Suure ja Väikese väina merekaablidLäänemaa

Merekaablite paigaldus Suurde ja Väikesesse väina koos süvendustöödega võtmed kätte meetodil.
Suures väinas asendatakse mandril asuva Rõuste alajaama ja Muhumaal paikneva Tusti alajaama vahel kaks vana 35kV kaabelliini uue 110kV merekaabliga. Suure väina kaabelliini kogupikkus on ligi 11 kilomeetrit, millest merekaabel moodustab 9,7 kilomeetrit. Kaabel toodetakse Soomes Prysmiani Pikkala kaablitehases ja paigaldatakse merre spetsiaalse laeva või pargase abil. Kaabli kogumass on ca 650 tonni. Projekti mahus ehitatakse Rõuste alajaama liini ühendamiseks uus 110kV lahter ning peale merekaabli pingestamist demonteeritakse ja utiliseeritakse senised 35kV kaabelliinid.
Väikesesse väina rajatakse Muhumaa ja Saaremaa vahele uus 110kV merekaabel. Kui seni on Saaremaa ja Hiiumaa varustuskindlus sõltunud täielikult Väikese väina õhuliinidest, siis merekaabel annab saartele täiendava ja ilmastikust sõltumatuma lisaühenduse. Väikese väina kaabelliini kogupikkus Muhu saarelt kuni Orissaare alajaamani on 6,7 kilomeetrit, sellest merre paigaldatakse 4,7 kilomeetrit.
Mõlema väina kaabli läbilaskevõime on 520 amprit ja merekaablis on kolm faasi ühendatud ühte kaablisse. Kaabli läbimõõt on 190 millimeetrit ning kaal 67 kilogrammi meetri kohta. Merekaablid paigaldatakse merre ühe pika kaablina ehk ilma jätkumuhvideta. Koos uue kaabliga paigaldatakse ka kiudoptiline sidekaabel. Mõlemas väinas süvistatakse kaabel merepõhja, et vähendada selle vigastamise riski ankrute, rüsijää ja muude väliste mõjutajate poolt.

Tellija:
Elering AS
Projekti nimi:
Suure ja Väikese väina merekaablid
Kategooria:
Insenerrajatised
Ehitise tüüp:
Energiarajatised
Projekteerija:
AS Merko Infra; AS Connecto Eesti
Tööde iseloom:
Uus ehitis
Riik:
Eesti
Aadress:
Läänemaa
Projekti algus:
2018
Valmimise aasta:
2020
Iseloomulik näitaja:
110kV merekaablid 9,7 km ja 4,7 km

Tere tulemast meie uuenenud kodulehele!

Asud praegu Eesti juhtiva ehitusfirma
AS Merko Ehitus Eesti kodulehel
www.merko.ee.

Börsil noteeritud AS Merko Ehitus kontserni kodulehe aadress on nüüdsest
group.merko.ee.

Welcome to our new website!

You are currently on the website of
AS Merko Ehitus Eesti, Estonian leading construction company.
www.merko.ee.

The website of AS Merko Ehitus group listed on Nasdaq OMX Tallinn, is from now on
group.merko.ee.