Kõik uudised

Käivitame Lahekaldas kuuenda kortermaja ehituse

Alustame Tallinnas Lahekalda korteriarendusprojekti kolmanda etapi ehitusega, mille raames valmib 2022. aasta kevadel aadressil Paekalda 14 üks kortermaja 48 korteriga.

Lahekalda elukvartal (merko.ee/lahekalda) asub Tallinnas kesklinna, Pirita ja Lasnamäe piiril Maarjamäe paekaldal. Ligi 17 hektari suuruse ja merepinnast üle 40 meetri kõrgusel paikneva kvartali kolm esimest maja on valmis ning teise etapi kaks hoonet valmivad 2021. aasta lõpus. Arendusprojekti kogumahus ehitatakse järgmise kümmekonna aasta jooksul ligi veerandsada uut korterelamut enam kui tuhande korteriga. 

Paekalda 14 aadressile ehitatava B-energiaklassiga kortermaja ühe- kuni neljatoaliste korterite suurused jäävad vahemikku 30 kuni 93 ruutmeetrit. Korterid paiknevad hoone teisest viienda korruseni, esimesel korrusel asuvad panipaigad ja varjualusega parkimiskohad. Hoones on lift, pea kõigil korteritel on rõdud või lodžad. Lahekalda elukvartali sisehoovid haljastatakse ning neisse rajatakse laste mänguväljakud ja puhkealad. Hoovialale rajatakse parkimiskohad ja välja ehitatakse kvartalisisesed teed.

Kiirelt arenevale piirkonnale lisab väärtust Pirita terviseradade ja merepromenaadi lähedus. Arendusprojekti hilisemates etappides rajatakse kvartalisse kauplus koos väikeäride ja teeninduspindadega ning lasteaed. Tallinna linn on Lahekalda naabrusesse plaanimas tervisekeskuse ja uue Tallinna haigla rajamist.​

Kolmekümne aastaga on Merko rajanud Eestis, Lätis ja Leedus üle 8500 kodu ning loonud parema elukeskkonna tuhandetele. Kvaliteedi ja korteriostja mugavuse tagamiseks haldame korteriarenduse kõiki etappe alates uue projekti kavandamisest ja projekteerimisest kuni korterite ehitamise, müügi ja garantiiaegse teeninduseni. Meie aktiivsete ja tulevaste arendusprojektide kohta Eestis leiab infot aadressil merko.ee/kodud.