Haridus ja järelkasv

Haridusvaldkonda toetab Merko eesmärgiga arendada erialaharidust ning kasvatada professionaalset järelkasvu. Merko teeb koostööd ülikoolidega ning osaleb innovatsiooni- ja teadusprojektides.

KOOSTÖÖ TALLINNA TEHNIKAÜLIKOOLIGA

Merkol on alates 2007. aastast Tallinna Tehnikaülikooliga edukas koostöö, mille eesmärk on arendada erialaharidust ning kasvatada professionaalset järelkasvu.

Koostöö Eesti Kunstiakadeemiaga (EKA)

2016. aastal alustatud EKAga koostöö raames on 2016/2017 õppeaastal EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakonna energiatõhususe külalisprofessor Austriast pärit Bernhard Sommer.

Bernhard Sommer töötab igapäevaselt arhitektuuribüroos Exikon ning õpetab energiadisaini ühes maailma eksperimentaalsemas ja huvitavamas arhitektuurikoolis – Universität für angewandte Kunst Wien. Sommer suunab tulevasi arhitekte projekti juba algusest peale energiatõhususest lähtuvalt planeerima ning on veendunud, et energiatõhusama tulevikulinna saame mitte läbi paremate materjalide, vaid läbi nutikama ruumigeomeetria. Ka Sommeri büroo Exikon tegeleb keeruliste ruumide energiatõhususe probleemide lahendamisega, sidudes uurimistöö arhitektuuriga ja kasutades kõige moodsamat digitaalset tehnikat.

STIPENDIUMID

Merko toetab omanimeliste stipendiumitega Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) tudengeid ja õppejõude. 3300-eurone stipendium määratakse ehituserialadel doktorikraadiga kuni 40-aastasele TTÜ noorele teadlasele/õppejõule ning 2000-eurone stipendium TTÜ ehitusteaduskonna inseneriõppe kolmanda, neljanda või viienda aasta edukale üliõpilasele.  2013. aasta novembris AS Merko Ehitus Eesti ja TTÜ Arengufondi vahel sõlmitud noore teadlase ja õppejõu stipendiumi ning ehitusteaduskonna inseneriõppe üliõpilase stipendiumi leping kehtib aastani 2016.

Varasemalt on Merko toel välja antud magistriõppe stipendiumid pälvinud Miia Rõõm, Teet Reinson, Martin Talvar, Jürgen Sarmet, Ats Pildre ja Kaspar Vitsur. Aastani 2012 panustas Merko professor Heinrich  Laulu nimelise noore õppejõu/teadlase stipendiumi, mille on saanud Targo Kalamees, Raido Puust, Hendrik Voll, Andrus Räämet, Madis Ratasepp ja Ivar Annus.

mektory logo

INNOVATSIOONIKESKUS MEKTORY

Merko toetab 2013. aasta novembris avatud Tallinna Tehnikaülikooli interdistsiplinaarset innovatsiooni-ja ettevõtluskeskust keskust MEKTORY. Keskuse eesmärgiks on viia kokku üliõpilased, teadlased ja ettevõtjad, samuti populariseerida inseneeriat kooliõpilaste hulgas. Mektory 4450 m2 suuruse maja 4 korrusel paiknevad erinevad katselaborid, töötoad, ettevõtete tipptehnoloogiaga demokeskused, start-up stuudiod, kosmosekeskus, energiakeskus ning  näituse- ja konverentsisaal. Eri riikide (Jaapan, Hiina, India, Austraalia, Suurbritannia ja USA) kultuuride tutvustamiseks on loodud teemastuudiod.

KOOSTÖÖ ÜLIÕPILASORGANISATSIOONIGA BEST ESTONIA

Toetame valikuliselt üliõpilasorganisatsiooni korraldatavaid üritusi ja mitmekesistame nende haridusteed.

KOOSTÖÖ SIHTASUTUSEGA NOORED KOOLI

Oleme toetanud programmi Noored Kooli elluviimist. Programm on Sihtasutuse initsiatiiv, mille missioon on õpetaja rolli väärtustamine, tuues teotahtelised noored kooli ja luues tingimused nende kujunemiseks väljapaistvateks õpetajateks ja liidriteks erinevates eluvaldkondades. Noored Kooli Sihtasutus kasutab toetust „Toeta noort õpetajat” algatuse programmi raames.

Tere tulemast meie uuenenud kodulehele!

Asud praegu Eesti juhtiva ehitusfirma
AS Merko Ehitus Eesti kodulehel
www.merko.ee.

Börsil noteeritud AS Merko Ehitus kontserni kodulehe aadress on nüüdsest
group.merko.ee.

Welcome to our new website!

You are currently on the website of
AS Merko Ehitus Eesti, Estonian leading construction company.
www.merko.ee.

The website of AS Merko Ehitus group listed on Nasdaq OMX Tallinn, is from now on
group.merko.ee.