Kõik uudised

Aitame MTÜ-l Do Good head teha

Toetame MTÜ-d Do Good 15 000 euroga, mille eest Do Good soetab abi vajavatele peredele tarvilikke kodumasinaid. Tegemist on seni ühe suurima annetusega Do Goodile, mis võimaldab muuta umbes poolesaja abivajaja elu lihtsamaks.

„MTÜ Do Good aitab abivajajaid kõige sellega, mida nad päriselt vajavad, aga mille hankimiseks endal võimalusi ei ole. Peamiselt oleme toeks rõivaste, lastetarvete, mööbli, jalgrataste ja toiduga, millest paljud asjad saame heade inimeste annetustena,“ ütles MTÜ Do Good juhatuse liige Kärt Kanne. „Saame päris tihti ka kodumasinate palveid, ent neid on meil olnud väga keeruline lahendada, kuna inimesed ei anneta ära toimivat kodumasinat ning uuena ostes on need kallid. Meil on väga hea meel, et tänu Merko toetusele saame olenevalt konkreetsetest vajadustest soetada kodumasina kokku ligi poolesajale perele.“

„Do Good teeb oma vabatahtlike ja partnervõrgustikuga imetlusväärset tööd abivajajate toetamisel. Merko rajab igal aastal uue kodu sadadele peredele, mistõttu on hea tunne kodus meile väga tähtis. Meil on suur rõõm, et saame ühise heategevusprojektiga muuta elu muretumaks neis kodudes, kus abi vajatakse. Kodumasin ei tähenda pelgalt masinat, see loob võimalused puhta kodu ja pesu, toidu säilitamise ja valmistamise ning muude hüvede jaoks, mis igapäevaelu lihtsamaks muudavad. Oluline on ka see, et energiatõhusad seadmed aitavad säästa tarbimiselt,“ ütles Merko Ehituse kommunikatsiooni- ja turundusjuht Merit Kullasepp.

MTÜ Do Good aitab aastas ligi 200 peret, teiste seas ema ja lapse turvakodusid, puuetega inimesi, vähekindlustatud peresid, üksikvanemaid ja teisi, kelleni jõutakse peamiselt koostöös tugiisikute ja sotsiaaltöötajatega. Peamiselt seisneb abi mitterahalises toetuses ja heade inimeste annetuste vahendamises. MTÜ Do Good Facebooki lehel on ligi 10 000 jälgijat.

„Et tihtipeale on abivajajaks erivajadusega inimene või üksikema, kes ei saa vajalikku kodumasinat ise transportida, kodus vastu võtta ega paigaldada, on meile väga suureks abiks ka Merko toetusprojekti koostööpartner Euronics, kes pakub meie edastatud vajaduste põhjal välja konkreetsed tooted, korraldab seadmete transpordi ja paigalduse üle Eesti ning vajadusel ka vanade seadmete utiliseerimise,“ lisas Kärt Kanne.

Merko toetustegevused on piiritletud kolme valdkonnaga – loome tervisespordi võimalusi, innustame ehitusvaldkonna haridust ja järelkasvu ning väärtustame Eesti kultuuri- ja kunstipärandit. Tuleviku heaks tehtavate projektidega saab lähemalt tutvuda Merko Ehitus kontserni kodulehel – group.merko.ee/merko-toetab.