Haridus ja järelkasv

Haridusvaldkonda toetab Merko eesmärgiga arendada erialaharidust ning kasvatada professionaalset järelkasvu. Merko teeb koostööd ülikoolidega ning osaleb innovatsiooni- ja teadusprojektides.

Koostöö Eesti Kunstiakadeemiaga (EKA)

Merko toetusel avas Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri-teaduskond 2016. aasta sügisel energiatõhususe professuuri. Professuuri eesmärk on tuua Eestisse parim kaasaegne energiatõhususe rahvusvaheline teadmine ning selle abil süvendada tulevastes arhitektides oskust ja tarkust hoone energiatõhususele mõelda juba hoone projekteerimise algfaasis.

2016/2017 ja 2017/2018 õppeaastal õpetavad EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakonnas Austria arhitekt, energiatõhususe tippekspert Bernhard Sommer ja arhitekt ning energiadisaini lektor Galo Moncayo. Bernhard Sommer töötab igapäevaselt arhitektuuribüroos Exikon ning õpetab energiadisaini ühes maailma eksperimentaalsemas ja huvitavamas arhitektuurikoolis – Universität für angewandte Kunst Wien. Sommer suunab tulevasi arhitekte projekti juba algusest peale energiatõhususest lähtuvalt planeerima ning on veendunud, et energiatõhusama tulevikulinna saame mitte läbi paremate materjalide, vaid läbi nutikama ruumigeomeetria. Ka Sommeri büroo Exikon tegeleb keeruliste ruumide energiatõhususe probleemide lahendamisega, sidudes uurimistöö arhitektuuriga ja kasutades kõige moodsamat digitaalset tehnikat.

KOOSTÖÖ TALLINNA TEHNIKAÜLIKOOLIGA

Merkol on alates 2007. aastast Tallinna Tehnikaülikooliga edukas koostöö, mille eesmärk on arendada erialaharidust ning kasvatada professionaalset järelkasvu. Merko annab koostöös TTÜ Arengufondiga (ttu.ee/organisatsioonid/arengufond) välja omanimelisi stipendiumeid. 3300-eurone stipendium määratakse ehituserialadel doktorikraadiga kuni 40-aastasele TTÜ noorele teadlasele/õppejõule ning 2000-eurone stipendium TTÜ ehitusteaduskonna inseneriõppe kolmanda, neljanda või viienda aasta edukale üliõpilasele.

2017. aastal pälvis Merko noore teadlase ja õppejõu stipendiumi Endrik Arumägi, kes veab TTÜs liginullenergia eluhoonete projekti, et töötada välja tüüplahendused ja näidisprojektid säästlike korterelamute, ridaelamute ja väikemajade ehitamiseks. 2016. aastal andis Merko inseneriõppe stipendiumi TTÜ tööstus- ja tsiviilehituse V kursuse tudengile Erik Sumerile. 2015. aasta noore teadlase stipendiumi pälvis ehitusteaduskonna doktorant Raido Puust ning inseneriõppe stipendiumi kütte ja ventilatsiooni eriala V kursuse tudeng Kristel Tamm. 2014. aastal pälvis noore teadlase stipendiumi TTÜ kütte ja ventilatsiooni õppetooli juhataja professor Hendrik Voll ning inseneriõppe stipendiumi sama eriala IV kursuse tudeng Jakov Ivanov. 2013. aasta inseneriõppe stipendiumi pälvis ehitusmajanduse ja -juhtimise tudeng Alan Väli ning noore teadlase stipendiumi ehitus- ja keskkonnatehnika doktor Andrus Räämet.  Varasemalt on Merko toel välja antud magistriõppe stipendiumid pälvinud Miia Rõõm, Teet Reinson, Martin Talvar, Jürgen Sarmet, Ats Pildre ja Kaspar Vitsur. Aastani 2012 panustas Merko professor Heinrich Laulu nimelise noore õppejõu/teadlase stipendiumi, mille on saanud Targo Kalamees, Raido Puust, Hendrik Voll, Madis Ratassepp ja Ivar Annus.

mektory logo

INNOVATSIOONIKESKUS MEKTORY

Merko on toetanud 2013. aasta novembris avatud Tallinna Tehnikaülikooli interdistsiplinaarset innovatsiooni-ja ettevõtluskeskust MEKTORY. Keskuse eesmärgiks on viia kokku üliõpilased, teadlased ja ettevõtjad, samuti populariseerida inseneeriat kooliõpilaste hulgas. Mektory 4450 m² suuruse maja 4 korrusel paiknevad erinevad katselaborid, töötoad, ettevõtete tipptehnoloogiaga demokeskused, start-up stuudiod, kosmosekeskus, energiakeskus ning  näituse- ja konverentsisaal. Eri riikide (Jaapan, Hiina, India, Austraalia, Suurbritannia ja USA) kultuuride tutvustamiseks on loodud teemastuudiod.

KOOSTÖÖ SIHTASUTUSEGA NOORED KOOLI

Oleme toetanud programmi Noored Kooli elluviimist. Programm on Sihtasutuse initsiatiiv, mille missioon on õpetaja rolli väärtustamine, tuues teotahtelised noored kooli ja luues tingimused nende kujunemiseks väljapaistvateks õpetajateks ja liidriteks erinevates eluvaldkondades. Noored Kooli Sihtasutus kasutab toetust „Toeta noort õpetajat” algatuse programmi raames.

Tere tulemast meie uuenenud kodulehele!

Asud praegu Eesti juhtiva ehitusfirma
AS Merko Ehitus Eesti kodulehel
www.merko.ee.

Börsil noteeritud AS Merko Ehitus kontserni kodulehe aadress on nüüdsest
group.merko.ee.

Welcome to our new website!

You are currently on the website of
AS Merko Ehitus Eesti, Estonian leading construction company.
www.merko.ee.

The website of AS Merko Ehitus group listed on Nasdaq OMX Tallinn, is from now on
group.merko.ee.