti algus:
2015
Valmimise aasta:
2017
Iseloomulik näitaja:
Brutopind 16 000 m²; 14 korrust

Tere tulemast meie uuenenud kodulehele!

Asud praegu Eesti juhtiva ehitusfirma
AS Merko Ehitus Eesti kodulehel
www.merko.ee.

Börsil noteeritud AS Merko Ehitus kontserni kodulehe aadress on nüüdsest
group.merko.ee.

Welcome to our new website!

You are currently on the website of
AS Merko Ehitus Eesti, Estonian leading construction company.
www.merko.ee.

The website of AS Merko Ehitus group listed on Nasdaq OMX Tallinn, is from now on
group.merko.ee.