Kõik uudised

Merko stipendiumi pälvisid Martin Thalfeldt ja Karro Haav

Andsime Tallinna Tehnikaülikooli Arengufondi 2021. aasta stipendiumikonkursil välja kaks stipendiumi. Noore õppejõu stipendiumi sai Martin Thalfeldt ja tudengistipendiumi Karro Haav.

Merko noore õppejõu ja teadlase stipendiumi pälvinud inseneriteaduskonna ehituse ja arhitektuuri instituudi abiprofessor tenuuris Martin Thalfeldti teadustöö on seotud hoonete energiatõhususe ja sisekliimaga, mille tähtsust hinnatakse ka praktikas järjest enam. Lisaks teadustööle on ta hinnatud ehitusvaldkonna õppejõud, kelle loengud on väga populaarsed ja neis käiakse suure huviga. Ta on juhendanud kümneid magistritöid ja võtnud uueks väljakutseks doktoritööde juhendamise.

Martin on valitud valdkonnale pühendunud noor teadlane – hiljuti sai temast Eesti Teadusagentuuri teadusgrandi hoidja. Ta osaleb aktiivselt Teadmistepõhise ehituse tippkeskuse töös, esineb sageli konverentsidel ja koolituspäevadel, et valdkonna teadustöö tulemused jõuaks ka laiema publikuni. Oma tegevustes on Martin suurepärane eeskuju ehitusvaldkonna akadeemilises jätkusuutlikkuses. Pole just tavapärane, et juba kolmekümnendates aastates saavutatakse abiprofessori koht tenuuris ja tegutsetakse oma erialal nii mitmekülgselt nagu tema seda teha on suutnud.

Inseneriõppe stipendiumiga tunnustasime sel aastal ehitusjuhtimise ja ehitiste projekteerimise III kursuse tudengit Karro Haava, kes ühtlasi töötab tehnikuna Merko käimasoleval Tallinna Balleti- ja Muusikakooli ehitusobjektil.

Suvel praktikandina Merkos alustades sai kohe selgeks, et tegemist on tõsise ehitusinseneeria fanaatikuga ja noore ehitusinseneriks pürgijana on ta teinud oma õpingute osas ainuõige valiku.  Reaalained, loogika, olukorra ja andmete analüüs ning seoste loomine on see, mis Karro silmad särama panevad.

Karro on kiire taibuga, vastutustundlik, tööst huvitatud ja teeb seda suure rõõmuga. Tal on ehitusinsenerile üks olulisemaid oskusi – ta julgeb võtta vastu väljakutseid ja vastutada. Meil on väga hea meel, et Karro meie juurde praktikale tuli ja meil on veelgi suurem rõõm, et ta meie juures nüüd tööl on.

Palju õnne Merko uutele stipendiaatidele!

Merko toetab omanimelise stipendiumiga TalTechi tudengeid ja noori teadlasi/õppejõude alates 2007. aastast. Ehitusteaduskonna inseneriõppestipendium on mõeldud kolmanda, neljanda või viienda aasta edukale üliõpilasele. Noore teadlase ja õppejõu stipendiumile saavad kandideerida kuni 40aastased ehituserialade doktorikraadiga Tallinna Tehnikaülikooli teadlased või õppejõud.