Kõik uudised

D-terminali parkimishoone sai nurgakivi

Reedel, 29. mail toimus nurgakivi tseremoonia Tallinna Vanasadamas D-terminali parkimismaja ehitusplatsil. Aasta lõpus valmiva hoone nurgakivi asetasid paika tellija poolt AS Tallinna Sadama infrastruktuuri divisjoni juht Peeter Nõgu ning ehitaja poolt AS Merko Ehitus Eesti juhatuse liige Jaan Mäe.

AS Tallinna Sadama infrastruktuuri divisjoni juhi Peeter Nõgu sõnul on rõõm asetada D-terminali vahetusse lähedusse rajatavale parkimishoonele nurgakivi, mis sümboliseerib ehituse jõudmist järgmisesse etappi. „Juba järgmisel aastal saavad meie reisijad kasutada mahukat ühe maa-aluse ja nelja maapealse korrusega parkimishoonet, kuhu enne laevale minekut oma sõiduk jätta. Parkimishoonest pääseb otse D-terminali ning sealt mugavalt laeva.”

AS Merko Ehitus Eesti juhatuse liikme Jaan Mäe sõnul kulgeb koos poolkorrustega kokku kuue parkimistasandiga hoone ehitus ladusalt. „Oleme jõudnud maa-aluste töödega valmis ja nüüdsest hakkab hoone juba kõrgust võtma. Parkimismaja valmib heas koostöös tellijaga ja oleme oma töödega graafikus,” kinnitas Mäe.

Lisaks värsketele ajalehtedele ja visiitkaartidele läks nurgakivi silindrisse nii koroonaaega meenutama jääv kaitsemask kui ka mudelauto. 2020. aasta lõpuks valmiv parkimismaja hakkab mahutama ligi nelisada sõidukit. Ühtviisi hästi on merereisi ajal ootel nii traditsioonilisel kütusel liikuvad kui ka elektrilaadimist vajavad sõidukid.

Foto: Lauri Nagel