Kõik uudised

D-terminali parkimishoone sai nurgakivi

Reedel, 29. mail toimus nurgakivi tseremoonia Tallinna Vanasadamas D-terminali parkimismaja ehitusplatsil. Aasta lõpus valmiva hoone nurgakivi asetasid paika tellija poolt AS Tallinna Sadama infrastruktuuri divisjoni juht Peeter Nõgu ning ehitaja poolt AS Merko Ehitus Eesti juhatuse liige Jaan Mäe.

AS Tallinna Sadama infrastruktuuri divisjoni juhi Peeter Nõgu sõnul on rõõm asetada D-terminali vahetusse lähedusse rajatavale parkimishoonele nurgakivi, mis sümboliseerib ehituse jõudmist järgmisesse etappi. „Juba järgmisel aastal saavad meie reisijad kasutada mahukat ühe maa-aluse ja nelja maapealse korrusega parkimishoonet, kuhu enne laevale minekut oma sõiduk jätta. Parkimishoonest pääseb otse D-terminali ning sealt mugavalt laeva.”

AS Merko Ehitus Eesti juhatuse liikme Jaan Mäe sõnul kulgeb koos poolkorrustega kokku kuue parkimistasandiga hoone ehitus ladusalt. „Oleme jõudnud maa-aluste töödega valmis ja nüüdsest hakkab hoone juba kõrgust võtma. Parkimismaja valmib heas koostöös tellijaga ja oleme oma töödega graafikus,” kinnitas Mäe.

Lisaks värsketele ajalehtedele ja visiitkaartidele läks nurgakivi silindrisse nii koroonaaega meenutama jääv kaitsemask kui ka mudelauto. 2020. aasta lõpuks valmiv parkimismaja hakkab mahutama ligi nelisada sõidukit. Ühtviisi hästi on merereisi ajal ootel nii traditsioonilisel kütusel liikuvad kui ka elektrilaadimist vajavad sõidukid.

Foto: Lauri Nagel


  • Septembri algusest saab trammiga lennujaama

    Septembri algusest käivitas Tallinna Linnatranspordi AS regulaarse trammiliikluse Tallinna Lennujaama. Ehituse peatöövõtja on AS Merko Ehitus Eesti ja KMG Inseneriehituse AS, tööd lennujaama trammiliiniga külgneva avaliku ruumi heakorrastamisel jätkuvad novembrini. Tööd 4. trammiliini viimiseks lennujaamani käivitusid läinud aasta augustis. Trammitee pikendus algab Peterburi maantee äärde rajatud pöördekanjonist, kulgeb tunnelis raudtee ja Suur-Sõjamäe tänavate alt läbi, ...


  • Merko Ehitus Eestit hakkab uuest aastast juhtima Ivo Volkov

    AS Merko Ehitus Eesti nõukogu nimetas ettevõtte uueks juhatuse esimeheks Ivo Volkovi, kes asub ametisse 1. jaanuaril 2020. Senine juhatuse esimees Keit Paal jätkab ametis 2019. aasta lõpuni. Ivo Volkovi kõrval jätkavad AS Merko Ehitus Eesti juhatuse liikmetena Jaan Mäe, Alar Lagus ja Veljo Viitmann. „Meil on väga hea meel, et oleme oma meeskonda leidnud ...