Kõik uudised

Käivitame Uus-Veerenni viienda etapi

Tallinna kesklinna suurima uue elukvartali Uus-Veerenni viienda etapina valmib 2023. aasta alguses 12 kortermaja kokku 137 korteri ja 8 äripinnaga.

Rajame Uus-Veerenni elukvartali (merko.ee/veerenni) Veerenni tänava poolsesse külge olemasoleva kahe sisehoovi kõrvale kolmanda, mille ümber ehitame neli kuuekorruselist, kaks neljakorruselist ja kuus kolmekorruselist kortermaja. Uued hooned kerkivad aadressidele Pille 11 ja Veerenni 36b ning sel moel saab arendusala Veerenni tänava serv valmis.

Uute B-energiaklassiga hoonete ühe- kuni neljatoaliste korterite suurused jäävad vahemikku 34–118 ruutmeetrit, seejuures on kolmekorruselistes linnavilla tüüpi majades igal korrusel vaid üks korter. Ühise maa-aluse parkimiskorrusega kompleksiks ühendatud kortermajades on paljudel korteritel rõdud või terrassid, kõigis hoonetes on lift ning hoonete vahele rajame puhke- ja mängualadega haljastatud sisehoovi.

Uus-Veerenni uue arendusetapi arhitektuuri on loonud Tõnis Tarbe ja Johann-Aksel Tarbe ning see sarnaneb Veerenni tänava ääres asuvate varasemate hoonete lahendusega. Sarnane saab olema ka hoonetevaheline sisehoov. Lisaks seniste elanike tunnustusele pälvis elukvartali esimese ehitusetapi hoonete vahele KINO Maastikuarhitektide projekti järgi rajatud sisehoov 2020. aastal ka Maastikuarhitektide Liidu aastapreemia hooviruumi kategoorias.

2019. aastal nurgakivi saanud Uus-Veerenni elukvartalis on seni valminud 23 hoonet 283 korteri ja 12 äripinnaga. Tiiu 12 aadressil on hetkel ehituses kolm viiekorruselist hoonet, mille 84 korterit saavad sissekolimiseks valmis 2022. aastal. Arendusprojekti kogumahus rajame Uus-Veerennisse aastate jooksul umbes 50 korterelamut ligi 1400 uue koduga. Samuti kerkib piirkonda lasteaed ja ärihoone.

Kolmekümne aastaga on Merko rajanud Eestis, Lätis ja Leedus üle 8500 kodu ning loonud parema elukeskkonna tuhandetele. Kvaliteedi ja korteriostja mugavuse tagamiseks haldame korteriarenduse kõiki etappe alates uue projekti kavandamisest ja projekteerimisest kuni korterite ehitamise, müügi ja garantiiaegse teeninduseni. Meie müügisolevate ja tulevaste arendusprojektide kohta Eestis leiab infot aadressil merko.ee/kodud.